dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    40 kWh/m2 to nie są kosmiczne rozwiazania, ale tak to jest jak sie pisze o tym na czym mało sie zna.
    No wiem, możesz się nie znać na domach z zapotrzebowaniem poniżej 40kWh/m2 bo większość które liczysz to pewnie jakieś wynalazki co mają 70-80kWh byle tylko się w programie zgadzało.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    No wiem, możesz się nie znać na domach z zapotrzebowaniem poniżej 40kWh/m2 bo większość które liczysz to pewnie jakieś wynalazki co mają 70-80kWh byle tylko się w programie zgadzało.
    Skąd wiesz na czym sie znam?, sadze a nawet jestem pewien ze wiem duzo lepiej od Ciebie na czym sie znam a naczym sie nie znam. Fakt ze wiekszosc domów ktore liczę ma wskaznik Eu > 40, ale liczyłem sporo domów ponizej 25 kWh, ale skoro Ty wiecej ode mnie wiesz na temat moich mozliwosci to pogratulowac takich informacji.
    Jeszcze jakbys wyjasnił okreslenie "byle tylko sie w programie zgadzało"? Nie jestem na tyle kumaty i nie rozumiem co to ma oznaczac.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RafalJab

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-908
    Posty
    20

    Domyślnie

    Nic z tego nie rozumien. Limit na EP wyszedł mi w goglach związany z muzyką. A może by tal wyjść z kręgu swych politechnicznych terminologii i przypomnieć sobie o zwykłych zjadaczami chleba?
    Powracam do prośby o wyliczenia. Czy ktoś mógłby wyliczyć choć jedną opcję. Jak będzie złe to można się spierać.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafalJab Zobacz post
    A może by tal wyjść z kręgu swych politechnicznych terminologii i przypomnieć sobie o zwykłych zjadaczami chleba?
    Zrobiłem to, ale mnie olałeś.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Klik w sygnaturce na EP, EU....

  5. #25
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafalJab Zobacz post
    Nic z tego nie rozumien. Limit na EP wyszedł mi w goglach związany z muzyką. A może by tal wyjść z kręgu swych politechnicznych terminologii i przypomnieć sobie o zwykłych zjadaczami chleba?
    Powracam do prośby o wyliczenia. Czy ktoś mógłby wyliczyć choć jedną opcję. Jak będzie złe to można się spierać.
    A samemu ciężko użyć kalkulatora i trochę poczytać lub policzyć jaki jest koszt energii z różnych źródeł ciepła ?
    Myślę,że na forum setki razy pojawial się ten temat.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał LUMI PGE Zobacz post
    -tylko 0,33 zł za kWh energii
    Regularna cena PGE w okolicach Warszawy (tu oferta) to 0,2989 zł/kWh. A w Warszawie 33gr/kWh ma być super ofertą?

  7. #27
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To jakieś nagięcie z tą energia po 0,28 czy 0,33 grosza skoro płacimy po prawie 70 groszy .

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    To jakieś nagięcie z tą energia po 0,28 czy 0,33 grosza skoro płacimy po prawie 70 groszy .
    Za energię tyle płacisz. Sprzedawcę prądu sobie (prawie) swobodnie wybierasz. Oczywiście musisz doliczyć opłaty za dystrybucję (na dystrybutora jesteś skazany, bo tylko jeden ma kable w Twojej okolicy).

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    To jakieś nagięcie z tą energia po 0,28 czy 0,33 grosza skoro płacimy po prawie 70 groszy .
    bo około połowa tej kwoty to opłaty dodatkowe im więcej kWh zużywasz tym więcej opłat dodatkowych . np prosumenci przy zerowym bilansie produkcja/zużycie płacili do zeszłego roku około 250zł opłat stałych , a od zeszłego reku niecałe 150zł/rok . Ja np w czerwcu dostałem rachunek za 13 m-cy na niespełna 147zł za pobrane 3,8 MWh , ogólnie przez ten czas zużyłem 5MWh

    Tuż przed przejściem na prosumenta goła kWh w G11 Eneii wynosiła 0,2424 , ze wszystkimi opłatami (rachunek/kWh) wychodziło 0,57zł
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  10. #30

    Domyślnie

    u mnie ze wszystkimi opłatami (rachunek/kWh) wychodzi średniorocznie mniej niż 35 gr
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  11. #31
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ale mnie nie interesują jakieś odliczenia czy pompa ciepła przetworzyła z energi na ciepło czy ktoś odlicza watt , interesuje mnie cena całkowita taka jaką płacę i 90 procent ludzi , był tu taki co grzał PC i liczył że węgiel to koszt Y jakiś kosmicznie duży a jemu wychodziło 12 groszy masakra myślowa .

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Ale mnie nie interesują jakieś odliczenia czy pompa ciepła przetworzyła z energi na ciepło czy ktoś odlicza watt , interesuje mnie cena całkowita taka jaką płacę i 90 procent ludzi , był tu taki co grzał PC i liczył że węgiel to koszt Y jakiś kosmicznie duży a jemu wychodziło 12 groszy masakra myślowa .

    Średni koszt energi pobrany przez klime z dużym przybliżeniem szacuję na 39gr/kwh a koszt wytworzonej kwh na 15gr. więc nieco taniej niz z ekogrochu.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #33
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ale to robienie wody z kapusty , mówcie po ludzku że za prąd płacicie 67 groszy i tyle , co mnie obchodzi że jakieś przesyły i inne waty .

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Ale mnie nie interesują jakieś odliczenia czy pompa ciepła przetworzyła z energi na ciepło czy ktoś odlicza watt , interesuje mnie cena całkowita taka jaką płacę i 90 procent ludzi , był tu taki co grzał PC i liczył że węgiel to koszt Y jakiś kosmicznie duży a jemu wychodziło 12 groszy masakra myślowa .
    Przecież piszę. Mam na rocznej fakturze około 8000 kWh. Kosztuje mnie to 2700 zł. To jest cena całkowita. Nie mam żadnej pompy ciepła czy fotowoltaiki.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Robienie wody , chyba raczej z mózgu to stwierdzenie że ja np teraz płacę ZE za kWh tyle 0,0386842105263 zl ze wszystkimi oplatami .
    Bo dostałem fv na 147zl przy zużyciu 3800kWh .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Robienie wody , chyba raczej z mózgu to stwierdzenie że ja np teraz płacę ZE za kWh tyle 0,0386842105263 zl ze wszystkimi oplatami .
    Bo dostałem fv na 147zl przy zużyciu 3800kWh .
    Nie bardzo rozumiem. Mam faktury wg realnego zużycia, nie mam żadnych bajerów, tylko licznik i kwotę do przelania. Nie mam żadnej promocji. Jaka to woda z mózgu?

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Ale to robienie wody z kapusty , mówcie po ludzku że za prąd płacicie 67 groszy i tyle , co mnie obchodzi że jakieś przesyły i inne waty .

    Składowe rachunku
    Opłaty stałe ok 200-300zł rok
    Prąd z przesyłem i pierdołami tani 27gr
    Prąd z przesyłem i pierdołami drogi 67 gr
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #38

    Domyślnie

    Hej,

    Ja ogrzewam dom na gaz i nawet w zimę wychodzi mi wiele taniej niż jak paliłem ekogroszkiem.

    Piec na ekogroszek został na gorsze dni, ale ogólnie zakochałem się w ogrzewaniu gazowym

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał BezProblemu Zobacz post
    Hej,

    Ja ogrzewam dom na gaz i nawet w zimę wychodzi mi wiele taniej niż jak paliłem ekogroszkiem.

    Piec na ekogroszek został na gorsze dni, ale ogólnie zakochałem się w ogrzewaniu gazowym
    Kupowany drogi ekogroszek lub/i błędnie spalany
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kupowany drogi ekogroszek lub/i błędnie spalany
    Moja kotłownia była w piwnicy (24m2). Dom jest stary, więc okienka są poniżej poziomu gruntu. By zapewnić prawidłową wentylację jedno z okienek musiało być otwarte co powodowało napływ zimnego powietrza. Jak duże były straty - nie wiadomo, ale na pewno były.
    Na szczęście kiedyś węgiel był znacznie tańszy i lepszy. Górnicy dostawali deputat węglowy (talony na węgiel) i sprzedawali nie górnikom.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony