Cytat Napisał Elfir Zobacz post
może szersza częśc z szufladami a nad nimi wąski regał?
Na pintereście widziałam wnętrze pracowni architektonicznej, gdzie dół mieli z szerokich szafek Alex z IKEA (bez zamontowanych kółek) a górę po prostu półki.

Tutaj inny przykład:
Zastanawiałam się nad tym, ale obawiam się, że gabinet może być na takie szafki - głębsze dołem - po prostu za wąski.
Ten pokój był mały od początku. A my go jeszcze zawęziliśmy, żeby powiększyć wiatrołap. To był dobry pomysł, bo dzięki temu z wiatrołapu da się komfortowo korzystać. Wstawimy tam docelowo nawet ławeczkę, i dalej da się komfortowo ubrać. Ale gabinet jednak poniósł cenę

Wygląda to tak:


Zielone to biurko i fotel. Biurko ma głębokość chyba 60 albo 70 cm. Co więcej, ma wysuwaną półkę z klawiaturą i myszką, “rozłożone” zajmuje więcej miejsca niż “złożone”, nie używane.
Niebieskie to planowany kontenerek, wysokość 76 cm (tyle co biurko), głębokość 45 cm (mniej niż biurko), szerokość 52 cm (dojdzie do kontaktów, gniazdek, sterownika temp, ale nie zasłoni nic, róg nie będzie wystawał blisko przejścia - córeczka nie przywali).
Fioletowe to regały o głębokości 25 cm (taką planowałam).

Szerokość gabinetu to było 244 cm wg projektu. Po naszych zmianach, tam jest niecałe 220 cm szerokości. Odejmując biurko (70 cm) i regał (25 cm) zostaje 125 cm na fotel.
Ja lubię i pracować i grać na komputerze “rozwalona” na fotelu, wyciągając nogi i opierając się mocno o oparcie. Do tego półkę z klawiaturą mam maksymalnie wysuniętą (a siedzę odsunięta od niej dosyć mocno). Więc potrzebuję trochę miejsca między biurkiem a regałami, by móc komfortowo korzystać z gabinetu. Wydaje mi się, ze zmniejszenie tego miejsca, żeby dół regałów zrobić głębszy zmniejszy komfort korzystania z komputera. Ale ta opcja kusi Boję się jednak, że będzie za ciasno.

Skłaniam się ku regałom z półkami od dołu do góry. W sumie takie mi się podobały zawsze. Szuflady chciałam, żeby mieć miejsce na przechowywanie. Ale tak myślę, że jak kontenerek będzie za mały, to może dodam szafkę z szufladami w róg za drzwiami po prostu? Tylko w tym rozwiązaniu może być uciążliwe zawadzanie drzwiami o szuflady tej szafki