dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Android Stick do TV

    rezygnuje z kablówki bo i tak nie oglądam TV ale czasem by się przydało włączyć Fakty czy coś innego, na TV mam smarty, zdaje się iż samsung ue48h6400 i TCL 58` modelu nie pamiętam 7xxx z 2016? roku chciałbym jakiś niedrogi strick android na USB zeby można było tam coś odpalić jakis chociażby wp pilot czy inne kodi a w temacie jestem zielony, ktoś coś? Najlepiej na USB bez dodatkowego pilota coby młody potwór nie mógł wyciągnąć i rzucać z szafki

    https://allegro.pl/listing?string=MK...t-ele-1-2-1130 takie coś znalazłem oczywiście mogę sobie sam zamówić z alliexpress
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 02-01-2019 o 09:07

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    rezygnuje z kablówki bo i tak nie oglądam TV ale czasem by się przydało włączyć Fakty czy coś innego, na TV mam smarty, zdaje się iż samsung ue48h6400 i TCL 58` modelu nie pamiętam 7xxx z 2016? roku chciałbym jakiś niedrogi strick android na USB zeby można było tam coś odpalić jakis chociażby wp pilot czy inne kodi a w temacie jestem zielony, ktoś coś? Najlepiej na USB bez dodatkowego pilota coby młody potwór nie mógł wyciągnąć i rzucać z szafki

    https://allegro.pl/listing?string=MK...t-ele-1-2-1130 takie coś znalazłem oczywiście mogę sobie sam zamówić z alliexpress
    Nie da się na USB, musisz podłączyć pod HDMI. Jak chcesz mieć sprzęt, który otworzy wszystko to Nvidia Shield (ale drogo), tańsza alternatywa to Xiaomi Mi Box.

  3. #3

    Domyślnie

    Planuję compustick - są Intela ale drogie, w pracy używaliśmy Modecomów i w sumie sprawdzały się całkiem dobrze https://www.x-kom.pl/p/302136-nettop...2gb-win10.html jako przykład, tutaj już niedostępny.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #4

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedź

    czyli teoretycznie takie cos byłoby ok?
    https://allegro.pl/mk809iv-android-s...973401286.html

    sa na ali po 23$

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    dzieki za odpowiedź

    czyli teoretycznie takie cos byłoby ok?
    https://allegro.pl/mk809iv-android-smart-tv-stick-box-pc-2g-ram-hd-i6973401286.html

    sa na ali po 23$
    Podejrzanie niska cena. Mam w domku rekreacyjnym Intel compustick, czy jakoś tak. Wcześniej kupowałem inne urządzenia, również z androidem ale były z nimi różne problemy. Najczęściej się przegrzewały ale też np nie odtwarzały niektórych materiałów video albo miały problem z internetem. Dopiero ten Intel się sprawdził, no i mam TV z Windows 10.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #6

    Domyślnie

    właśnie patrzyłem na ten Intel stick można dostać używkę za 200pln co jakoś duzo nie jest ~~ 2gb ramu nie za mało? ktoś ma jakieś większe doświadczenie? stick z 4gb ramu 1k pln to juz za duzo
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 10-01-2019 o 09:54

  7. #7
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Z tego co podałes wynika że ten TV ma tunesr sat DBB-S , dobrze medytuję ? więc poczytaj o samygo potem o oscam , przecież w tym tv da się zrobić wszystko . bez dokupywania dyrdymałów , a już na leniucha uruchamiasz iptv , wrzucasz listę m3u i lecisz na całą europę lub świat jak wolisz .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    właśnie patrzyłem na ten Intel stick można dostać używkę za 200pln co jakoś duzo nie jest ~~ 2gb ramu nie za mało? ktoś ma jakieś większe doświadczenie? stick z 4gb ramu 1k pln to juz za duzo
    Do odtwarzania video, nawet w HD spokojnie wystarczy. Poza tym, to normalny komputer z Windows 10, możesz podłączyć do tego mysz, klawiaturę, pendrive, zgrywać, jeżeli wiesz jak. Miałem urządzenia z androidem i, moim zdaniem nie ma porównania.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #9

    Domyślnie

    bardziej mnie interesuje kodi, ace player do ogladania streamów meczy wiecej na tym raczej nie planuje robić a 200 za używkę to dobra cena patrząc że nowy 550

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Ja używam dwóch playerów. Od kilku lat raspberry pi z pakietem openelec (kodi). Działa jak złoto, sterowanie pilotem od telewizora po HDMI albo aplikacją na smartfona. Natomiast ostatnio kupiłem na gearbest xiaomi mi box, 55usd. Jeszcze się go uczę ale też zacny sprzęt. Jedyne czego mi brakuje to gniazda rj45 aby podpiąć się do sieci kablem. Myślę że mogę polecić oba rozwiązania, oba w okolicach 200 PLN.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Te urządzenie multimedialne odtwarzają TV lub inne z siecie.
    Czy są jakieś dobre tunery TV / Radio FM do odbioru naziemnej TV i radia FM ale podłączane do laptopa?

  12. #12

    Domyślnie

    Xiaomi Mibox nowy w PL kolo 280 ~~ używane koło 200 więc też spoko, ogólnie fajnie jakby dalo się sterować samym pilotem od TV bez dodatkowego/klawiatury, ale jest to raczej niemożliwe, w głownej mierzę ogladamy i tak jeśli juz to Netflixa a ten box to mój wymysł żeby zainstalować ace player i sobie czasem obejrzeć meczyk który ktoś streamuje więc musze mieć jakoś możliwość kopiowania linku i wklejenia do Ace playera takze bez dodatkowej klawiatury chyba się nie obejdzie

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Nie znam tego dodatku ace player, ale platformą raspberry z zainstalowanym kodi można sterować smartfonem - wtedy wklepanie czy przeklejenie adresu nie jest problemem i nie potrzeba dodatkowej klawiatury, bo ta się wyświetla w samej aplikacji sterującej. Łączność pomiędzy raspberry a smartfonem po wifi.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Te urządzenie multimedialne odtwarzają TV lub inne z siecie.
    Czy są jakieś dobre tunery TV / Radio FM do odbioru naziemnej TV i radia FM ale podłączane do laptopa?
    Kiedyś firma AveryMedia produkowała takie tunery zewnętrzne, ale jakoś nigdy nie byłem nimi zachwycony. Nie pamiętam czy były takie na USB, ja miałem kartę wewnętrzną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony