dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MK496

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    63-004
    Posty
    8

    Domyślnie

    250 to koszt samego ogrzewania powietrza w domu. Wielokrotnie podchodziłem do obliczeń, bo interesuje mnie prawda jakakolwiek by byla. Wychodzi mi tak. BTW, tam jest 20% z kosztow calego ogrzewania przez sciany (250 PLN * 20%). A potem dochodzi 20% roznica w kosztach - to jest ta strata Czyli znowu * 20%.. Wedlug mnie jest 100% jasne. Generalnie roznica jest nie do uchwycenia prawie. Aaaaa, klej do grafitu drozszy No to jeszcze lepiej wychodzi Pozdrawiam, MK

    P.S.
    Generalnie mam zasade po przeczesaniu internetu, malo producentow poda prawde. Wiadomo, chodzi o zysk Raz sie natknalem na analize termoorganiki o styropianach podlogowych. Chwila prawdy byla, ze kazdy kto kupi powyzej 80ki przeplaca (do domu).Wiadomo, zysk. Wiadomo, przeciez ja nie mowie nikomu, zeby nie kupowal grafitu - nawet polecam bo ma lepsze parametry cieplne - ale moje madrosci tycza sie tylko i wylacznie ekonomii Sumujac: jakbym budowal dom bez okien i dzrwi (skrót myślowy) przykryty tez styropianem to bym na pewno wział grafit. Lub passive house. Co do passive house tez nasluchuje i jest to strasznie droga zabawa, a potem ludzie wylaczaja rekuperacje bo im buczy. Kwestia rezimu, zeby nie otwierac okien, etc. Czy to ma byc dom czy cela? Etc.,etc. Pisze tak jak jest wedlug mnie - czyli naprawde Więc trzeba być fanem passive house.
    Ostatnio edytowane przez MK496 ; 06-01-2019 o 07:26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony