dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 153
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Minął tydzień i coś tam udało się zrobić. Niestety pogoda się sypnęła i w deszczu robota to nie robota. Do tego dzień się kończy już o 19. Trudno jedziemy dalej.










  2. #62

    Domyślnie

    Kieruj się swoim wlasnym mottem z tytułu tematu )

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karloss

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    Dobra robota. Chociaż osobiście bym zabezpieczyl fundament na zimę i niech grunt osiada. Teraz za dużo się nie pociągnie roboty a pogoda coraz gorsza.
    Jedna rzecz uważam, że jest błędnie zrobiona: to lawa z bednarka zalana w folii. Nie zdziw się jak takie rozwiązanie nie zadziała. Dales izolator pomiędzy gruntem a uziemieniem. Trzeba było lac bez folii i pospawac zbrojenie ławy. Ja tak zrobiłem u siebie.
    A bloczki muruj bez tych listew. Ja sam muruje fundament a jestem amatorem i też przygotowałem sobie tego typu listwy i na starcie to wywalilem

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @Happek
    Właśnie tak zamierzam choć muszę przyznać zeszło więcej czasu niż myślałem, że zejdzie z pierwszą warstwą. W ciągu tych 2 tyg myślę że 25 roboczogodzin łącznie.

    @karloss
    Dzięki. Pogoda faktycznie nie rozpieszcza ostatnio, ale najgorzej nie jest. Co do folii zapewne się okaże jak przyjedzie elektryk i sprawdzi, mam nadzieję że praca przy zakładaniu tej bednarki nie pójdzie na marne. A co do listew to widzę, że skończyliśmy tak samo. W połowie pierwszej ściany zrezygnowałem z tego, może to kwestia wprawy, może zaprawa była zła, w każdym razie murowałem ręcznie sprawdzając każdego pustaka i zapewne dlatego tyle czasu zeszło.

    Na sam koniec murowania doczekałem sie na koparkowego żeby przenieść palety do środka, bo noszenie pustaków ręcznie zabierało za dużo czasu i energii. Kupiłem też piłę typu aligator do cięcia pustaków, plan był że piłą lisicą z brzeszczotem do porothermu dam radę obskoczyć całą budowę, rzeczywistośc okazała się jednak inna. Liścica fakt dałą radę przeciąć pustaka, ale trwało to raz że długo, dwa że krzywo, trzy strasznie przy tym szarpie i nie wiem czy bateria by starczyła na długo przy takim cięciu. Trzeba więc było znależć inne rozwiązanie i internery podpowiedziały że jest właśnie to.











    Ostatnio edytowane przez lockin ; 28-09-2021 o 07:23

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Czy dobrze widzę, że korzystasz z poziomicy laserowej Huepar z niwelatorem ?

    Wydaje mi się, że wszystko chcesz zrobić idealnie, a to trochę czasu zabiera. U mnie ekipa w 1 dniu zrobiła z 4 warstwy cegieł w całym domu.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @PaRa
    Zgadza się, 3 osiowa poziomica laserowa/niwelator sterowany z aplikacji przez BT to najwyższy model Huepara, znalazłem go na Amazonie gdzie sprzęt Huepara jest bardzo popularny i polecany i póżniej kupiłem na rodzimym portalu aukcyjnym od dystrybutora w PL. Jestem zadowolony, pracuje zarówno na akumulatorze jak i jest adapter do 4 baterii AA, wiązka kolor zielony. Co do pierwszej warstwy to im bliżej końca było tym szybciej mi szło, doszła wprawa której na początku nie małem, w końcu nie murowałem ściany fundamentowej jak większość, tylko zalewałem betonem pustaki szalunkowe. Teraz będzie szybciej

    Mój model to dokładnie 603CG-BT, a to link domodelu bez BT na Amazonie https://www.amazon.com/Huepar-Self-L.../dp/B07H97RRHZ
    Ostatnio edytowane przez lockin ; 28-09-2021 o 10:44

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja kupiłem Huepar GF360G, bo potrzebowałem do wieszania ramek na ścianie. To nie jest tak zaawansowany model, ale zwoje zadanie spełnia.
    Widzę, że lubisz kupić dobry sprzęt ( listwa, piła, itp. ).

    Czy dobrze widzę, że ściana garażu nie będzie już potrzebowała izolacji, bo zrobił ją już sąsiad ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  8. #68

    Domyślnie

    Ma rację że kupuję narzędzia, ja juz mam sprzęt do więźby itd itp a jeszcze nawet w ziemi nie grzebie.
    Wystarczającą oszczędnością jest praca "tymi recoma" nie koniecznie młotkiem i przecinakiem, sierpem i młotem...
    Po drugie mądrze kupione narzędzia po budowie się sprzeda i wyjdzie na zero albo się nawet na nich zarobi.

    Miałem pytać o ten laser właśnie i fajnie że nie musiałem już...
    Działają wiernie takie budżetowe lasery?
    Ja się tu kurde przymierzałem zrobić sobie prezent świąteczny w postaci Nivela NL520, trochę rozważałem Boscha ale jak patrzę ile domów powstaje na tańszych laserach to sam już sie głupi robię czy to nie przegięcie...

    Co do murowania to pisałem Ci że to przesrane że czlowiek się uczy na najważniejszej warstwie

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Happek Zobacz post
    Działają wiernie takie budżetowe lasery?
    Dają radę. Ja mam Firecore. Po zdjęciach z Amazona widzę, że to chyba dokładnie ten sam chińczyk, tylko w innych kolorach. Mam też niwelator optyczny i sprawdziłem, że na 10m mam 3mm rozjazdu. Do topowych marek się nie umywa, ale serio, 3mm na budowie to nic.

    P.S, przy pierwszej warstwie o te 3mm rwałbym włosy z głowy, po roku budowy 1cm mnie nieszczególnie rusza

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @PaRa
    Tak, teoretycznie ściany się miały stykać moja i śąsiada, ale nie byłem w stanie tak wyrównać ławy sąsiada wylanej już po mojej stronie działki. Zostawiłem więc elewacje i izolację sąsiada i jestm tak blisko jak się da. Na wysokości ściany fundamentowej w projekcie mam tylko zasypke keramzytową, to jest jakieś 80cm x 20cm i na całej długości garażu, ale jeszcze nie zasypuje dopóki nie stanie ściana żeby woda nie zalała tego.

    @Happek
    Co trzeba kupić to się kupuje, np taka profi piła na stojaku do cięcia pustaków z tarczą 60-70cm kosztuje miliony monet, więc moja DeWalt kupiony dodatkowo w promocji to ułamek tej ceny.

    Dobra a co do wznoszenia murów to mamy już efekty pracy pierwszego dnia. Zacząłem od narożników i muszę powiedzieć że równe układanie pierwszej warstwy przynosi efekty i stawianie murów na pianoklej idzie jak burza. Spowalnie mnie jedynie docinanie pustaków na wymiar, ale co zrobić. Oczywiście trzeba się trzymać pewnych wytycznych przy Dryfix. Przede wszystkim odpylać i jednoczśnie zwilżyć powierzchnie klejoną po obu stronach, puszkę trzymać w ciepłym miejscu (inaczej drastycznie wzrasta jej zużycie co wyczytałem w internetach), mieć dobry/szczelny pistolet najlepiej z teflonem (pianoklej jest mocno klejący, dużo bardziej niż zwykła piana).









    Ostatnio edytowane przez lockin ; 30-09-2021 o 09:03

  11. #71

    Domyślnie

    Nie wiem jak ten klej od Dryfixa ale ja murowałem na klej Tytana 60 sek i jednym z najtańszych pistoletów z marketu. Daje radę bez problemu. Czyścika prawie nie używam, bo tylko przecieram o pustaka, żeby zetrzeć klej z końcówki i sporadycznie oskrobię nożem jak się więcej nabuduje. Wg mnie nie ma co kombinować z jakimiś super duper pistoletami.

    Co do temperatury piany, to tak, musi być ciepła. Najczęściej polecana metoda, to trzymanie w ciepłej wodzie, ale trochę z tym zabawy jest, bo za każdym razem trzeba puszkę wycierać, żeby rękawic nie zamoczyć, bo łapska z zimna potem odpadają.
    Ja kupiłem w Casto pianę PUR do ociepleń w puszce - taki Polynor, tylko z marketu ze zużytej puszki zrobiłem sobie "szablon", który opryskałem pianą (wcześniej owinąwszy puszkę folią spożywczą, żeby piana do puszki nie złapała i można było ją łatwo wyjąć) i w ten sposób zrobiłem sobie ocieplony kokonik na puszkę. Puszkę podgrzewałem w wodzie, osuszoną wkładałem w ten kokon i przy temp ok +5 stopni niecałe 2h mi ciepełko trzymało, po 2h znów podgrzanie i tak dalej.

  12. #72

    Domyślnie

    Pablo
    Że cal nie dziura dla murarza, gorzej dla stolarza to ja wiem
    Większe obawy bym miał czy on będzie kłamał 3mm czy 1.5cm a sprawdzać coś co miało służyć do sprawdzania to już chyba za wiele dla mnie

    Lockin
    Połowa ekip jedzie na aligatorach więc o stacjonarnych to już nawet nie wspominaj

    Oglądałem filmiki z tym klejem i tempo pracy było świetne ale sam chyba nie będę miał odwagi, nie wiem czy bym potrafił zaufać tej technologi ściany rosną to i poziom zadowolenia rośnie?

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @Pablo ze wsi
    Niezły patemt z oceplaczem, może będę musiał uskutecznić

    @Happek
    Mury rosną ale im wyżej tym trudniej logistycznie, bo trzeba zejść z rusztowania co chwilę, bo przyciąć brzegowego pustaka, bo podać samemu sobie pustaki itp.

    Dojechałem do 7 warstw, nie licząc pierwszej w której będzie ocieplenie i instalacje jest 6, docelowa wysokość to 11 warstw pod strop, teraz jednak z rusztowania. Ogolnie idzie szybko, ale z tego co widzę to piany zabraknie. Nie wiem czy nie dostałem za mało puszek w stosunku do ilości palet czy po prostu takie mam zużycie. Nie mogę znależć informacji ile puszek przypada na 1 paletę.








  14. #74

    Domyślnie

    Na ten etap mam nadzieję że uda mi się zatrudnić pomocnika

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Ściany parteru gotowe. Jakimś cudem starczyło idealnie pustaków które były w środku - zostało 6 sztuk na ostatniej palecie. Co do samych pustaków to jestem zadowolony, bardzo mało popękane i trzymają wymiar, tylko jedna paleta na kilkanaście miała lekko bananowe pustaki na bokach, na szczęście od strony szlifowanej wszystko ok. Jak pisałem wcześniej inna sprawa to pianoklej, poszło 2/3 z 60 puszek i na pewno braknie. Trudno, dokupie oryginalny lub jakiś podobny których nie brakuje w sprzedaży. Kolejny etap to nadproża oraz strop w garażu, który jest niżej o 2 bloczki od stropu na parterze. Zacząłem od zakupu stempli i chyba trochę za dużo ich kupiłem Drewno i stal mają przyjechać w tym tygodniu.











    Ostatnio edytowane przez lockin ; 17-10-2021 o 22:37

  16. #76

    Domyślnie

    Ciekaw jestem jak Ci pójdzie ze stropem to jeden z elementów nad którymi najmocniej się głowie jak to będzie wyrzeźbić żeby nie trwało to całego sezonu

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    Prace nad stropem rozpoczęte. Stal w odcinkach 12m i deski już na budowie, zacząłem więc od szalowania dołu nadproży nad wszystkimi oknami, drzwiami i garażem. Po skończeniu drobnicy przyszła pora na stemplowanie garażu, pierwszy raz z udziałem pomocnika. W jeden dzień podstęplowaliśmy i odeskowaliśmy 3/4 garażu. Jutro kończymy i dalej lecimy ze zbrojeniem.









    Ostatnio edytowane przez lockin ; 27-10-2021 o 21:01

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Jakie argumenty spowodowały, że nie wybrałeś stropu prefabrykowanego ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  19. #79

    Domyślnie

    Co dałeś jako "dźwigary"? Deski w pionie czy coś grubszego?

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lockin

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    104

    Domyślnie

    @PaRa
    Powody były dwa. Po pierwsze 3 lata temu jak powstawał projekt u architekta nie miałem zamiaru sam budować domu, ceny materiałów były tańsze, robocizna była tańsza, więc zlecenie stropu firmie kosztowało tyle samo za każdy ze stropów, więc nie przykładałem do tego większej uwagi, a monolit ma najlepsze parametry. Dwa jak projekt już trafił od architekta do konstruktora to dostałem telefon że jeśli chce inny strop niż monolit, to muszę dodatkowo go podeprzeć przy schodach. W domu gdzie szerokość całkowita wewnątrz to 4.65m zabieranie kolejnych centymetrów na słupy wydawało się niewłaściwe.

    @Happek
    Dźwigary w garażu to deska calowa szeroka na 10cm. Same szalunki, to deska również calowa o różnej szerokości, impregnowana prosto z tartaku, która później pójdzie na deskowanie dachu. Dźwigary w domu to będzie deska calowa 12cm szeroka.

    A oto efekt pracy w tym tygodniu. Gotowe stempowanie, deskowanie, wieńce, nadproża, oraz zbrojenie dołem garażu. Zostało do skońćzenia zbrojenie górą. Grubość stropu 14cm. Stal na oba stropy (dom/garaż) oraz wieńce na piętrze to łącznie ponad 3 tony. Dwa wieńce po 8,5m w jednym kawałku robiłem na stropie ustawiając rusztowanie jako stojaki.
















Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony