Witam serdecznie. Na wstępie chciałem się przywitać gdyż jest to mój pierwszy post. Do tej pory udawało mi się korzystać z rad forumowiczów bez zakładania konta i muszę przyznać, że to forum to prawdziwa skarbnica wiedzy nawet dla laika i można się sporo nauczyć. Ale do rzeczy. Poszukiwałem odpowiedzi na moje pytanie przed założeniem tematu ale nie mogłem doszukać się satysfakcjonujących informacji, wydaje mi się, że rady udzielone przez Was sprawdzą się stricte w moim przypadku.

Zakupiłem niedawno mieszkanie w bloku, poniżej wstawię rysunek rozkładu pomieszczeń, po wymianie elektryki i położeniu gładzi przyszedł czas na malowanie i zakup paneli. No i właśnie paneli dotyczyć będzie mój temat. Generalnie to orientuję się jaki sposób układania paneli byłby najlepszy jednak mam zagwozdkę dotyczącą przedpokoju.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	425596]

Obecnie panele położone są w 4 pomieszczeniach (sypialnia, salon, pokój dzienny i przedpokój) i taki stan rzeczy chcę zostawić, interesuje mnie jedynie wymiana na nowe w innych kolorach. Domyślam się, że najlepiej układać te panele wzdłuż najdłuższych ścian, więc mógłbym zrobić ładne przejście od sypialni, do salonu, w pokoju dziennym również chciałbym tak położyć panele, ale zastanawiam się co robić z przedpokojem. Czy ułożenie paneli jedna za drugą prostopadle do długości przedpokoju (około 120 cm) nie wpłynie jakoś negatywnie na stabilność całej podłogi? Słyszałem, że taki sposób układania paneli w wąskich ale długich pomieszczeniach optycznie powiększa to pomieszczenie?

Druga sprawa to kolorystyka, w sypialni i pokoju dziennym chcę mieć jasne panele (ze względu na małą ilość światła), natomiast w salonie docelowo mają być panele grafitowe. Co do przedpokoju jeszcze się zastanawiam więc pytanie drugie jakie się pojawia to czy przy odcięciu paneli w różnych pomieszczeniach listwami przypodłogowymi, kierunek ich układania również będzie miał znaczenie? Wszystkie panele będą z czterostronną V fugą.

Z góry dziękuję za pomoc i rady.