dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 160
  1. #81
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dla mnie zwrot "aby ponownie wynagrodzić jakiegoś użytkownika" jest jasny i czytelny
    Dla mnie nie dość ,że mało czytelny to zupełnie niejasny.Pisałem wyżej o sposobie nagradzania forumowicza ,który wedle regulaminu stworzonego przez Redakcję , szybciej niźli opisuje to Redakcja dojdzie do max.Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na co może liczyć dana , super nagradzana lśniąca - tonąca w podziękowaniach osoba.Co uzyska? Bo subiektywne me odczucie podpowiada ,że spali to wszystko na panewce.Jest to chyba pierwsze na świecie (pokuszę się) forum ,które wprowadziło coś na czym nie zarabia tak nie zarabia , a delikatnie to ujmując wprowadza jakiś nie pisany dziwny slogan.Oczywiście bacząc na wyrozumiałość ,obiektywizm i nie stronniczość moderatorów już ubolewam ,że były intratniejsze sposoby poprawiania elektoratu FM.Trzeba sobie jak najszybciej odpowiedzieć co to takiego "forum"PWN tłumaczy:
    forum1. «miejsce publicznych wystąpień»
    2. «spotkanie poświęcone omawianiu spraw z określonej dziedziny; też: grupa ludzi biorących udział w takim spotkaniu»
    3. «internetowa forma grupy dyskusyjnej, służąca do wymiany informacji i poglądów przy użyciu przeglądarki internetowej»
    4. «stowarzyszenie skupiające organizacje, państwa lub osoby na zasadzie dużej autonomii organizacyjnej i odrębności poglądów»
    5. «plac w miastach starożytnego Rzymu, na którym odbywały się zebrania ludowe, targi, sądy»
    6. «w dawnej Polsce: sąd właściwy dla rozstrzygania danej sprawy»
    ‘publicznie, przed wieloma słuchaczami’; wyr. określ., hist.; w Rzymie na forum ‘placu’ zbierali się ludzie, aby dyskutować; w stp. forum ‘trybunał sądowy, sąd’; (…) w domowym zaciszu opowiadamy świństewka, ale na forum publicznym nie umiemy mówić o miłości i erotyce. – „Cogito”.
    https://synonim.net/inaczej-na+forum+publicznym


    należy to teraz połączyć i wyjdzie nowe cudownie budowlane ciało publiczne.amen.

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Panowie, system reputacji to tylko dodatek do forum. Pewnie nie doskonały (bo takich brak), ale podobny do funkcjonujących na innych forach. W skali całego forum, po jakimś czasie funkcjonowania, daje informację na temat zaangażowania i chęci pomocy danego użytkownika. I tyle - przecież nawet bez kombinacji (ile ich będzie, komu i w jakim celu będzie się chciało tak "spiskować?) ilość punktów nie jest tożsama z wiedzą. Punkty otrzymujesz, kiedy pytający stwierdza, że mu pomogłeś. Czasem oceni cię za rozwiązanie problemu, czasem za jego próby które naprowadziły na rozwiązanie (np odesłanie do wątku, w którym podobny problem został rozwiązany) lub rozwiały wątpliwości - większość z dających punkty nie posiada kompetencji do oceny porady pod względem jej fachowości, bo gdyby je miała, to pewnie sami by sobie pomogli. Tak więc ilość punktów to informacja "ten gość pomógł xxx osobom" a nie "ten gość to fachowiec w branży xxx". I pewnie to jest dobre, bo jak wiemy fachowcy czasem działają stereotypowo i tak, jak im wygodnie co nie koniecznie jest zbieżne z oczekiwaniami inwestora.
    Łatwiej będzie wrócić do oceny systemu za jakiś czas, korygując ew nieprawidłowości, niż teraz analizować wirtualne "co by było, gdyby...".
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #83
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Panowie, system reputacji to tylko dodatek do forum. Pewnie nie doskonały (bo takich brak), ale podobny do funkcjonujących na innych forach. W skali całego forum, po jakimś czasie funkcjonowania, daje informację na temat zaangażowania i chęci pomocy danego użytkownika. I tyle - przecież nawet bez kombinacji (ile ich będzie, komu i w jakim celu będzie się chciało tak "spiskować?) ilość punktów nie jest tożsama z wiedzą. Punkty otrzymujesz, kiedy pytający stwierdza, że mu pomogłeś. Czasem oceni cię za rozwiązanie problemu, czasem za jego próby które naprowadziły na rozwiązanie (np odesłanie do wątku, w którym podobny problem został rozwiązany) lub rozwiały wątpliwości - większość z dających punkty nie posiada kompetencji do oceny porady pod względem jej fachowości, bo gdyby je miała, to pewnie sami by sobie pomogli. Tak więc ilość punktów to informacja "ten gość pomógł xxx osobom" a nie "ten gość to fachowiec w branży xxx". I pewnie to jest dobre, bo jak wiemy fachowcy czasem działają stereotypowo i tak, jak im wygodnie co nie koniecznie jest zbieżne z oczekiwaniami inwestora.
    Łatwiej będzie wrócić do oceny systemu za jakiś czas, korygując ew nieprawidłowości, niż teraz analizować wirtualne "co by było, gdyby...".
    Czyli reasumując wprowadzony "system" odpowiada Ci.Według mnie właśnie teraz ów system powinien być poddany jak najszybciej wnikliwej analizie - ocenie by na przyszłość było jak najmniej niedopowiedzeń.To nie zadziała proszę mi wierzyć.Nie na tym forum.

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Czyli reasumując wprowadzony "system" odpowiada Ci.Według mnie właśnie teraz ów system powinien być poddany jak najszybciej wnikliwej analizie - ocenie by na przyszłość było jak najmniej niedopowiedzeń.To nie zadziała proszę mi wierzyć.Nie na tym forum.
    Czyli jesteś wysokiej klasy specjalistą od systemów reputacji , który na nich "zęby (wiewiórcze ) zjadł. Wybacz, ( i wcale nie z powodu Twojej niskiej (na razie) reputacji) nie wierzę Ci (choć oczywiście możesz mieć rację).
    Nie, nie napisałem, że mi odpowiada - to już sobie sam dopowiedziałeś - ani, że mi nie odpowiada. Napisałem, żeby dać mu szansę i zobaczyć co się będzie działo i nie tworzyć kilometrowych analiz "co się może zadziać", bo tym sposobem zejdzie nam do końca roku, a w efekcie i tak nie usuniemy wszystkich niedoskonałości/luk. Doskonałych systemów nie ma - to nie domena tego forum, ale każdego innego. Każdy ma swój rozum, i sam decyduje czy chce iść za radą forumowicza z kompletem punktacji, czy posłuchać rady tego ze skromną punktacją.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #85
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Czyli jesteś wysokiej klasy specjalistą od systemów reputacji , który na nich "zęby (wiewiórcze ) zjadł. Wybacz, ( i wcale nie z powodu Twojej niskiej (na razie) reputacji) nie wierzę Ci (choć oczywiście możesz mieć rację).
    Nie, nie napisałem, że mi odpowiada - to już sobie sam dopowiedziałeś - ani, że mi nie odpowiada. Napisałem, żeby dać mu szansę i zobaczyć co się będzie działo i nie tworzyć kilometrowych analiz "co się może zadziać", bo tym sposobem zejdzie nam do końca roku, a w efekcie i tak nie usuniemy wszystkich niedoskonałości/luk. Doskonałych systemów nie ma - to nie domena tego forum, ale każdego innego. Każdy ma swój rozum, i sam decyduje czy chce iść za radą forumowicza z kompletem punktacji, czy posłuchać rady tego ze skromną punktacją.
    Zawsze zaznaczam ,że w moim odczuciu, moim zdaniem lub w mojej subiektywnej ocenie.Nie musisz się z tym zgadzać.W wolnym kraju żyjesz to Ci wolno. Przecież stwierdzasz ,że jest niedoskonały.Jeżeli podziękowaniem skwitujemy chwilowy przypływ wiedzy na jakiś jeden temacik ,to nie musi od razu oznaczać
    ilość punktów nie jest tożsama z wiedzą.
    bardzo trafnie to ująłeś.Uważasz to za słuszne punktowanie? Ja nie , i do niczego mi to jest niepotrzebne.Jeśli wzajemny szacunek zapanuje na FM i będziemy dyskutować normalnie nie wychodząc poza ramy dobrego wizerunku FM , to reputacja zaproponowana przez Redakcję pójdzie do lamusa.Jest tych mistrzów wiedzy forumowej do zarąbania , maja tytułów nawet po 4 szt.po co jeszcze reputacja jak żadnych z niej profitów. Myślę ,że już niedługo Redakcja na zasadzie jakiejś sondy - referendum zrozumie ,że pomysł reputacji jest dalece nietrafiony.Powtarzam w mojej subiektywnej ocenie.

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Zatem pozostaniemy przy swoich zdaniach i poczekamy na rozwój sytuacji.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #87
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Zatem pozostaniemy przy swoich zdaniach i poczekamy na rozwój sytuacji.
    Do końca nie wiem co przez to rozumiesz ale daleki jestem od tego by trudzić się i patrzeć jak pod awatarem doklejają się zielone pudełeczka uczestnikom FM.

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To nie trudź się i nie patrz.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Do końca nie wiem co przez to rozumiesz ale daleki jestem od tego by trudzić się i patrzeć jak pod awatarem doklejają się zielone pudełeczka uczestnikom FM.
    Zupełnie jest mi to obojętne - rób jak uważasz. Tylko teraz ja nie bardzo rozumiem, w jakim celu tak się udzielasz w temacie który Cię nie interesuje. Ale oczywiście mogę z tym żyć - nie musisz mnie w tym względzie oświecać
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał 6591 Zobacz post
    Ja uważam że jeżeli pokazujemy pozytywne oceny, to powinniśmi pokazywać również te negatywne.
    Pod tym zielonym "pudełeczkiem" powinno być jeszcze czerwone.
    To też jest warte przemyślenia przez Redakcję, tylko nie wiem, czy wersja 2 pasków będzie czytelna (użytkownik może zgłupieć widząc pod czyimś awatarem tyle samo zielonego co czerwonego). Może lepiej będzie jak na jednym pasku punkty czerwone będą najpierw zabierać zielone a po zabraniu wszystkich zielonych pasek zmieni kolor na czerwony i zacznie pokazywać ilość punktów negatywnych. Tylko czy silnik da radę?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Widzę, że pewna częśc Forumowiczor marzy o możliwości karania i strofowania
    Uwazam,że punkty ujemne sa bez sensu, raz, ze nie wiadomo, czy przydzielajacy je ma jakiekolwiek kwalifikacje, by negować poradę, dwa, ze i tak status punktow mozna schowac.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    W generalnym założeniu powinna być taka sytuacja:
    znam się na danym temacie, potrafię komuś pomóc rozwiązać problem to przekazują swoją wiedzę.
    Może ktoś do "doceni" i da "podziękuj" a może nie da. I koniec.

    Drugie założenie: nie znam się na danym temacie i nie potrafię pomóc to nie udzielam "rad" i tym samym nie zasługują na czerwony minus.
    Czerwony minus ma być za udzielanie złych porad ?

    Jeszcze uwaga: kto ocenie że dana rada jest zła? Inny dyskutant w danym temacie?
    I dlatego będzie miał "prawo" dawać czerwone kartki?
    A co będzie jeżeli dający czerwone kartki się na zna na omawianym temacie i tylko mu się tak wydaje że rada zasługuje na czerwoną kartkę?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Widzę, że pewna częśc Forumowiczor marzy o możliwości karania i strofowania
    Uwazam,że punkty ujemne sa bez sensu, raz, ze nie wiadomo, czy przydzielajacy je ma jakiekolwiek kwalifikacje, by negować poradę, dwa, ze i tak status punktow mozna schowac.
    Potwierdzam !!
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #94
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Ja tam się nie upieram, punkty czerwone nie są mi niezbędne. Ale skoro to system REPUTACJI to można rozważyć np punktację negatywną od moderacji w ramach ostrzeżenia przed banem lub np każdy czasowy "ban" obniża reputację o x pkt. Ale to tylko luźna propozycja.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ostrzezenia OK, ale nadawane przez moderatorów
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #96
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Widzę, że pewna częśc Forumowiczor marzy o możliwości karania i strofowania
    Uwazam,że punkty ujemne sa bez sensu, raz, ze nie wiadomo, czy przydzielajacy je ma jakiekolwiek kwalifikacje, by negować poradę, dwa, ze i tak status punktow mozna schowac.

    Tak po twojemu.Karać,redukować , wyrzucać nieuczciwych ,skończyć z trollowaniem. Powtórzę to ostatni raz.Dopóki społeczność FM nie zrozumie nie dorośnie na czym polegały cięcia i się nie zmieni sama w sobie FM bardzo straci na swojej popularności.Ale nie jeszcze gorycz porażki nie ostygła to niepotrzebnie brniemy w ten ślepy zaułek.Zmiana swej postawy teraz ,już, natychmiast jest najlepsza miarą i nie potrzeba żadnych czerwonych ,czy zielonych pudełeczek.

  17. #97

    Domyślnie

    Ale macie problem.
    ja proponuje za każde 1 podziękowanie 1zł dla obdarowanego.
    Ale bedzie sie wtedy działo


  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Ale kto będzie płacił?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #99

    Domyślnie

    Redakcja, to jej forum


  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    To proponuję dużo dużo więcej.
    Porada za 1 PLN to może być słaba porada.
    Specjaliści otrzymują większe wynagrodzenie
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony