dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Cięcie prętów zbrojeniowych

    Witam, co polecacie do cięcia prętów zbrojeniowych głównie na strzemiona (8mm) ?

    Czy nożyce za 150zł dają radę?

    Aktualnie brak zasilania na budowie, wolałbym nie targać agregatu dla przecięcia kilku prętów.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Spokojnie nożyce dają radę najlepsze z jak najdłuższymi rączkami aby nie trzeba było się schylać, i małymi szczękami aby było dobre przełożenie - za 150 będą w sam raz i na pewno kupisz dobre.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Ręczna piłka do metalu.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Mam nożyce popularnej firmy proline za podobne pieniądze, długość rączek 60-70 cm - bez wysiłku radzą sobie z prętami 6, 8 mm.

  5. #5

    Domyślnie

    Też używałem nożyc, ale do gładkiego fi 6. Szło bardzo łatwo.
    Deska z wyrysowaną kreską oznaczającą długość na jaka chciałem ciąć. Na zakończeniu deski przymocowany drewniany klocek-ogranicznik. Żona podkładała pręty, ja stałem niemalże nieruchomo i tylko zaciskałem nożyce. W 2 godziny nacięliśmy 260sztuk. To było na wieniec fundamentu. Na ławy miałem przęsła z żebrowanej 8 i nie próbowałem nożycami. Nie napisałeś jaką Ty masz tą ósemkę. Pamiętam, że jak kupowałem nożyce to były różne rozmiary i na każdych pisało jaki drut mogą ciąć. Wziąłem niby mocniejsze niż producent deklarował i łatwo poszło. Zauważyłem, że na składach budowlanych też często używają różnych nożyc lub gilotyn...

  6. #6

    Domyślnie

    Nożycami ręcznymi tnie się do fi 10 włącznie, ale przy 10 trzeba uważać, żeby ciąć prosto i nie wyłamać ostrza. Ciąłem kiedyś fi 12, awaryjnie, gdy zabrakło prądu, nie polecam. Zbrojarze czasami mają nożyce elektryczne, też fajne urządzenie.
    Na składach powinni mieć gilotynę z silnikiem, warto zapytać.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Ojciec opowiadał mi że na budowie dziadków w latach 70 cieli pręty majslem (przecinakiem do metalu). Nie wiem do jakiej grubości, ale ponoć szło dość sprawnie.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Popieram przedmówców ... nożyce robią robotę (moje dawały radę z fi 12), ale mimo wszystko kątówką jest znacznie szybciej (robisz szablon z 2 deseczek i tniesz 10 czy 20 prętów na raz).
    Masz możliwość pożyczyć akumulatorową kątówkę (nożyce mogą się już później nie przydać)? Nie wiem ile potrzebujesz tych strzemion, ale może warto zamówić gotowe (jak policzysz, że nożyce kosztowałyby 150 pln dodatkowo, to gotowe strzemiona mogą wyjść taniej i bez roboty).

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Drut był innej jakości hartowany i twardy.Przecinakiem się ją ""ubijało" wystarczyło dobrze naciąć i pięknie pękał. Był ponadto bardzo dobrej jakości nie to co dzisiejszy. Zresztą i te przecinarki też były innej jakości bo jak z takiego drutu zrobiło się przecina to był i był.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10
    Banned
    JakubBaraS

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    98-578
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jak mam być szczery to jeszcze nigdy w życiu nie ciąłem prętów zbrojeniowych.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał JakubBaraS Zobacz post
    Jak mam być szczery to jeszcze nigdy w życiu nie ciąłem prętów zbrojeniowych.
    to musisz spróbować ... extra sprawa .
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony