dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie po wygranej sprawie sądowej.

    Jaki jest tok postępowania po wygranej w sądzie sprawie o odszkodowanie z tytułu szkód górniczych? Uprawomocnił się właśnie wyrok sądu przeciwko Kompanii Węglowej o zapłatę odszkodowania. Czy ktoś wie co powinienem teraz zrobić? Na pewno muszę dostać wypis wyroku z klauzulą wykonalności. Ale co potem? Czy iść z tym do Kompanii, czy napisać do nich pismo wzywające do przelania pieniędzy na konto? Czy może jeszcze coś innego? Bardzo proszę o poradę.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Mając w ręku wyrok z klauzulą wykonalności możesz się udać do komornika. Proponuje jednak wykazać dobra wolę i wezwać kopalnię(oczywiście na piśmie za potwierdzeniem odbioru) do zapłaty odszkodowania, wskazując jakiś termin. Jeśli po upływie tego terminu pieniądze nie wpłyną na Twoje konto idź do komornika.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Aż mi szczęka opadła!!! Właśnie dzwonili z kopalni o moje dane bo chcą mi zacząć przesyłać odszkodowanie. Wprawdzie wyrok jest prawomocny już ale ja mam jeszcze dwa dni na złożenie kasacji, a oni już chcą płacić. No no, oby tak dobrze się skończyło jak się zaczęło.

  4. #4

    Domyślnie

    To co robią ma sens. Po co narażać się na koszty komornicze. Sprawa jest dla nich przegrana, można spokojnie wpisać w koszty, do nikogo nikt się nie przyczepi, że za wcześnie zapłacił.
    Tomasz M.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony