dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał robo@t Zobacz post
    Nie mogę wybudować i ogrzewać go ekonomicznie, ponieważ ktoś stwierdził że jego pomysły z zachodnio-północnej europy można przenosić w skali 1:1 do Polskich warunków. Panowie w brukseli popijając kawę w budynku z dykty nad morzem północnym - gdzie najostrzejszą zimą czasem temperatura spadnie nieco poniżej zera. Budynku ogrzewanym gazem, który u nich występuje w takich ilościach że jest dla nich śmiesznie tani. A nasi rządzący z poklaskiem akceptują te obostrzenia.
    co to znaczy nie możesz budować ekonomicznie? u nas też zimy coraz słabsze...u nas gaz też drogi nie jest , średnio te 3 tysiące za cały rok razem z ciepłą wodą i grzaniem domu przez pół roku. biorąc pod uwagę że instalacja tez do najdroższych nie należy, wychodzi że to jedno z najtańszych źródeł energii.



    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Snobizmem jest pytanie się o dotacje do nowobudowanych domów....
    Socjalizm skończył się w 89r.

    Nie skończył się , nie zauważyłeś jeszcze ?

    Są państwowe programy z dotacjami, to mamy się unosić w imię niechęci do socjalizmu, i z tego nie korzystać ? Głupota. To idzie i tak z naszych podatków.

    W walce ze smogie to akurat pozytyw, mnie wkurza jak kupują strażnikom miejskim superhiper nowoczesne po pól bańki albo więcej, systemy do łapania śmierdzieli. Nie tędy droga.

    Cytat Napisał robo@t Zobacz post
    Bo na obecnych programach najwięcej zyskują. banki i sprzedawcy.
    Czemu patrzysz na to z negatywnej strony ? Program pomaga zwykłym ludziom zakupić ocieplenie i ekologiczne źródło. Jak tu można dopatrywać się negatywów?
    Najbiednijsi mogą dostać nawet 100% .
    Boli Cię że będzie większa koninktura i zarobią sprzedawcy styropianiu ?


    Cytat Napisał robo@t Zobacz post
    Janekk1234 , ponowię prośbę Wojtf23. Gdzie źródło tych ustaleń?
    w tym watku są linki. poza tym wystarczy wyguglować "program czyste powietrze" ,
    nowobudujący, zakładając że ma jako takie zarobki ( nie pamiętam progu) dostanie minimalną kwotę dotacji, na ocieplenie i źródło ciepła , instalacje co, dopłata wyniesie max 15tys pln
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 13-01-2019 o 10:22

  2. #42
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robo@t

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Gałków Mały
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Myślę,że jesteś bardzo ogarnięty sektą "anty" a sekta ma to do siebie,że nie myśli i powtarza co guru jej mówi,jak widzę guru u Ciebie to TVP czy Republika czy Kukiz...

    Wiesz co,budowalem dom od 2010r ale pod warunki z 2021r czyli jak obecnie. Musialem liczyć z tego powodu na jakieś wsparcie ? A k... z jakiego powodu skoro budowałem dla mojej korzyści ? Idiota ? Nie,bo budowalem dla siebie a to dzisiaj właśnie IDIOCI nie mający pojęcia o budowie kwestionują zużycie energii na ogrzewanie.
    Czy było drogo ? Wręcz przeciwnie,było taniej niż to zakładał projekt z warunkami do 2017r.
    Wystarczyło myśleć.

    Jestem przeciwny dotacjom dla bezmyślnych inwestorów.
    Do tego powinno służyć forum ale ostatnio Władza forum poszła z nurtem "należy się"...
    To nie moja bajka i wypisuje się z tego

    Arturo72 - argumentujesz, że socjalizm się skończył i przegięciem jest szukanie dofinansowań przy budowie domu, lecz we wpisie w swoim idzienniku sprzed kilku lat stwierdziłeś, że jeśli pojawi się dofinansowanie na pompę ciepła to chętnie skorzystasz. Odwidziało Ci się na przestrzeni lat, czy może inni nie mają prawa aby skorzystać?!

    Odnośnie wybiegów politycznych... pudło

    Cytat Napisał Janekk1234
    Są państwowe programy z dotacjami, to mamy się unosić w imię niechęci do socjalizmu, i z tego nie korzystać ? Głupota. To idzie i tak z naszych podatków.

    W walce ze smogie to akurat pozytyw, mnie wkurza jak kupują strażnikom miejskim superhiper nowoczesne po pól bańki albo więcej, systemy do łapania śmierdzieli. Nie tędy droga.
    w 100% się z Tobą zgadzam

    Cytat Napisał Janekk1234
    Czemu patrzysz na to z negatywnej strony ? Program pomaga zwykłym ludziom zakupić ocieplenie i ekologiczne źródło. Jak tu można dopatrywać się negatywów?
    Najbiednijsi mogą dostać nawet 100% .
    Boli Cię że będzie większa koninktura i zarobią sprzedawcy styropianiu ?
    Oczywiście, że nie. Koniunktura niech rośnie, najbiedniejszym - jak najbardziej taka pomoc wskazana. Choć oni z takich programów nie korzystają. Rozmawiałem z rodzinami gdzie dochód wypada 600zł na osobę, mieszkają w nieocieplonym budynku ogrzewanym węglem. Nie w głowach im ocieplanie budynków, termomodernizacje. Może bardziej są zainteresowani kwestiami jak wiązać koniec z końcem, a może to kwestia mentalności. Z kolei irytuje mnie to, że zwykły człowiek (przeciętny, "za bogaty " na pomoc, za biedny na inwestycje), który chciałby skorzystać jest pominięty. Dostaje jeśli w ogóle to nie wiele, tyczy się niego wiele utrudnień. I to szczególnie było widoczne przy programie dofinansowania do budowy domów energooszczędnych - zainteresowani stwierdzili, że bardziej opłacalne jest wybudowanie domu energooszczędnego z własnych funduszy niż sprostanie wymogom projektu i kosztów związanych z nim kredytu.

    Już tu ktoś podsumował w innym wątku że program jest skierowany do kombinatorów którzy zaniżają oficjalne dochody. Natomiast przeciętny człowiek musi starać się temat "ugryźć". Ot przyjazność programu.


    Cytat Napisał Janekk1234
    w tym watku są linki. poza tym wystarczy wyguglować "program czyste powietrze" ,
    nowobudujący, zakładając że ma jako takie zarobki ( nie pamiętam progu) dostanie minimalną kwotę dotacji, na ocieplenie i źródło ciepła , instalacje co, dopłata wyniesie max 15tys pln
    Mam dostęp do wyszukiwarki. Potrafię z treści wyczytać, ponadto sprawdzić progi. Ale forum ma na celu dyskusję, wspólne dążenie do zrozumienia regulaminu, rozważanie rozwiązań, szacowanie opłacalności i form skorzystania. Wszyscy, wspólnie, z życzliwością. W końcu chcemy tego samego. Projektodawca ani gminny urzędnik nam tego nie ułatwia i nie pomaga. Pomóc możemy zatem sobie na wzajem. Ułatwia to cytowanie treści i komentowanie jej.
    Pozdrawiam, Marcin
    Ostatnio edytowane przez robo@t ; 13-01-2019 o 18:23

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Korzystaj ile wlezie bo dlatego tu jestem...
    Ale myślę,że tak do poniedziałku bo póżniej próżno będzie mnie szukać
    wreszcie znalazłeś odrobinę honoru
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    smarecki

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-649
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o kontakt. Mam kilka pytań dotyczących: zapotrzebowania na ciepło, ogrzewania oraz instalacji co.
    Podaję adres e-mail [email protected]
    pozdrawiam

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jackowy7

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    18

    Domyślnie

    Są dotacje dla nowych domów tylko do końca 2019 roku ( taka to krótka walka wyborcza ze smogiem), dotacja jedynie na źródła ciepła. Przy czym program dotacji zakłada, że jeśli masz już 1600 dochodu na głowę, to znaczy, że jesteś bogaty i obowiązuje próg 30% dotacji. Jeżeli nie zakończysz inwestycji objętej dotacją do końca tego roku, to jej nie dostaniesz.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.286

    Domyślnie

    W czasach dawno minionych a przez niektórych zwanych komuną, dotacja dla inwestorów nazywała się domiar. Historia lubi się powtarzać

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jackowy7, o jakim programie mówisz, bo próg 1600 brzmi jak "czyste powietrze", ale reszta się nie zgadza.

    Oczywiście uważam że zamiast dotacji wszelkiego typu i innych programów+ należałoby obniżyć koszty pracy, Tylko i aż tyle, ale jedli rządzący tego nie robią to korzystajmy z dotacji jeśli się da.

    Nie dawno w radiowej trójce w 'za a nawet przeciw" był temat emerytur dla matek 4+ i to co mnie przeraża w naszym społeczeństwie to to, że prawie wszystkie podnoszone argumenty były na zasadzie "nas było w domu 4+, Matka pracowała i nic nie dostała, więc teraz też nie dajmy".

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Są państwowe programy z dotacjami, to mamy się unosić w imię niechęci do socjalizmu, i z tego nie korzystać ? Głupota. To idzie i tak z naszych podatków.

    Czemu patrzysz na to z negatywnej strony ? Program pomaga zwykłym ludziom zakupić ocieplenie i ekologiczne źródło. Jak tu można dopatrywać się negatywów?
    Najbiednijsi mogą dostać nawet 100% .
    Boli Cię że będzie większa koninktura i zarobią sprzedawcy styropianiu ?
    Nie jest to takie piękne, jak uważasz. Wielokrotnie słyszałem (również na tym forum czytałem), że te programy dofinansowywania to gruba ściema. Przykłady:
    1. Dopłaty do KREDYTÓW na dom energooszczędny lub pasywny. Odpowiednio 30 i 50 tysięcy. Jednak aby te pieniądze dostać, trzeba wziąć kredyt (zarabia bank), trzeba wykonać masę audytów energetycznych, testów szczelności, złożyć stos dokumentacji. Wyliczali to inni, wyliczałem wiele lat temu i ja. Z zakładanych 30 tysięcy w najlepszym przypadku zostawało "w kieszeni" 5 tysięcy, przy fałszywym założeniu finansowania z własnej kieszeni. A przecież trzeba wziąć kredyt, nawet jeśli stać cię na budowę za gotówkę.
    2. Program Prosument. Licząc instalację wykonywaną indywidualnie lub przez firmę (ale poza programem) można doliczyć się np. 50 tysięcy za kompletną instalację 10kWp. W niektórych gminach, gdzie (ja czytałem na tym forum) to samorządy zawierały umowy z wykonawcą, ceny na fakturach opiewały na 80 tysięcy. Co prawda inwestor faktycznie coś tam zyskuje, ale czy ta różnica cen nie zastanawia? Poza tym jednak są też warunki dodatkowe: przez 5 lat instalacja jest własnością gminy, musisz ją obowiązkowo ubezpieczyć i co roku zdawać raport ze zużycia/produkcji prądu z PV.
    3. Program Czyste Powietrze: zakłada sporo "ale", więc z założenia nie jest taki łatwy i prosty do zrozumienia. Wystarczy poczytać nawet tutaj dylematy z interpretacją przepisów dla konkretnych przypadków. Poza tym to kryterium dochodowe faktycznie świadczy, że socjalizm ma się całkiem dobrze. Człowiek pracujący legalnie i mający niezłe dochody, a więc i płacący sporo podatków, ma mniejszy udział w podziale tego tortu zwanego budżetem państwa, niż osoby bez zatrudnienia lub na niepełnym. Tak jest i w wielu innych programach (500+, MdM itp.). Co prawda uważam to za słuszne poniekąd, bo wszyscy chcemy oddychać powietrzem lepszej jakości, ale nie wszyscy jesteśmy traktowani równo przez państwo.
    4. W końcu program MdM: miał w założeniach pozwolić młodym, na starcie i dorobku, uzyskać własne mieszkanie. Oczywiście znowu dopłata do kredytu, ale to zrozumiałe. I jak widzieliśmy w mediach, skorzystało na tym programie mnóstwo bogatych kombinatorów. Zdarzały się osoby (cytuję za wywiadem w prasie z urzędnikami przyjmującymi wnioski), które do urzędu podjeżdżały luksusowymi samochodami stanowiącymi równowartość takich mieszkań. I składali wnioski na kolejne mieszkanie żyjąc z ich wynajmu. W ten sposób wypacza się ideę pomocy. Późniejsze edycje MdM ponoć załatały możliwość tak prostego korzystania z programu niezgodnie z jego założeniami.

    Cytat Napisał robo@t Zobacz post
    Oczywiście, że nie. Koniunktura niech rośnie, najbiedniejszym - jak najbardziej taka pomoc wskazana. Choć oni z takich programów nie korzystają. Rozmawiałem z rodzinami gdzie dochód wypada 600zł na osobę, mieszkają w nieocieplonym budynku ogrzewanym węglem. Nie w głowach im ocieplanie budynków, termomodernizacje. Może bardziej są zainteresowani kwestiami jak wiązać koniec z końcem, a może to kwestia mentalności. Z kolei irytuje mnie to, że zwykły człowiek (przeciętny, "za bogaty " na pomoc, za biedny na inwestycje), który chciałby skorzystać jest pominięty. Dostaje jeśli w ogóle to nie wiele, tyczy się niego wiele utrudnień. I to szczególnie było widoczne przy programie dofinansowania do budowy domów energooszczędnych - zainteresowani stwierdzili, że bardziej opłacalne jest wybudowanie domu energooszczędnego z własnych funduszy niż sprostanie wymogom projektu i kosztów związanych z nim kredytu.

    Już tu ktoś podsumował w innym wątku że program jest skierowany do kombinatorów którzy zaniżają oficjalne dochody. Natomiast przeciętny człowiek musi starać się temat "ugryźć". Ot przyjazność programu.
    Tutaj jestem w stanie zrozumieć, że właśnie tym najuboższym trzeba pomóc. Pomagając im w termoizolacji, dopłacając do lepszych (czystszych) źródeł ciepła być może spowodujemy, że przestaną palić w kopciuchach czym popadnie. W końcu to wdychamy. Nam może to trudno zrozumieć, bo stać nas na zakup lepszej jakości węgla, ogrzewanie prądem (choć też z węgla), pompami ciepła itp. Ale to paskudne powietrze nie chce się trzymać posesji, gdzie jest zatruwane, lecz bezczelnie panoszy się wszędzie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Oczywiście uważam że zamiast dotacji wszelkiego typu i innych programów+ należałoby obniżyć koszty pracy, Tylko i aż tyle, ale jedli rządzący tego nie robią to korzystajmy z dotacji jeśli się da.

    Nie dawno w radiowej trójce w 'za a nawet przeciw" był temat emerytur dla matek 4+ i to co mnie przeraża w naszym społeczeństwie to to, że prawie wszystkie podnoszone argumenty były na zasadzie "nas było w domu 4+, Matka pracowała i nic nie dostała, więc teraz też nie dajmy".
    Tu się zgadzam, a wielu ekspertów podkreślało to w debatach. Powinno się dać możliwość odpisu równowartości tego 500+ od podatku, aby te same pieniądze zostały w kieszeniach pracujących, niż dofinansowywać rozmnażanie patologii (nie chcę uogólniać, ale to jest część beneficjentów). Matki rodzące 4+? Jeśli decydują się na tyle dzieci, to powinno oznaczać, że są w stanie je wychować (nie wyhodować), wykształcić i sprawić, że w przyszłości to oni utrzymają matkę bez problemów. To tylko takie moje życzeniowe myślenie
    Ostatnio edytowane przez Aydin ; 10-02-2019 o 22:59

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jackowy7

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Jackowy7, o jakim programie mówisz, bo próg 1600 brzmi jak "czyste powietrze", ale reszta się nie zgadza.
    ".
    Tak o "czyste powietrze" się rozchodzi innych poza gminnymi nie znam, o ile gmina daje, bo np moja wstrzymała wszystko. Były jeszcze "szwedzkie" na pompy ciepła ale już koniec.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    3. Program Czyste Powietrze: zakłada sporo "ale",
    Swoją drogą głównym celem tego programu jest zmuszenie właścicieli do inwestycji oficjalnych z pominięciem szarej strefy. Daje do odprowadzony podatek dochodowy, VAT, podatek od pracy ludzkiej. Tu nie chodzi o zmianę jakości powietrza tylko o to żeby nakręcić obrót firmom. Dodatkowo oficjalnie musisz też kupić paliwo. Nie możesz palić drewnem z własnego lasu w piecu tylko należy kupić ten beznadziejny pelet. A na koniec jest cel polityczny sam w sobie.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    zmiany w progach zarobkowych i wielkości zwrotu.
    https://czystepowietrze.eu/wp-conten...abela-nr-1.jpg

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony