dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Mieszkanie od deweloper żelbet czy silikat

    Witam wszystkich

    Mam pytanie odnośnie konstrukcji budynków od deweloperów. Deweloper u którego interesuje mnie mieszkanie buduje je w całości z żelbetonu. Wylewa w całości ściany na budowie. Nie ma tam żadnych bloczków silikatowych czy ceramicznych. Teraz mieszkam właśnie w konstrukcji mieszanej tj. szkielet jest żelbetowy, ale ściany między mieszkaniami i część ścian zewnętrznych jest silikatowa. W sumie to sobie chwalę taką konstrukcję. Jest ciepło i bardzo cicho.

    Co myślicie ? Taka konstrukcja w całości żelbetonowa będzie miała podobne parametry cieplne i akustyczne ?

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Taki teraz trynd zauważyłem. Ściany lane z betonu (pewnie zbrojonego), a potem od zewnątrz ocieplone styropianem. Może ładnie do wygląda na prospekcie dla klientów, dla zdrowia pewnie warte tyle co bloki z wielkiej płyty. Do tego na balkonach barierki z tafli szklanychi, szyk panie i bajer! Wszystko aby serduszko nie pękło przy cenie rzędu po 10k/m2. Naiwny lud to kupi, bo reklamuja inwestycję ze stopą zwrotu 8%

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin33_3 Zobacz post
    Co myślicie ? Taka konstrukcja w całości żelbetonowa będzie miała podobne parametry cieplne i akustyczne ?
    Mieszkam jeszcze w bloku żelbetowym. Ale akurat od zewnątrz są jakieś bloczki. Jeśli chodzi o akustykę - super. Jeśli chodzi o trwałość, sztywność konstrukcji - rewelacja. Tu nie ma co pękać, jak często dzieje się w domach i blokach murowanych. Ale to drogie rozwiązanie. Jesteś pewien, że to 100% monolit? Bo to trudne do wykonania jak nie ma jak wyjąć szalunków w dużych formatach (a robienie takimi co przez drzwi da się wyjąć jest pracochłonnę). Wątpię.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    "Żelbeton" jest dobry.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Mnie się to kojarzy z powrotem do jaskini. Ściany podobne. Ale ja nie jestem budowlańcem i już w bloku nikt z mojej rodziny nie mieszka

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Modne są, bo szybkie w budowie i tanie, prefabrykaty na dony jednorodzinne.

  7. #7

    Domyślnie

    Chyba jedyny minus to potrzeba dobrej wiertarki, żeby zamontować później szafki kuchenne. No i byle gwoździka nie wbijesz na obrazek.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja po wybudowaniu z silki stwierdziłem, że gdybym budował jeszcze raz, to próbowałbym z żelbetu. Pytałem ekipy i cena robocizny byłaby taka sama. Beton znacznie tańszy od silki i kleju. Dochodzi tylko zbrojenie i szalunki. I dobry konstruktor...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony