Cytat Napisał jacekre Zobacz post
Dobry pomysł. Zdarzyło mi się nawet rozmawiać z ludźmi z branży PV/PC, którzy nie mieli okazji jeszcze wypróbować promienników na własnej skórze...


Brzmi rozsądnie. Czyli masz podłogowe w wylewce, a pod nią izolacja? O ile cm podniesie to posadzkę?


Jaki model?

Dzięki!
Na płytę dałem 8cm - uwzględniłem to na etapie stawiania ścian i stropu - wszystko poszło o 10 w górę.
Wydaje mi się, że 8cm wystarczy, ponieważ płyta jest zaizolowana od podłoża XPS'em. Na piętrze pomiędzy stropem a wylewką jest tylko 3cm. Ten dodatkowy styropian okazał się bardzo przydatny, zmieściłem tam rur z wodą, zamiast kuć ściany, niektóre podejścia kanalizacji, kable, itd...

Zasobnik to Gamlet quadro / vulcan, grzałka kupowana oddzielnie (~250zł).

Wracając do promienników; w projekcie miałem ogrzewanie/chłodzenie sufitowe; po pierwsze koszty były masakryczne a po drugie znalezienie instalatora w okolicy było nie możliwe. Dla mnie ogrzewanie ścienne jest dość dziwnym rozwiązaniem, mam ścianę ale nic na niej mogę powiesić.
U mnie podłogą ma 23-24C, to powoduje, że temperatura w domu utrzymuje się na poziomie 22-23C, jest równomiernie ciepło. Z jednej strony, podłoga nie grzeje w nogi ale też gołe nogi nie marzną.