Obiecałem, że po kilku miesiącach użytkowania tego kotła napiszę kilka słów w temacie obsługi i samej pracy kotła. Mam nadzieję, że moje spostrzezenia pomogą chociaż kilku osobom w wyborze bardzo fajnego i chyba niedocenionego kotła jakim jest Biopellet 24KW
Kociołek kosztował mnie 7900 na 8% i jest to dokładnie połowa jaką musiałbym dać za to samo z innym napisem i wiem, co piszę, bo oglądałem kotły innego producenta na żywo i naprawdę nie ma za dużo różnic.
Na wstępie napiszę, że jestem mega zadowolony i był to niesamowicie trafny wybór, bo brane były pod uwagę kotły duuużo droższe takie jak red selecta, red compact, czy nawet lidia która już jest w miarę sensownej cenie.
Jak co niektórym wiadomo przed montażem założyłem tu wątek z prośbą o poradę i ewentualną wycenę ile mnie to moze kosztować.

https://forum.muratordom.pl/showthre...ko-silver-24kw

Zdania były podzielone i raczej kocioł był mi odradzany niż polecany, ale ciekawość i cena wygrały
Więc tak, kociołek chodzi w trybie automatycznym tzn. wł się na ządanie termostatu pokojowego i po osiągnięciu zadanej temperatury w najchłodniejszym pomieszczeniu wchodzi w stan wychładzania i czuwania. W każdym pomieszczeniu mam głowice termostatyczne a tam gdzie jest czujnik grzejnik jest rozkręcony na max. Co mnie bardzo mile zaskoczyło, to polskie menu na wyświetlaczu kotła.
Sam w sobie kocioł nie wymaga żadnych ustawień, nastaw i naprawdę obsługa sprowadza się do dosypania pelletu i przyciśnięciu przycisku, to wszystko.
Samo czyszczenie wykonuję co kilka dni włączając na 30 sec odkurzacz, to wszystko....
Troszkę mały zasobnik na pellet, bo w granicach 40-45kg, ale tyle samo jest w konstrukcjach typu red compact, czy red selecta.
Kociołek zasila u mnie aż 20 grzejników, trzy piętra z czego w piwnicy mam ustawioną temp 15 stopni i grzejniki nie rozkręcają się póki co w ogóle.
Na dzień dzisiejszy spalanie mam w granicach 12-15kg/24h, temperaturę mam ustawioną w dzień 22,5* ale dopiero od 14-23 i 20,5 od 23-14
Miałem kilka problemów z zaworami termostatycznymi, bo mi wydawały różne dżwięki, ale z pomocą tu doświadczonych kolegów uporałem się z problemem i jestem niesamowicie szczęśliwym człowiekiem.
Polecam ten kociołek ludzią którzy marzą o red selecta a portfel na to nie pozwala. Ja wpadłem na tą konstrukcję zupełnie przez przez przypadek i zaryzykowałem.
Z serwisem nie ma problemu i byłem zdziwiony, że po dokonaniu decyzji okazało się, że mogę go zakupić u mnie w mieście

Link z pracy kociołka

https://www.youtube.com/watch?v=t_CKTtIRyM8

Chętnie odpowiem na pytania jeżeli ktoś byłby zainteresowany.