dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaNiEk91

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    9

    Domyślnie Problem z grzejnikiem POMOCY ! :(

    Do niedawna nie posiadałem grzejników w garażu (nowy dom rodzinny) i postanowiłem je założyć. Zrobiłem wszystko tak jak wyczytałem w necie przy montażu odpowietrzyłem ( z każdego grzejnika wylałem ok 5l wody odpowietrzaczem dla pewności... ) a grzejniki są ciepłe tylko na pierwszym żeberku. Próbowałem wszystkiego, skręcałem dopływ na mniejszy itp i nic cały czas to samo... Dom ogrzewam kotłem na pelet defro, na parterze mam samą podłogówkę + grzejnik w łazience + teraz dwa grzejniki w garażu....
    na rozdzielaczu 1 i 2 to grzejniki garaż, 3 grzejnik łazienka. Proszę Was o podpowiedź już nie wiem co mam robić... przychodzi mi tylko myśl żeby przepiąć odpływ od grzejnika na przeciwną stronę po skosie.... ale wiem że tym sposobem co mam grzejnik też powinien działać prawidłowo....

    https://zapodaj.net/0e339cf966a02.jpg.html

    https://zapodaj.net/514656da441c9.jpg.html

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Może zamieniłeś powrót z zasilaniem

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaNiEk91

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nie, sprawdzałem to grzejnik u góry jest ciepły jeden i drugi.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaNiEk91

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    proszę o pomoc o podpowiedzi

  5. #5

    Domyślnie

    Podłączenie grzejników konwencjonalnych do rozdzielacza ogrzewania podłogowego to błąd.Chcesz je zasilać temp.podłogi czyli np 30st?Podłogówka i grzejniki to dwa odmienne systemy różniące się m.in.temp.zasilania czy schłodzeniem czynnika grzewczego.Sugeruje oddzielny obieg grzejników ze swoją pompą wtedy będzie działać

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaNiEk91

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    na kotle mam ustawioną temperaturę 40 C załączania pomp - grzejnik w łazience działa super. W garażu grzejniki są ciepłe na pierwszym żeberku tak jak by były zapowietrzone... instalacje robiła mi firma chyba największa w moim regionie i wątpię aby było to źle zrobione. Może być tak że powietrze zostało gdzieś w rurkach między rozdzielaczem a grzejnikiem ??????? Jeśli tak to jak to odpowietrzyć ?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Rozdzielacz nie ten. Na chwilę obecną spróbuj zwiększyć przepływy na tych grzejnikach. Otwórz rotametry max.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaNiEk91

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    tak mam zrobione są na full

  9. #9

    Domyślnie

    Nie chce mi się wierzyć żeby to było przyczyną ale mimo wszystko spytam czy jest odkręcony zawór na powrocie?

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaNiEk91

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    tak powrót jest odkręcony na max próbowałem skręcić do połowy i było tak samo. Rotametry czy jakoś tak na rozdzielaczu odkręcone na full (1,2,3) zasilenie i powrót... no jedyne co mi przychodzi do głowy to to że między rozdzielaczem a grzejnikiem jest powietrze..jak patrzę cały czas na rozdzielacz to co jakiś czas 1,2 (grzejniki garaż) i czasami 3 (grzejnik łazienka) na tej miarce wskaźnik drga tak około 1mm góra dół jak by krążyło powietrze ale 3 - łazienka działa super i jest cały ciepły... kurde ręce już mi opadają nie mam pomysłu.... pozostałych 7 nie rusza się one są do podłogówki

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.137
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    A spróbuj zakręcić wszystko poza tą gałązką do garażu...
    Taka dobra ta firma? To powinna Ci zrobić regulację instalacji "na gorąco"...

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaNiEk91

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    hehe rozwiązane... fachowiec ze mnie że szok ! pomyliłem rurki - temat do zamknięcia a najlepiej do kosza bo wstyd hehe

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaNiEk91 Zobacz post
    hehe rozwiązane... fachowiec ze mnie że szok ! pomyliłem rurki - temat do zamknięcia a najlepiej do kosza bo wstyd hehe
    No ale nie każdy potrafi się przyznać do błędu)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony