dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    longlay1

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie jaki kocioł na pellet polecacie? oraz pomoc z rozwiązaniu kotłowni

    Witam,

    jako nowy użytkownik miło mi powitać wszystkich serdecznie. Sporo ostatnio czytałem tutaj na forum, ale jako, że mam sporo pytań, postanowiłem się zarejestrować. Mam nadzieję, że otrzymam pomoc, za co z góry dziękuję.

    Jak w temacie - czyli poszukuję pieca na pellet.
    Z ciepła właściwego wyszły mi takie oto parametry:
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4oec
    Zapotrzebowanie na kocioł - 11 kw, czyli kocioł zasypowy 12-14 kw.
    Poszukuję pieca o mocy 15KW. Czytałem już, że najlepsze włoskie i duńskie, zatem wstępnie kieruję się w stronę biawara (ale nie wiem jaki), reda (tu też mam dylemat), lub laguna p18. Wstępnie za piec z przeróbkami jestem w stanie zapłacić ok. 20.000 zł (uwzględniam dotację).

    I teraz pytania:
    - który kocioł najlepszy? (mam możliwość zrobienia sobie zasobnika na pellet i podawania rurą)
    - obecnie mam piec na ekogroszek od 10 lat - heiztechnik Qeko 15kw i jest za mały - nie wydala z mocą do mojego domu. Robiłem różne cuda i z groszkiem i z ustawieniami, jednak wychodzi na to, że najlepszy to czeski opał za 650 zł, ale dużo popiołu do wybierania. W zimie gdy na dworze jest -10 i więcej, muszę dogrzewać kominkiem (posiadam makrotherm 18kw z płaszczem wodnym i jest od niego wydajniejszy - palę grabem) - czy któryś z wymienionych piecy lepiej/gorzej współpracuje z kominkiem z płaszczem wodnym?
    - posiadam sterownik do pieca euroster wewnętrznym, którym mogę ustawić temperatury, jednak posiadam 30 m2 podłogówek (kuchnia, korytarz, łazienki i wiatrołap) oraz na reszcie grzejniki i nijak nie jestem w stanie dobrać temperatur tak, żeby była jednakowa temperatura w domu. Już się zastanawiałem nad danfoslink - jednak czy warto z ogrzewaniem na pellet?
    - czy piec na pellet powinien posiadać bufor. Jeśli tak, to jaka wielkość? Mam zasobnik wody 120l galmeta do ogrzania wody użytkowej.
    - czy piece na pellet powinny posiadać sterowniki pokojowe? Jeśli tak, to jak to rozwiązać z ogrzewaniem podłogowym?

    Na razie tyle pytań, żeby od razu nie zniechęcić innych użytkowników

    dziękuję za wszelkie porady
    Ostatnio edytowane przez longlay1 ; 03-12-2018 o 07:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony