Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Nie na termostat i inne akcesoria - tu dwa lata.
Tylko jakie to ma znaczenie, jak wysyłka takiego grzejnika kosztuje tyle, co tani grzejnik konwektorowy?



Czemu przepływowy? Masz "wolne" ze 20kW mocy przyłączeniowej? Byle bojler zadowoli się 1/10 tego - i grzejesz w 100% w taniej strefie. A przepływowy nie tylko wymaga dużej mocy, to jeszcze grzejesz głównie drogim prądem. Przepływowy ma jakiś sens ma tam, gdzie sporadycznie i niewiele ciepłej wody zużywasz - np. jak masz zmywarkę to do zlewozmywaka. Tam straty na przesyle czy cyrkulacji byłyby większe, niż koszty podgrzewacza przepływowego. To nie przypadek, że przytłaczająca większość używa bojlerów.
Pisząc to wiedziałem, że za chwilę zadasz to pytanie. Bo wiadomo, że to nie opłacalne.
Ale ja chcę mieć komfort jak w bloku. Nie chcę planować kiedy będę się mył.
Ja nie mam dobrych doświadczeń z bojlerami bo zawsze trzeba wcześniej zaplanować, aby włączyć na wieczór, jak był mały to kolejne osoby musiały czekać 15min.
Jak mieszkasz w domu z konkretną ilością osób to co innego. Wiesz ile litrów potrzebne.

Ja mam działkę 30 min od domu i jak przyjdzie mi do głowy wypad na działkę samemu w środku tygodnia popracować w ogrodzie to po co mi grzać cały boler wody?
Do wzięcia jednego prysznica?
Kumpel ma przepływowy 15KW i obsługuje nim 2 łazienki i kuchnię i poleca, i mówi że na bojler by nie zamienił.
Prawdą jest że niestety trzeba mieć większą moc podłączoną do domu.

Oczywiście zgadzam się z tobą że bojler jest bardziej opłacalny.