dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Monitoring z twardym dyskiem (jak to ugryźć )

    Witajcie,

    planuję pomału założenie monitoringu.
    Tak myślę, że 3 kamery idealnie by starczyły na "zapewnienie bezpieczeństwa".
    Jako gadżet fajnie, gdyby można je podglądać przez internet.

    Proszę niech się odezwie jakiś już mający taką instalację, albo inny spec.

    Ułatwieniem (podrożeniem, chyba też) ale byłoby aby te kamerki były bezprzewodowe. Na środku domu można by jakiś router mocny postawić (z internetem przesłanym kablem z odbiornika, poprzez który w ogóle mam internet w domu (Tmobile).
    Jeśli w ogóle byłoby trzeba, może na tym dotychczasowym to by usiadło jakoś

    Tylko teraz kwestia przesyłania tego na dysk, tu już nie wiem czy podołałby ten internet takiemu wyzwaniu :/
    Kamery jednak musiałyby być jeśli już no to takie żeby szedł człowiek, a nie piksel

    Na allegro w związku z cyber mondayem (widzę, że u nas to jakieś jaja, no ale jednak) widzę kilka opcji np. 3 kamery + centralka za 300zł.
    Tylko co dalej po zakupie czegoś takiego ?

    Dajcie jakieś wskazówki co należałoby kupić. Jeśli konfiguracja byłaby możliwa przez stronę internetową, to podejrzewam, że mniej więcej jestem w stanie to sam zrobić.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotos123 Zobacz post
    Na allegro w związku z cyber mondayem (widzę, że u nas to jakieś jaja, no ale jednak) widzę kilka opcji np. 3 kamery + centralka za 300zł.
    Tylko co dalej po zakupie czegoś takiego ?
    To chyba sama dopłata za HDD. Bez tysiąca złotówek to i od Chińczyków trzeba polować.

    IMO lepiej kablowe POE. Łatwo zasilić UPSem a kabelek i do bezprzewodowych musisz dociągnąć. No i WiFi łatwo zagłuszyć.

  3. #3

    Domyślnie

    Za 1300zł bez dysku są fajne zestawy z 4 kamerami wifi. Sprzęcik ma wszystkie potrzebne wyjścia, także hdmi wygląda jak większy router. W zestawie zdaje sie jest nawet myszka. W google play masz aplikacje do zdalnego podglądania. Nawet fajnie to wygląda. Sam sie zastanawiam. Można i taniej, ale nie będzie tak ładnie wyglądało.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Ja poszedłem w Dahue, rejestrator, switch poe, 2 kamerki ale mam wyprowadzenie na 8 szt lub więcej docelowo. Zrobiłem sobie przekierowanie portów na routerze i stałe ip mam od dostawcy. Do tego apka na telefon. Prosta i intuicyjna konfiguracja jak ktoś ma troszkę pojęcia.

    Pamiętaj dysk dedykowany do pracy ciągłej.

    Mnie to kosztowało ok 1600zł zakup gdzie wcześniej pracowałem i po kosztach zakupu, nie cenach internetowych.

    Dahua ponieważ ma 3 lata gwarancji, miałem brać bsc mieli lepsze ceny. Jednak dahua wygrała.
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 27-11-2018 o 07:54
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MediTs

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-172
    Posty
    11

    Domyślnie

    1. Przy kamerach wifi musisz kablowo doprowadzić zasilanie, na baterie niestety to nie działa
    Kamery IP aktualnie wykonuję się w standardzie PoE wykorzystując jeden kabel do transmisji sygnału oraz zasilania.

    2. Aby umożliwić podgląd kamer przez internet należy odpowiednio dobrać rejestrator.

    Oraz w przypadku internetu mobilnego należy odpowiednio cały system skonfigurować.
    Dużo łatwiej jest uruchomić taki system przy dostawcy internetu ze stałym IP, jednak w przypadku dostawców mobilnych (Plus, T-Mobile, Orange itd.) jest to
    również możliwe.

    Z prostych systemów z aliexpres nie radzę korzystać, chyba że do kamery ma mieć dostęp cały świat bez logowania

    Dla przestrogi polecam stronę z kamerami z prywatnych domów, firm itd...

    https://www.insecam.org/
    Ostatnio edytowane przez MediTs ; 08-12-2018 o 23:13
    W wolnych chwilach zajmuję się:

    Doradztwem, projektowaniem, kontrolą wykonawców oraz usuwaniem fuszerek w branży:

    Instalacji alarmowych, Telewizji przemysłowej, AV, TV-Sat, Sieci komputerowych.



    Chętnym pomogę.


    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał MediTs Zobacz post
    2. Aby umożliwić podgląd kamer przez internet należy odpowiednio dobrać rejestrator.
    tylko w przypadku analoga, przy IP nie potrzebujesz rejestratora - pomijając kwestię zapisu czy raczej bezpiecznego zapisu ;p

    Cytat Napisał MediTs Zobacz post
    Oraz w przypadku internetu mobilnego należy odpowiednio cały system skonfigurować.
    a w przypadku stałego nie trzeba?


    Cytat Napisał MediTs Zobacz post
    Dużo łatwiej jest uruchomić taki system przy dostawcy internetu ze stałym IP, jednak w przypadku dostawców mobilnych (Plus, T-Mobile, Orange itd.) jest to
    również możliwe.
    paradoksalnie jest raczej odwrotnie niż piszesz, nie dość że coraz trudniej o łącze ze stałym IP (w przyp. małych domowych instalacji), łatwiej odpalić podgląd w chmurze producenta (np. HiK, Dahua) niż "dokopać sie" do routera, skonfigurować porty, dokopać sie do dostawcy jeśli porty "nie hulają" (np. radiówki), a potem jeszcze użytkownik zmienia router "bo tamten padł" i znów to samo..... oczywiście osobna kwestia która opcja bezpieczniejsza ;p

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał vascode Zobacz post
    paradoksalnie jest raczej odwrotnie niż piszesz, nie dość że coraz trudniej o łącze ze stałym IP (w przyp. małych domowych instalacji), łatwiej odpalić podgląd w chmurze producenta (np. HiK, Dahua) niż "dokopać sie" do routera, skonfigurować porty, dokopać sie do dostawcy jeśli porty "nie hulają" (np. radiówki), a potem jeszcze użytkownik zmienia router "bo tamten padł" i znów to samo..... oczywiście osobna kwestia która opcja bezpieczniejsza ;p
    Co ty opowiadasz podczas podpisywania umowy pierwsze pytanie czy stały adres zewnętrzny? NIE ok do widzenia.
    Adres zewnętrzny ale zmieniający się co jakiś czas OK, ale trzeba odpalić No-IP
    Wewnętrzny stały. Nie do widzenia

    ISP nie chce dawać zewnętrznych adresów IP mi Orange dla LTE dał zewnętrzny adres IP co prawda zmienia się musiałem NO-IP odpalić ale monitoring działa bez problemów. Ja mam FullHD AHD puszczone koncentrykiem wraz z zasilaniem i nie narzekam.
    Wysyłanie a kamer wszystkiego w chmurę... kto Ci przyjmie takie ilości danych i ISP powiesi Cię za .... że zapychasz łącze. No chyba że wysyłasz tylko alerty np. ruch ale w tym przypadku po co komu monitoring lepiej czujkę leśną która wyślę MMS`a ze zdjęciem.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Co ty opowiadasz podczas podpisywania umowy pierwsze pytanie czy stały adres zewnętrzny? NIE ok do widzenia
    dlatego napisałem że coraz trudniej o stałe IP..... ISP nie są tacy chętni jak kiedyś, albo trzeba dopłacić.....

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Adres zewnętrzny ale zmieniający się co jakiś czas OK,
    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    ISP nie chce dawać zewnętrznych adresów IP mi Orange dla LTE dał zewnętrzny adres IP co prawda zmienia się musiałem NO-IP odpalić ale monitoring działa bez problemów.
    dlatego mówimy o stałym IP, a nie o jakimś stałym ale zmiennym...

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ja mam FullHD AHD puszczone koncentrykiem wraz z zasilaniem i nie narzekam.
    ja też....

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Wysyłanie a kamer wszystkiego w chmurę... kto Ci przyjmie takie ilości danych i ISP powiesi Cię za .... że zapychasz łącze. No chyba że wysyłasz tylko alerty np. ruch ale w tym przypadku po co komu monitoring lepiej czujkę leśną która wyślę MMS`a ze zdjęciem.
    tyle tylko że nic nie wspominałem o zapisie w chmurze..... ;p

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał vascode Zobacz post
    tyle tylko że nic nie wspominałem o zapisie w chmurze..... ;p
    Po co podgląd w chmurze jak nie można tego zapisać, lub posiadać nagrania np. sprzed kilku dni.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Po co podgląd w chmurze jak nie można tego zapisać, lub posiadać nagrania np. sprzed kilku dni.
    zapis jest realizowany w rejestratorze, a dyskusja dotyczy zdalnego podglądu.....
    Ostatnio edytowane przez vascode ; 12-12-2018 o 07:20

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zapis masz na rejestratorze. Możesz z niego oglądać nagrania również przez net. Do podglądu może być drugi strumień, o dużo mniejszym bitrate niż zapisywany na dysk.
    Można też wysyłać na ftp, maila czy inny serwer zdjęcia czy filmiki np. po wykryciu ruchu w określonym czasie (np. przed drzwiami tarasowymi w czasie 8-17 a ustawiłeś tak, bo wtedy zazwyczaj nikogo nie ma w domu).

    IP u dostawców mobilnych jest niby zewnętrzny, ale porty poblokowane - drążyłem temat jak potrzebowałem się zdalnie łączyć ze zdalnym pulpitem i żaden dostawca tego nie umożliwiał. To że zmienne, to mniejszy problem. Na szczęście przez chmurę to żaden problem (chociaż oczywiście dane są przesyłane p2p).

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    IP u dostawców mobilnych jest niby zewnętrzny, ale porty poblokowane - drążyłem temat jak potrzebowałem się zdalnie łączyć ze zdalnym pulpitem i żaden dostawca tego nie umożliwiał.
    U mnie to nie był problem z zewnętrznym zmiennym IP porty odblokowane (Orange apn: VPN) kosztowało 1 tel na infolinię Orange Experta około 10 PLN.
    Owszem zewnętrzny zmienny ale no-ip robi robotę i łączę się po domenie a nie IP. Dla mnie to bez różnicy. Czy znalny pulpit czy podgląd cctv działa.
    Zresztą do zdalnego pulpitu nie trzeba nawet zewnętrznego IP: TeamViewer działa bez zewnętrznych adresów
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony