dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie W jaki sposób zgrzewać papę SBS?

    Może pytanie śmieszne ale ...

    Mam pod ścianami na parterze ułożoną na fundamentach papę SBS z odpowiednimi zakładami wystającymi po bokach . Chudziak był wylany jeszcze przed murowaniem ścian. Teraz planuję samodzielnie (+ kompan) położyć na całości chudziaka na parterze również wspomnianą papę. Pod papę pójdzie jeszcze primer.

    Pytanie: jak zgrzać papę pod ścianami z papą układaną teraz? Grzać NA wierzch zakładu czy pod spód zakładu wystający spod ścian?

    P.S.
    Głównie pracuję z Excel - em więc proszę o rady bez drwin . Na mojej budowie po prostu lubię czasem coś zrobić i chcę zrobić to dobrze.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.356
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Z jednej strony od spodu papę pod murami masz czystą, a na wierzchu trudną do wyczyszczenia. Więc lepiej dać ją na wierzch.
    Z drugiej strony, pewnie w niektórych miejscach nie będziesz mógł grzać tej papy co jest pod murem, bo instalacje czy jakieś plastiki byś uszkodził. Wtedy trzeba doklejaną papę podgrzać "na stronie" i tylko przyłożyć.
    Więc pewnie najlepiej wyjdzie metoda mieszana - gdzie się da, to ta spod ścian na wierzch.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Musi być ta papa ? Pamiętaj że żadnej typowej papy nie powinno stosować się wewnątrz, gdzie stale przebywają ludzie. W każdym razie chyba żaden producent tego nie dopuszcza. Ponadto przy podłogowce zdarza sie, że ja czuc. Kiedys większość domów była budowana z piwnicami i tutaj papa jak najbardziej byla wskazana.
    Masz takie ciężkie warunki gruntowe ? Mógłbyś lekko podgrzać ta papę opalarka i przykleic do niej folie 1mm. Albo jak nie chcesz podgrzewać to można też użyć taśmy butylowej. Taka folia jest naprawdę mocna. Są też specjalne folie systemowe z gotowymi narożnikami chociażby icopala, ale cena zabójcza. Niektórzy smarują też hydroizolacja dwuskładnikowa (tzw szlam) np. Bornit ES, ale w sumie to działa od góry więc chyba nie do końca poprawnie. W każdym razie obecnie raczej unika się papy na parterze.
    Ostatnio edytowane przez michal_wro ; 21-11-2018 o 09:21

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.356
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    W każdym razie chyba żaden producent tego nie dopuszcza.


    Tutaj rady producenta papy jaknukładać na chudziaku
    To nie jest wnętrze pomieszczenia.

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Ponadto przy podłogowce zdarza sie, że ja czuc.
    Opiszesz zapach papy SBS? Bo nie udało mi się wyczuć (w przeciwieńswie do starych rozpuszczalnikowych).

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    W każdym razie obecnie raczej unika się papy na parterze.
    Bzdura.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tutaj rady producenta papy jaknukładać na chudziaku
    To nie jest wnętrze pomieszczenia.



    Opiszesz zapach papy SBS? Bo nie udało mi się wyczuć (w przeciwieńswie do starych rozpuszczalnikowych).



    Bzdura.
    Daj proszę link do karty produktu jakiegoś konkretnego producenta a nie forum.

    Icopal jako jedyną izolacja pozioma gdzie stale przebywają ludzie dopuszcza membranę fundament 1250.

    Co do ich produktu "Papa fundament 4.0 szybki profil SBS" producent pisze: "Przeznaczone wyłącznie do izolacji fundamentów i części podziemnych budynków."

    http://www.fundament.icopal.pl/Gwarancje.aspx

    Nie interesuje mnie wolna amerykanka na budowach i co ludzie dają do środka niezależnie od tego co się dopuszcza.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.356
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Daj proszę link do karty produktu jakiegoś konkretnego producenta a nie forum.

    Icopal jako jedyną izolacja pozioma gdzie stale przebywają ludzie dopuszcza membranę fundament 1250.
    Nie widziałem karty technicznej z instrukcją układania/montowania.
    "Twój" Bornit ES też nie ma nic w karcie technicznej o możliwości stosowania wewnątrz pomieszczeń.

    Przebywasz pod jastrychem, folią i styropianem, że podnosisz argument przebywania ludzi na stałe?? To ściany fundamentowej też nie można izolować papą Twoim zdaniem?

  7. #7

    Domyślnie

    http://dokumentacja.icopal.pl/Badani...Profil_SBS.pdf

    Przy wyborze papy kierowałem się między innymi tym. W opinii po badaniu brak przeciwwskazań do stosowania tej papy wewnątrz pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi z uwagi na znikoma emisję substancji niedozwolonych. Na to przyjdzie jeszcze styropian i wylewki, płytki, wykończenie podłóg. Podłogówka w części mieszkalnej tylko w łazience i kuchni.
    Ostatnio edytowane przez maccza ; 21-11-2018 o 12:12

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał maccza Zobacz post
    http://dokumentacja.icopal.pl/Badani...Profil_SBS.pdf

    Przy wyborze papy kierowałem się między innymi tym. W opinii po badaniu brak przeciwwskazań do stosowania tej papy wewnątrz pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi z uwagi na znikoma emisję substancji niedozwolonych. Na to przyjdzie jeszcze styropian i wylewki, płytki, wykończenie podłóg. Podłogówka w części mieszkalnej tylko w łazience i kuchni.
    Dzieki za ten link macza. To juz jakis konkret dla papy Icopala, ktory mowi, o tym ze cos tam jest ale nie w ilosci ktora moze szkodzic. W kazdej innej papie ilosc tych ksyla, benzow, itp moze byc inna, wiec uogolnienie, ze kazda papa SBS moze byc pod jastrychem to troche nie bardzo.

    Odpowiedz na pytanie czy mozemy stosowac pape pod jastrych bez wzgledu na to jaka by ona nie byla nie jest dla mnie oczywista, ale pewne jest, ze producenci pap migaja sie przed jasnym stwierdzeniem: "Drogi inwestorze, nasz produkt jest w pelni bezpieczny i mozesz go uzyc wewnatrz pod warstwa jastrychu gdzie bedziesz przebywal x godzin". Wszyscy pisza o fundamentach, czasciach podziemnych, i zlewaja podobne badania jakie podeslal maccza . Z ciekawosci skrobne w wolnym czasie maila do kilku dzialow technicznych i zobaczymy jaka bedzie reakcja o ile w ogole bedzie.

    Co do Bornitu:

    "BORNIT ES (Elastikschlämme)STANDARD to dwuskładnikowa, polimerowo-cementowa zaprawa uszczelniająca do wykonywania elastycznych powłok wodoszczelnych pod okładzinami ceramicznymi. Do stosowania wewnątrz oraz na zewnątrz."
    Ale tak jak napisalem wczesniej. Te dwuskladnikowe hydroizolacje nie sluza do izolacji w ta strone. Mozemy byc pewni ze nic nie wejdze w grunt jesli zalejemy dom ale w druga strone to juz nie koniecznie, a chyba nie o to w tym chodzi
    Ostatnio edytowane przez michal_wro ; 21-11-2018 o 13:00

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.356
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    "Drogi inwestorze, nasz produkt jest w pelni bezpieczny i mozesz go uzyc wewnatrz pod warstwa jastrychu gdzie bedziesz przebywal x godzin".
    Przecież za ścianą fundamentu możesz przebywać - a zezwalają na jej stosowanie. wiele domów ma chudziak w zagłębieniu (choć to błąd pod względem energooszczędności). A i w suterenie w części tylko pod powierzchnią gruntu w starych domach często latem jest najbardziej komfortowo. I tam już jest Twoim zdaniem OK, a na chudziaku już nie jest OK? Chociaż na ścianie fundamentowej papa jest przygrzana bezpośrednio do ściany fundamentowej i nie ma żadnej izolacji z folii czy styro jak masz w przypadku położenia papy na chudziaku?

    Stwierdzenie, że coś pod jastrychem jest wewnątrz pomieszczenia byłoby kuriozum.


    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    "BORNIT ES (Elastikschlämme)STANDARD
    Czyli przyznajesz, że to, co wcześniej polecałeś (nie STANDARD - bo to inny szuwaks) nie nadaje się na chudziak?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 21-11-2018 o 18:13

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał maccza Zobacz post
    http://dokumentacja.icopal.pl/Badani...Profil_SBS.pdf

    Przy wyborze papy kierowałem się między innymi tym. W opinii po badaniu brak przeciwwskazań do stosowania tej papy wewnątrz pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi z uwagi na znikoma emisję substancji niedozwolonych. Na to przyjdzie jeszcze styropian i wylewki, płytki, wykończenie podłóg. Podłogówka w części mieszkalnej tylko w łazience i kuchni.
    Ja tylko się przyczepię, że badanie jest sprzed 6 lat i dotyczy papy 3.2mm, podczas gdy obecnie papa ma 4.0mm. Prawdopodobnie jest to niemal ten sam produkt, ale badania jednak dotyczyły innego.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przecież za ścianą fundamentu możesz przebywać - a zezwalają na jej stosowanie. wiele domów ma chudziak w zagłębieniu (choć to błąd pod względem energooszczędności). A i w suterenie w części tylko pod powierzchnią gruntu w starych domach często latem jest najbardziej komfortowo. I tam już jest Twoim zdaniem OK, a na chudziaku już nie jest OK? Chociaż na ścianie fundamentowej papa jest przygrzana bezpośrednio do ściany fundamentowej i nie ma żadnej izolacji z folii czy styro jak masz w przypadku położenia papy na chudziaku?

    Stwierdzenie, że coś pod jastrychem jest wewnątrz pomieszczenia byłoby kuriozum.

    Czyli przyznajesz, że to, co wcześniej polecałeś (nie STANDARD - bo to inny szuwaks) nie nadaje się na chudziak?
    Nie polecalem, napisalem tylko że spotkałem się z uzyciem tego specyfiku ale że generalnie nie jest to izolacja przeznaczona do nakładania w ten sposób. Standard i nie standard z tego co widać to zbliżone produkty jako że nie standard został zastąpiony przez standard. W każdym razie wszystkie tego rodzaju izolacje są na bazie cementu a nie bitumow z dodatkiem nie wiadomo czego. Nie chcę ciagnac tego wątku w nieskończoność bo nie czuje się specjalista w dziedzinie izolacji. Tak jak napisalem wcześniej wyśle zapytania do kilku producentów i zobaczmy co z tego wyjdzie.

    Jeszcze kawałek historii co byśmy nie szli w tym kierunku...
    https://forum.muratordom.pl/archive/.../t-105302.html
    Ostatnio edytowane przez michal_wro ; 21-11-2018 o 19:11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony