dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Śmierdzi kanalizacją w łazience - POMOCY

    Witam,

    Przez 10 lat mieszkania w moim mieszkaniu miałem spokój, aż do dziś (no może aż do sprzed 3 tygodni wstecz bo do dziś szukam rozwiązania problemu i nie umię sobie z tym poradzić)

    O co chodzi. Mam nadzieję, że nie jest to zbieg okoliczności tylko fachowiec coś sknocił i teraz mi tak śmierdzi.

    Moja historia:
    Mam WC ze stelażem, a jak wiadomo wszystko co jest za "guzikiem" jest wbudowane w ścianę obmurowane kafelkami (dostęp wiadomo jaki jest). Po 10 latach eksploatacji miałem małą awarię tj. jak napełnił mi się się zbiornik z wodą to ulatywała ona do toalety co powodowało duże straty. Umówiłem się z fachowcem na naprawę (początkowo przez tel oznajmił, że jest to jakaś uszczelka) Mówię OK proszę przyjedź i napraw. Przyjechał odkręcił "guzik" i dostał się do wnętrzności stelaża. Wyciągnął wszystko (tak, tak zmieścił tam rękę wszystko wyciągnął i zrobił analizę co jest nie tak już na zewnątrz) Pokazywał mi, że coś tam skrobie (uskrobał chyba 0,3cm jakiegoś elementu) po czym włożył to spowrotem i było OK. Woda już nie cieknie.

    Po kilku dniach (nie pamiętam naprawdę czy od razu tak było) zaczęło mi śmierdzieć w łazience kanalizacją - bardzo nieprzyjemny zapach który przedostaje się również na pozostałą część mieszkania. Nie pomyślałem sobie w ogóle, że może to być wina instalatora który naprawiał WC. Sprawdziłem i wyczyściłem syfon od pralki, wąchałem odpływy z umywalki i wanny (i stamtąd nie wydobywał się smród) - rozłożyłem już ręce ponieważ śmierdzi a nie wiadomo skąd. Dziś rozkręciłem guzik od WC bo wpadłem na pomysł, żeby tam powąchać. I co się okazało ? Smród idzie z tej części. I teraz pytanie. Co instalator mógł uszkodzić lub coś źle zamontować grzebiąc we wnętrznościach tam gdzie jest spłuczka ? Pytałem go się, ale on mi odpowiada, że z kanalizacją on nic nie robił. Być może to prawda (nie znam się), ale po jego wizycie nagle zaczęło "jechać" z kanalizy.

    Pomóżcie bo chce mieć w końcu nieśmierdzące mieszkanie

    Darek
    Ostatnio edytowane przez darek1982 ; 12-12-2018 o 17:54

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.906

    Domyślnie

    "Musi" nie trzyma uszczelka kanalizacji.
    Nawet jak fachowiec przy niej nie grzebał to mógł ją poruszyć.

  3. #3

    Domyślnie

    @d7d: jak to teraz naprawić ? trzeba demontować muszlę klozetową ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Przed demontażem sprawdź czy muszla ma luz, da się poruszyć, czyli raczej pierwsza uszczelka. Jeśli przez zabudowe gdzieś bokiem przechodzi też pion do wentylacji kanalizacji (fi100) a muszla nie ma luzu( nie da sie poruszyć) , to wcześniej zdejmij przycisk do spuszczania wody i lusterkiem obejrzyj rurę czy nie jest "przypadkiem " uszkodzona.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek1982 Zobacz post
    @d7d: jak to teraz naprawić ? trzeba demontować muszlę klozetową ?
    Czyń tak jak napisał Bertha .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek1982 Zobacz post
    Mam nadzieję, że nie jest to zbieg okoliczności tylko fachowiec coś sknocił i teraz mi tak śmierdzi.
    po jego wizycie nagle zaczęło "jechać" z kanalizy.
    Niestety to czysty zbieg okoliczności bo spłuczka nie ma kompletnie nic do kanalizy. Nie ma najmniejszych szans w zabudowanym stelażu od wnętrza spłuczki cokolwiek zrobić dobrze czy żle z odpływem do kanalizy.

    Cytat Napisał darek1982 Zobacz post
    Pomóżcie bo chce mieć w końcu nieśmierdzące mieszkanie Darek
    Twoim problemem jest stara i nieszczelna uszczelka muszli na odpływie. Trzeba ściągnąć muszlę, wcześniej zakręć wodę do spłuczki i spłucz i wybierz małym kubkiem wodę z muszli, następnie wymień uszczelkę odpływu , tą ze spłuczki najlepiej też od razu przy okazji wymienić. uszczelki w miejscu montażu w rurze przesmaruj silikonem.I po smrodzie.
    pozdrawiam Tomraider.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
    Dam znać jak uda się to zrobić.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek1982 Zobacz post
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
    Dam znać jak uda się to zrobić.
    Udało się ? mam tez taki problem....

    Śmierdzi nie wiadomo skąd, wszystko nowe woda w syfonach jest.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał widgetsasiad Zobacz post
    Udało się ? mam tez taki problem....

    Śmierdzi nie wiadomo skąd, wszystko nowe woda w syfonach jest.
    Niestety kolego tutaj autor znalazł miejsce i stad porady - jeśli u Ciebie tylko śmierdzi, a nie jesteś w stanie zlokalizować miejsca rada może okazać się nietrafiona - musisz zlokalizować przynajmniej okolice skąd śmierdzi.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony