dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie tynki gipsowe, plan działania by wysuszyc

    witam mam pewien problem otóż.
    15 listopada skonczyli klasc tynki gipsowe
    22 listopada zalewają byla posadzka
    dom wietrze od samego początku wyjścia tynkarzy po 3-4 godziny dziennie minimum 2 godziny jak nie mam czasu .
    na ta chwile mamy w nocy temperatury minusowe a nawet w dzień mimo to wietrze .
    10 grudnia przychodzi hydraulik montować i odpalac kocioł i zaczynam grzać.
    problem w tym że te sciany sa mokre rano jak przyjezdzam to na klamkach i oknach wszedzie woda a sciany sie świeca.

    pytanie czy po 25 dniach moge odpalić juz piec i grzac?
    podejrzewam że sciany zaczną się tak pocic ze szok, boje sie ze gdzies tynk.mi podpada .
    doradzcie.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Coś dziwnie masz. U mnie 9 listopada skończyli robić tynki gipsowe (w łazienkach i garażu CW) i już sporo białych plam jest. CW w ogóle już prawie wyschły. Nie grzeje (bo nie mam czym) tylko wietrze. Śmiało odpalaj ogrzewanie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wylewki betonowe to szybciej trzeba jeszcze nawilżać, niż suszyć. Daj im spokojnie związać.

  4. #4

    Domyślnie

    22 listopada wylali posadzki a ty chcesz za chwile piec odpalac? Poczekaj minimum do nowego roku.

  5. #5

    Domyślnie

    no dobra to odpalam 10 ogrzewanie .
    troche białych plam tez juz jest .
    Marcin ile razy bedzies gładzi sciany ? I czym
    to tak odrazu zapytam jak tez jestes na świeżo.

  6. #6

    Domyślnie

    no z ta wylewka z miksokreta tez problem . Facet od wylewki powiedzial ze minimum po 2 tygodniach mozna odpalić podlogówke.
    wiec minie dokladnie 16 dni .
    w weekendy postaram się dłużej powietrzyc .

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek1989 Zobacz post
    no dobra to odpalam 10 ogrzewanie .
    troche białych plam tez juz jest .
    Marcin ile razy bedzies gładzi sciany ? I czym
    to tak odrazu zapytam jak tez jestes na świeżo.
    Do gładzenia to jeszcze mam daleko Póki co to od przyszłego tygodnia mi wchodzą robić zabudowy gk na poddasze i wełnowanie. Potem zobaczę co dalej bo grzania raczej nie będę miał przed zimą chyba , że by w styczniu było ciepło Wtedy by mi rozłożyli podłogówkę i ogarnęli kotłownię. Jednak nie liczę na too w sumie.

  8. #8

    Domyślnie

    Chciałbym wrócić do tematu .
    otóż po dzisiejszym dniu nie wiem czy to z winy pogody , dziś bylo +8 i troche deszczowo ale przez prawie miesiąc nie bylo tak wilgotno w domu. dotarłem na budowe o 18 na dworze cieplo a w domu drzwi piec okna wszystko mokre ...
    czy to nie trwa zbyt długo? u was tez tak sie pocilo wszystko?
    widzac to dzisiaj podjąłem decyzję ze zaplanowane ukladanie welny na gotowym juz stelarzu na piętrze przekładam do momentu całkowitej suchoty w domu. ( chcialem to robic teraz od czwartku by na poniedziałek bylo poddasze szczelne)
    10 grudnia odpalam ogrzewanie i bede grzał tak troche powietrze . no ale myślę że innego wyjścia nie ma . pójdzie wiecej opalu przez tydzien dwa ale wełna nie będzie chociaz cala mokra ...
    dom bedzie grzany i jeśli wszystko będzie sie mocno pocic bede mimo ogrzewania przewietrzal oknami ...
    czy dobrze to rozplanowalem? wypowiedzcie się prosze .

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek1989 Zobacz post
    Chciałbym wrócić do tematu .
    otóż po dzisiejszym dniu nie wiem czy to z winy pogody , dziś bylo +8 i troche deszczowo ale przez prawie miesiąc nie bylo tak wilgotno w domu. dotarłem na budowe o 18 na dworze cieplo a w domu drzwi piec okna wszystko mokre ...
    czy to nie trwa zbyt długo? u was tez tak sie pocilo wszystko?
    widzac to dzisiaj podjąłem decyzję ze zaplanowane ukladanie welny na gotowym juz stelarzu na piętrze przekładam do momentu całkowitej suchoty w domu. ( chcialem to robic teraz od czwartku by na poniedziałek bylo poddasze szczelne)
    10 grudnia odpalam ogrzewanie i bede grzał tak troche powietrze . no ale myślę że innego wyjścia nie ma . pójdzie wiecej opalu przez tydzien dwa ale wełna nie będzie chociaz cala mokra ...
    dom bedzie grzany i jeśli wszystko będzie sie mocno pocic bede mimo ogrzewania przewietrzal oknami ...
    czy dobrze to rozplanowalem? wypowiedzcie się prosze .
    No patrz u mnie dzisiaj to samo, zostawiłem rękawiczki w domu to dzisiaj były mokre... Wełną się nie martw, przeschnie tak czy siak nawet jeśli zawilgotnieje trochę. U mnie na dniach zabudowy gk zaczynają a pewno w przyszłym tygodniu będą też wełnę rozkładać.

  10. #10

    Domyślnie

    hm od 2 dnio dpalony piec . podloga zachowuje się ok tynki szybko juz Bieleja ...Ale...
    odpalona jest tylko podlogowka i w tych pomieszczeniach jest sucho .
    w 3 pokojach na poddaszu tam gdzie nie ma wlaczonego ogrzewania na membranie jest po prostu powódź...tam gdzie podlogowka jest sucho ... wystarczy dotknąć i kapie z niej woda okna tez mokre.
    nie wiem co robić. bylo wietrzone miesiac... teraz pogoda deszczowa i temperatury 1 stopień.
    otwierać okna i palić czy Zamknąć wszystko i palić ?
    bo ja juz nie wiem czy z tego wszystkiego jeszcze wilgoć wychodzi czy to nie z dworu tez czasem ta wilgoć.

  11. #11

    Domyślnie

    i ciągle nie mogę welny ukladac bo wszystko mokre do góry i grzeje powietrze i opalu od ...

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek1989 Zobacz post
    i ciągle nie mogę welny ukladac bo wszystko mokre do góry i grzeje powietrze i opalu od ...
    Niby czemu nie możesz układać?

  13. #13

    Domyślnie

    membrana jest od desek odsunięta o 3 cm . do niej dojdzie wełna .
    teraz jak uderza reka naprezona membrane to woda leci dosłownie na podłogę...

    nie można układać na takie cos welny . pognije przecież. wsiaknie woda jak w gąbka i bedzie z tego kipic

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony