dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Gładź na tynki cementowo wapienne - jak i czym?

    Witam,
    Czy możecie doradzić jak poprawnie położyć gładź na tynki cementowo wapienne?
    Nowy budynek, tynki aktualnie przetarte by spadły luźne ziarna piasku.Jakie materiały użyć?
    1. Zagruntować - jaki grunt najlepiej użyć?
    2. Pierwsza warstwa gips szpachlowy np z Nidy?
    3. co dalej i czy pomiędzy tym znowu gruntować?

    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Temat wałkowany wielokrotnie. Gruntujesz tylko przed pierwszą warstwą i potem przed malowaniem.
    Jak masz w miare rowne tynki to po co ten szpachlowy? chyba że tynki nie mają kątów albo jest masa krzywizn. Jaką gładź wybierzesz to już temat bez konca, tak samo jak wybór tv czy pralki, każdy ma inne preferencje.
    Jak zamierasz robić cały dom sam to kup sobie żyrafe bo sie zajedziesz.
    Dlaczego od razu nie robiłeś gipsowych?

  3. #3

    Domyślnie

    Tynki są w miarę równe może miejscami coś do podrównania, szpachlowy po co? - ktoś mi tak doradził.
    Czemu nie gipsowe - to dylemat nie jednego budującego, porostu tak wybrałem i brałem pod uwagę że będę kładł gładź pod malowanie aczkolwiek wyszło całkiem dobrze - ale sufity na poddaszu lub obniżenia na parterze spowodują ze będą gładkie a ściany trochę inne dlatego tez decyzja o przejechaniu całości gładzią. Nie ma co się spierać które są lepsze lub zdrowsze bo jak mówisz możne to kwestia gustu lub przekonań.

    Czyli jak są w miarę to zagruntować i odrazu gładź - produktów teraz jest masa dlatego pytam co ewentualnie wybrać a nie robię takich rzeczy na codzień, może jedne są lepsze albo np lepiej się je szlifuje / nakłada?
    Zastanawiam się jeszcze nad gładzią nakładaną natryskową bo otrzymałem taka ofertę i pytanie czy są tego jakieś minusy w moim przypadku - nie mam na myśli ceny.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Temat wałkowany wielokrotnie. Gruntujesz tylko przed pierwszą warstwą i potem przed malowaniem.
    Jak masz w miare rowne tynki to po co ten szpachlowy? chyba że tynki nie mają kątów albo jest masa krzywizn. Jaką gładź wybierzesz to już temat bez konca, tak samo jak wybór tv czy pralki, każdy ma inne preferencje.
    Jak zamierasz robić cały dom sam to kup sobie żyrafe bo sie zajedziesz.
    Dlaczego od razu nie robiłeś gipsowych?
    Tak jak napisałeś jeden fachowiec potwierdził zagruntować i potem tylko CEKOL C45 bez gipsu szpachlowego bo nieraz od niego odchodzi gładź.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Ach ci fachowcy. Taki rynek dzisiaj, tysiące produktów, a on dalej Cekol, do którego przecierania trzeba mieć jakieś diamentowe papiery ścierne.

  6. #6

    Domyślnie

    Na tynki CW fajne są gładzie wapienne np. z Kreisla,

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro Zobacz post
    Na tynki CW fajne są gładzie wapienne np. z Kreisla,
    Np. 660 ?

    Samotnik to co lepiej użyć zamiast Cekola może coś gotowego z wiadra?

  8. #8
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracusele Zobacz post
    Witam,
    Czy możecie doradzić jak poprawnie położyć gładź na tynki cementowo wapienne?
    Nowy budynek, tynki aktualnie przetarte by spadły luźne ziarna piasku.Jakie materiały użyć?
    1. Zagruntować - jaki grunt najlepiej użyć?
    2. Pierwsza warstwa gips szpachlowy np z Nidy?
    3. co dalej i czy pomiędzy tym znowu gruntować?

    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Szanowny Panie,
    Ściany przed aplikacją gładzi powinny być dokładnie odpylone oraz zagruntowane. Rekomenduję wykorzystać grunt ACRYL-PUTZ® GU40. Należy go nanosić na ściany w postaci nierozcieńczonej. Do wygładzania polecam zastosować gładź „2w1” ACRYL-PUTZ® ST10 START. Gładź jest wydajna, łatwa w aplikacji oraz obróbce, charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do podłoża. Dzięki niej uzyska Pan estetyczną, łatwą do malowania powierzchnię.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Ja używam gładzi Euromix, niestety jest chyba tylko sypka w workach. Bardzo wygodnie się nakłada i bardzo wygodnie przeciera. Jest miękka, ale moim zdaniem nie jest to problem (co najwyżej zaleta przy przecieraniu) - nawet najtwardsza gładź uderzona twardym przedmiotem nie wytrzyma, więc moim zdaniem to bez znaczenia.
    Ostatnio edytowane przez samotnik ; 26-11-2018 o 20:16

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adrian568

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Ogrodzieniec
    Kod pocztowy
    42-440
    Posty
    21

    Domyślnie

    Kup sobie worek na próbę, ja kładę dolinę Nidy omega, 2 warstwy i nie ma za dużo szlifowania, jest miękka więc łatwo wyszlifowac w razie stanu, cekol według mnie to dziadostwo, użyłem w jednym pomieszczeniu masy do bezsiatkowego spoinowania płyt z czekoladą drogie jak nie wiem, a połowę popękało dobrze że tylko w jednym pomieszczeniu, tam gdzie użyłem dolinę Nidy i zwykła fizelina to ani jednej ryski, zaraz ktoś napisze że źle położyłem ale robię takie rzeczy od dawna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony