dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzysieekr

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Lubrza
    Kod pocztowy
    66-218
    Posty
    7

    Domyślnie Budowa domu na działce rodziców - jak zacząć?

    Witam serdecznie. Może od razu przejdę do rzeczy i postaram się opisać jak wygląda sytuacja: Moi rodzice mają dość sporą działkę. Stoi na niej dom jednorodzinny, 2 pomieszczenia gospodarcze i jest też spory kawałek ziemi aktualnie przeznaczony na ogród. Ja bym chciał na tym ogrodzie starać się o wybudowanie domu. Teraz pojawia się dla mnie problem: formalności. Byłem już w gminie i dowiedziałem się że dla działki moich rodziców nie ma planu zagospodarowania przestrzennego i że będę musiał złożyć wniosek o warunki zabudowy wraz ze wszystkimi dokumentami. Czyli jak to powinno wyglądać? Składam ten wniosek i czekam na decyzję. Jeżeli jest negatywna to rezygnuję z dalszej procedury ale jeżeli jest pozytywna co trzeba dalej wykonywać? Mógłby ktoś to chociaż tak ogólnikowo opisać jak to mniej więcej się odbywa? Dodam że najpierw chciałbym uporządkować wszystkie sprawy związane z podzieleniem działki i przepisaniem na mnie tej części na której chciałbym wybudować dom a dopiero zacząć prace na mojej działce.

    Jeżeli ktoś jest w stanie chociaż w jakiś sposób mi to wyjaśnić to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    No to najpierw porozmawiaj w gminie, czy widzieliby jakieś przeciwwskazania do budowy na wydzielonej działce (np. dostępność do drogi publicznej ), potem podziel działkę (wcześniej się upewnij w gminie czy nie pracują nad MPZP, bo to ci wstrzyma plany do jej uchwalenia) a następnie wypełnij wniosek o wydanie WZ (trzeba do niego dołączyć przynajmniej zgodę na podłączenie prądu z zakładu energetycznego)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony