dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Temperatura spalin

    Witam chciałbym się dowiedzieć jaka powinna być temperatura spalin w piecu na ekogroszek chodzi mi o dolna jak i górna granice i czy rzeczywiście gdy temp spalin jest za niską to komin murowany się niszczy ? Nawet gdy się pali suchym węglem ? Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ta niszczą się bo raz spalanie jest niecałkowite a dwa skrapla się kwas azotowy i kwas siarkowy bo w spalinach są tlenki siarki i azotu.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Mistrzu, bedziesz widział i czuł kiedy Ci się komin niszczy. Jeśli cały leci wśród grzanych pomieszczeń to pół biedy. Gorzej jak leci przez nieocieplony strych czy cały na zewnętrznej ścianie.

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Spaliny muszą miec od 120 do 140 stopni tylko jak to zrobić to druga sprawa , u mnie kociołek 10kw grzeje 160m2 a spaliny nie maja więcej jak 70 stopni , i jak żyć ? puki co opał mam suchy jak pieprz a w kominie nic niepokojącego jeszcze nie zauważyłem a mam kolosalny komin bo średnica 30x30 cm ale w sumie w środku domu z docieplonym dachem i mam nadzieję że jakoś dotrwa .

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 856218
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ciekawe co gorsze, w zasypowym wysoka temperatura podczas pracy i zjazd gdy wygasa, w podajnikowym trochę niższa ale stała?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    U mnie jak kupiłem dom jeszcze 2 lata palilem w dolniaku ale widziałem że tynkowane były plamy gdzie komin przechodzi przez strych więc już wtedy musiało wychodzić. Po zakupie peleciaka od razu poszedł wkład.

  7. #7
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    No jak by mi coś się pokazało to też musiałbym wkład zrobić ale nie metalowy za 8 tys tylko tani a lepszy , tzn kamionkowy z gwarą na co najmniej 30 lat , a pozostałe pustki zalać mieszaniną wapna-piasku-szkła wodnego , taka mieszanka jak sie utwardzi to dom sie w kupkę gruzu zmieni a komin będzie stał jak skała , tak szpece mówia .

  8. #8
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Komin szybciej ekolodzy zburzą niż dom się rozleci.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    No jak by mi coś się pokazało to też musiałbym wkład zrobić ale nie metalowy za 8 tys tylko tani a lepszy , tzn kamionkowy z gwarą na co najmniej 30 lat , a pozostałe pustki zalać mieszaniną wapna-piasku-szkła wodnego , taka mieszanka jak sie utwardzi to dom sie w kupkę gruzu zmieni a komin będzie stał jak skała , tak szpece mówia .
    Jeśli kamionka jest tańsza od wkładu to żyjesz na innym świecie. A w tej mieszance wapna, piachu i szkła wodnego (którego?) to co ma wiązać?
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  10. #10
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Co ma wiązać ? jest taki stary przepis na taką mieszankę i jest do odszukania w necie , podobno twardnie ta bardziej od betonu , wystarczy poszukać mnie teraz się nie chce chyba że interesuje cię przegadywanie i tysiąc postów to ci poszukam ale myślę że ty nie z tych .
    metr wkładu kamionkowego to ok 50zł plus jakieś rewizje czy co tam trzeba ale jest to kilkukrotnie tańsze i trwalsze niż ta wygodna praca dla firm i trwałość 5-10 max lat metalowego wkładu za 8 koła,
    https://allegro.pl/listing?string=wk...n-hou-1-0-1123
    Ostatnio edytowane przez kryzys ; 11-01-2019 o 06:44

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Kurde nie mogę ogarnąć komina dwa lata miałe spokuj a teraz dupa. Cały czas palę perłą tylko ta stara miała 24MJ ta nowa 22-24MJ.
    Sucha w dotyku.
    Od początjku sezonu eksperymentuję z niskimi spalinami i się przejechałem. Podniosłem spaliny ale ciężko wyciągnąć te 100*C. Palenie to kilka godzin ciągłej jazdy ze spalinami 90-100C.
    Co zrobić dalej? Wkład nie wchodzi w rachubę niewarto inwestować.W najgorszym wypadku wypalić to co mam pchnać kocioł i założyć grzałe, Ale wolałbym trzymać kocioł do naturalnej śmierci.

    Po pierwsze jak go wysuszyć?
    Po 2 jak podnieść temperaturę spalin o 10-15*C. Perła jest o tyle specyficzna że dmuchania nie lubi.
    Chrzcić Perłe? Powiedzmy worek barteksa gołd na cztery perły?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Co ma wiązać ? jest taki stary przepis na taką mieszankę i jest do odszukania w necie , podobno twardnie ta bardziej od betonu , wystarczy poszukać mnie teraz się nie chce chyba że interesuje cię przegadywanie i tysiąc postów to ci poszukam ale myślę że ty nie z tych .
    metr wkładu kamionkowego to ok 50zł plus jakieś rewizje czy co tam trzeba ale jest to kilkukrotnie tańsze i trwalsze niż ta wygodna praca dla firm i trwałość 5-10 max lat metalowego wkładu za 8 koła,
    https://allegro.pl/listing?string=wk%C5%82ad%20kominowy%20ceramiczny& order=pd&bmatch=baseline-n-hou-1-0-1123
    Nie rozumiem, mówisz o wkładzie kamionkowym a dajesz na Allegro wkłady ceramiczne. Oczywiście jestem za ceramiką, bo to wieczne w porównaniu do blachy, ale masz również na tej stronie wkład kominowy 8mb za 1000zł a nie 8000zł.

    @kulibob a zawirowywacze wyjmowałeś? Wkład to prosta i niedroga sprawa, masz przykład na Allegro wyżej.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Wyjmowałem ale różnicy jakoś specjalnie niema . Wkąłd to trudna sprawa. Za wkład 1000 i robocizna bo zabawy na dachu się nie nadaję. A wkładać w coś czego się chce pozbyć w przyszłości to tak średnio. Jak nie ogarnę tego ustawieniami i grochem to wypalę co mam i sprzedam. Na klimę może będzie.
    Ale narazie na pewno mam palenia na ten i następny sezon.

    Co się mogło nagle popier... dwa lata było ok??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Przestaw kocioł na wyższą moc - wówczas będzie częściej się odstawiał ale będzie grzał z wyższą temperaturą spalin.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Przestaw kocioł na wyższą moc - wówczas będzie częściej się odstawiał ale będzie grzał z wyższą temperaturą spalin.
    OK

    Ale i tak teraz muszę przełączyć go na lato bo jutro mam gości. Jutro wieczorem będzie miał co ładować. Ustawię mu max w okolicy 8-10kW dół 4kW.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 12-01-2019 o 18:24
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Spaliny muszą miec od 120 do 140 stopni .
    Ważne,żeby ponad dachem nie były poniżej 50 stopni.Wtedy raczej ruda nie wyjdzie.Dlatego uważam,że komin obowiązkowo docieplony na całej długości.Nawet czopuch i rura wchodząca w komin obłożona wełną.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    U mnie na kotle zadana CO 51 st C a spaliny wahają się w granicach 70 - 90 st C - z tym, że staram się co do zasady utrzymywać kocioł w trybie pracy ciągłej na modulacji na małych mocach - no chyba, że już jest cieplej albo mniejsze zapotrzebowanie na ciepło to to się odstawi.

    Komin systemowy - ceramiczny Leier i jak na razie 10 sezonów i jeszcze na tak niskich temperaturach nie padł.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    I ci nie padnie. Te zalecane 65* jak to jest np. w Defro to kit który wciskają żeby mieć podkładke w razie jak by coś się stało. U rodziców w Defro również niską temperatura, 3ci sezon, kocioł suchy. Oczywiście ochrona powrotu jest, ważne żeby nie było dużej różnicy między wodą kotła która go zalewa. Można trzymać 50* na kotle, powrót na 40* i będzie działać przez wiele lat.

  19. #19

    Domyślnie

    Trzymam 60 stopni, jest różnica, brak smoły, lekki, suchy pył na ściankach. Nie sprawdzałem czy jest wtedy wieksze zużycie opału.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    jest bardzo duża różnica w zużyciu ok 0,5-1kg dziennie pomiędzy 62 i 48. Jednak wyższa temperatura kotła to cieplejsze spaliny.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 13-01-2019 o 12:30
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony