dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Prośba o pomoc z podciąganiem kapilarnym

    Witam mam tai problem mam stary budynek a dokładniej mówiąc starą oborę chciał bym go przekształcić w dom mieszkalny ale jest kilka problemów
    pierwszy to wilgotne ściany budynek pochodzi z końca XVIII a początku XIX wieku ściany mają grubość 80 cm i są postawiane z cegły jaką metodę byście mi polecili jakie środki i co sądzicie o moim pomyśle?

    Z góry dziękuję za odpowiedz

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wolie@o2.pl

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    ostrowiec
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam.chciałem podłączyć się do tematu,a konkretnie "naprawienia" izolacji poziomej.Dom odbudowywany po wojnie,fundamety z piaskowca,izolacja pozioma z papy.Ściana z zewnątrz budowana z piaskowca,w środku pustka powietrzna i od wewnątrz ściana z czerwonej cegły (podobno nazywa się to futruwka),tynk miejscami gruby nawet na 60mm.Dom z zewnątrz otynkowany,a około 10-15 lat ocieplony styropianem.
    Obecnie podłogi drewniane usunięte ,tynk skuty około 50cm ponad poziom podłogi.W domu widoczna była wilgoć na wysokości około 30cm ponad poziom podłogi.
    Przed zrobieniem nowych wylewek planuję "podciąć" wewnętrzną część murów-tę "futrówkę"z cegły i podłożyć grubą folię izolacyjną.Czy taki zabieg będzie owocny?Na podcięcie całych murów mnie nie stać.Iniekcja krystaliczna również tania nie będzie.Proszę o pomoc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony