dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karola43

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    ok.grodziska maz.
    Posty
    17

    Domyślnie Program do przegladania rzutu domu i zmian

    Witam,

    Potrzebuje program, zeby przerzucic (skopiowac)rzut domu,ktory mnie interesuje i zrobic sobie wstepne wymiary,ewentualnie samemu cos pozmieniac,czy istnieje taki? Dziekuje za pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Przerzucić, skopiować tzn ukraść z netu........raczej nie istniej bo pracownie dość dobrze pilnują co dają do netu.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karola43

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    ok.grodziska maz.
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ok,ale nie chce tego nigdzie wykorzystać tylko dla własnych potrzeb,zanim udam się do architekta po zmiany itd.chce wcześniej sobie przeanalizować wszystko.dziekuje

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał karola43 Zobacz post
    Ok,ale nie chce tego nigdzie wykorzystać tylko dla własnych potrzeb,zanim udam się do architekta po zmiany itd.chce wcześniej sobie przeanalizować wszystko.dziekuje
    Chcesz wykorzystać u siebie. Zawsze możesz przerysować projekt ..........

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karola43

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    ok.grodziska maz.
    Posty
    17

    Domyślnie

    dzieki,ale moze jednak cos sie znajdzie darmowego z czego mozna bedzie skorzystac.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KSikorski

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3

    Domyślnie

    Draftsight jest darmowy.
    Z tym że to narzędzie profesjonalne.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał KSikorski Zobacz post
    Draftsight jest darmowy.
    Z tym że to narzędzie profesjonalne.
    To już lepiej Blender też darmowe profesjonalne narzędzie ale do modelowania 3D, choć do takich zadań wystarczą prostsze programy (Blender to potężne, ale trochę skomplikowane narzedzie). Draftsight jest do projektów 2D. Jak ktoś chce sprawdzić rzut, układ domu/mieszkania to lepiej mieć to od razu w 3D, bo mozna wówczas dojść do zupełnie innych wniosków niż wcześniej się zakładało co do rozkładu pomieszczeń, wymiarów i funkcjonalności.

    Autorowi wątku proponowałbym zacząć od narzędzi on-line. Z tego co testowałem najlepszy jest KazaPlan (Planer3D na stronie Leroy Marlin). Wrzuca się graafikę z rzutem i na tym rysuje ściany, dzrzwi okna, wstawia meble itd. wraz z wymiarami.
    Programy do zainstalowania: Sweet Home 3D, SketchUp... SH3D w obsłudze przypomina KazaPlan (nastawiony na aranżację wnetrz z gotowych modeli), SketchUp jest bardziej elastyczny, słóży do modelowania dowolnych modeli... zresztą na youtube jest tona tutoriali, trzeba zobaczyć możliwości.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Ja też polecam KazaPlan

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karola43

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    ok.grodziska maz.
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedzi i pomoc

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    To już lepiej Blender też darmowe profesjonalne narzędzie ale do modelowania 3D, choć do takich zadań wystarczą prostsze programy (Blender to potężne, ale trochę skomplikowane narzedzie). Draftsight jest do projektów 2D. Jak ktoś chce sprawdzić rzut, układ domu/mieszkania to lepiej mieć to od razu w 3D, bo mozna wówczas dojść do zupełnie innych wniosków niż wcześniej się zakładało co do rozkładu pomieszczeń, wymiarów i funkcjonalności.

    Autorowi wątku proponowałbym zacząć od narzędzi on-line. Z tego co testowałem najlepszy jest KazaPlan (Planer3D na stronie Leroy Marlin). Wrzuca się graafikę z rzutem i na tym rysuje ściany, dzrzwi okna, wstawia meble itd. wraz z wymiarami.
    Programy do zainstalowania: Sweet Home 3D, SketchUp... SH3D w obsłudze przypomina KazaPlan (nastawiony na aranżację wnetrz z gotowych modeli), SketchUp jest bardziej elastyczny, słóży do modelowania dowolnych modeli... zresztą na youtube jest tona tutoriali, trzeba zobaczyć możliwości.
    W blenderze to możesz sobie 1 szafę narysować a nie cały dom to zajmnie wieczność już prędzej go sam zbudujesz ;P blender to nie do tego

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    W blenderze to możesz sobie 1 szafę narysować a nie cały dom to zajmnie wieczność już prędzej go sam zbudujesz ;P blender to nie do tego
    Jak nie jak tak
    https://www.youtube.com/watch?v=PjEMZw1Dmmk

    Blender to jedno z potężnych narzędzi m.in. również do wizualizacji architektury. Fakt, interfejs jest - powiedzieć, że rozbudowany to jakby nic nie powiedzieć - taki że nauka sprawnego poruszania się po programie i tworzenia obiektów może potrwać tyle co budowa domu (potem jeszcze poznać silniki renderingu, operowania teksturami, światłem, itp.)... ale potem to jest bardzo sprawne narzędzie. Zresztą zasada działania na obiektach (mesh) jest bardzo podobna do Sketchupa - wystarczy wpisać to hasło do youtuba żeby zobaczyć co można i jak szybko w takich programach wyrysować.

    Do piewrwszych przymiarek do projektu swojego przyszłego domu używałem SH3D - jest proste i szybko da się przygotować model domu 3D i do takich celów służy tak jak KazaPlan. Niestety napisany jest w javie i u mnie na laptopie z linuksem działał mułowato tak, że trudno było zrobić precyzyjny model co do centymetra (na youtube widziałem, że ludziom pod Windows działa płynnie, to by mi wiele ułatwiło w planowaniu przestrzeni w tej aplikacji).
    Przerzuciłem się na KazaPlan, ale tam można wstawiać modele mebli z narzuconego z góry ograniczonego katalogu bez możliwości importowania innych i ogolenie można tylko proste operacje przeprowadzać. Generalne założenia projektu opracowałem, doszedłem już do takiego etapu, że chciałbym podjąć kilka decyzji projektowych, gdzie samo rozrysowanie kilku ścianek to trochę za mało. Zabrałem się za Blendera, który u mnie działa płynnie i nadal poznaję absolutne podstawy obsługi, ale wygląda interesująco.

  12. #12

    Domyślnie

    Najbardziej popularne to Archicad, AutoCAD, SketchUP, 3ds Max, ... własnymi obiektami, czyni program przyjaznym architektom wnętrz.
    Jeżeli chodzi o drawing pad , to znajomi architekci mają: XP-Pen Artist 24 Pro - 24 cali i bardzo sobie cenią

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony