dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bacu23

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Strychy
    Kod pocztowy
    66-340
    Posty
    4

    Domyślnie 2018 Jaki piec na pellet moze Kostrzewa Twin Bio Luxury 12 kW

    Witam proszę o pomoc w wyborze pieca na pellet
    dom z poddaszem użytkowym115m2 PU wszędzie podłogówka
    ściany 24suporex 600
    izolacja ścian 15cm grafit
    dach 22cm piana PUR
    mój wynik na zapotrzebowanie ciepła
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4rhy
    piec ma być do co i cwu
    3-4 osoby

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    na CWU to max 2KW co daje wynik koło 7KW, patrząc, że ta strona zawyża, to sam se policz czy warto pchać się w paliwo stałe.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bacu23

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Strychy
    Kod pocztowy
    66-340
    Posty
    4

    Domyślnie

    Co proponujesz (jakie koszta )

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Za 8,5 tysiaka masz Zębiec agat 10kw , to i zapas mocy ci pozostanie do szklarni .

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał bacu23 Zobacz post
    Co proponujesz (jakie koszta )
    Nadzieja że masz wszędzie podłogówkę. Jak nie masz dostępu do taniego pelletu to grzej prądem.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    PC PW - kotłownia ze sprzętem okolice 20 k
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał bacu23 Zobacz post
    Witam proszę o pomoc w wyborze pieca na pellet
    dom z poddaszem użytkowym115m2 PU wszędzie podłogówka
    ściany 24suporex 600
    izolacja ścian 15cm grafit
    dach 22cm piana PUR
    mój wynik na zapotrzebowanie ciepła
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4rhy
    piec ma być do co i cwu
    3-4 osoby
    Poszukaj wątku z tym piecem na forum,akurat ten piec jak i zębiec pod względem czyszczenia do najlepszych nie należą.Zębiec dodatkowo ma wymiennik częściowo poziomy co będzie skutkowało szybszym zarastaniem brudem a co za tym idzie spadkiem sprawności.Zwróć uwagę na przekrój kotła i postaraj się go wyczyścić wirtualnie.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  8. #8
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Poszukaj wątku z tym piecem na forum,akurat ten piec jak i zębiec pod względem czyszczenia do najlepszych nie należą.Zębiec dodatkowo ma wymiennik częściowo poziomy co będzie skutkowało szybszym zarastaniem brudem a co za tym idzie spadkiem sprawności.Zwróć uwagę na przekrój kotła i postaraj się go wyczyścić wirtualnie.
    Ja ma tego Zębca ale ja mam go z palnikiem na ekogroch i akurat czyszczenie tych rur poziomych to bajka bo jest do tego specjalny wycior i to jest raptem 20 sekund czyszczenia nawet podczas palenia , ja to czyszczę tak co dwa tygodnie a na pelecie pewnie co sezon by wystarczyło , do pionowych wymienników to niestety od góry ale to dotyczy większości kotłów , ale swoją drogą jak na 10kw to wymiennik jest wg mnie potężny nawet patrząc na wagę kotła o tak niby małej mocy ,prawie 400kg .

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    PC PW - kotłownia ze sprzętem okolice 20 k
    Czekam na wyceny instalacji z pompą ciepła PW, jak ceny bd takie jak podajesz to bd w 7 niebie. domek 80m2

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Ja ma tego Zębca ale ja mam go z palnikiem na ekogroch i akurat czyszczenie tych rur poziomych to bajka bo jest do tego specjalny wycior i to jest raptem 20 sekund czyszczenia nawet podczas palenia , ja to czyszczę tak co dwa tygodnie a na pelecie pewnie co sezon by wystarczyło , do pionowych wymienników to niestety od góry ale to dotyczy większości kotłów , ale swoją drogą jak na 10kw to wymiennik jest wg mnie potężny nawet patrząc na wagę kotła o tak niby małej mocy ,prawie 400kg .
    No z tym czyszczeniem raz na sezon przy pelecie to pojechałeś Na filmie z ich strony dokładnie nie widać czy jest 7 czy 6 rurek więc wychodzi z tego co piszesz poświęcasz jakieś 3-3,5sek na każdą .To musi być mistrzostwo świata jeśli w takim tempie czyścisz wymiennik o ile można to nazwać czyszczeniem.Musi być też mega fajna zadyma pyłowa.Wiem bo mam z tego typu rozwiązaniem piec tylko,że ja go czyszczę przy włączonym wentylatorze wyciągowym spalin i nie wyobrażam sobie czyścic bez załączonego przy tego typu konstrukcji.Proponowanie tego zębca jest jak reklamowanie na dzisiejsze czasy poloneza caro https://www.youtube.com/watch?v=BfZpQBt74K0 Tylko cena przemawia na jego korzyść obsługa zaś na minus ,no chyba że zamykamy oczy i całą obsługę dtr mamy w głębokim poważaniu.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Wentylator wyciagowy który w zachodnich konstrukcjach jest standardem, w tym Zebcu pewnie nie ma nawet w opcji co?

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bacu23

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Strychy
    Kod pocztowy
    66-340
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam daj znac jak bedziesz mial wycene

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bacu23

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Strychy
    Kod pocztowy
    66-340
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    pc pw - kotłownia ze sprzętem okolice 20 k
    jak ????

  14. #14
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bacu23 Zobacz post
    jak ????
    A np tak ?
    https://allegro.pl/pompa-ciepla-pana...572698508.html

  15. #15
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    No z tym czyszczeniem raz na sezon przy pelecie to pojechałeś Na filmie z ich strony dokładnie nie widać czy jest 7 czy 6 rurek więc wychodzi z tego co piszesz poświęcasz jakieś 3-3,5sek na każdą .To musi być mistrzostwo świata jeśli w takim tempie czyścisz wymiennik o ile można to nazwać czyszczeniem.Musi być też mega fajna zadyma pyłowa.Wiem bo mam z tego typu rozwiązaniem piec tylko,że ja go czyszczę przy włączonym wentylatorze wyciągowym spalin i nie wyobrażam sobie czyścic bez załączonego przy tego typu konstrukcji.Proponowanie tego zębca jest jak reklamowanie na dzisiejsze czasy poloneza caro https://www.youtube.com/watch?v=BfZpQBt74K0 Tylko cena przemawia na jego korzyść obsługa zaś na minus ,no chyba że zamykamy oczy i całą obsługę dtr mamy w głębokim poważaniu.
    Od góry są tylko trzy rury nic więcej a dopiero po nich są dwa kanały pionowe , gdzies ty tyle rur widział ?

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Od góry są tylko trzy rury nic więcej a dopiero po nich są dwa kanały pionowe , gdzies ty tyle rur widział ?
    Ja o chlebie Ty o niebie .Proszę bardzo zaglądamy u źródła na filmie w 1.54 jak byk a z tą dolna półką z ceramiki to musi być niezła gimnastyka https://www.zebiec.pl/kotly-co/agat-kociol-pelletowy/ .Nie neguję tego kotła jest to spoko inwestycja jeśli porównamy do palenia w śmieciuchu i mamy ograniczony budżet,ale proszę nie stawiaj znaku równości między nim a zachodnimi konstrukcjami.Zajrzyj jak wygląda to czyszczenie w innych kociołkach.Jest tego sporo na youtube.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony