dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 96
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 1901
  1. #1381

    Domyślnie

    Na zaworach termostatycznych gdzie jest ta skala 1-7 i N to wszystkie zawory ustawiacie na N zarówno parter jak i piętro?
    A później tylko przykręcacie samymi głowicami aby było chłodniej np. w sypialni?

  2. #1382

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomko1234 Zobacz post
    Tak, powinny być pootwierane (ja zdjąłem), zakładam właściwe dobranie grzejników, czyli w/g projektu, a nie "widzimisię".

    Kryzowania raczej nie zmieniaj, jeśli będziesz miał za duże taktowanie (patrz powyżej), to ewentualnie w tym/tych, który ma krótszy obieg.

    PS
    I tu też wiele zależy od zładu wody w instalacji CO.

    Podaj jaki masz czas pracy, ilość włączeń/wyłączeń przez tych 50 dni.
    Grzejniki raczej mam przewymiarowane niż za małe. Cały system oparty jest o 500 l bufor z wężownicą. Taktowania nie mam, a czasu pracy oraz ilość włączeń sprężarki nie podam, bo nie mam takich danych w pompie.
    pokaż na cię stać , ale nie jeden raz...

  3. #1383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Petronelli Zobacz post
    Grzejniki raczej mam przewymiarowane niż za małe. Cały system oparty jest o 500 l bufor z wężownicą. Taktowania nie mam, a czasu pracy oraz ilość włączeń sprężarki nie podam, bo nie mam takich danych w pompie.
    W związku z powyższym należy zostawić tak, jak jest.
    Jeśli w jakimś pomieszczeniu będzie za ciepło, a w pozostałych odpowiednia temperatura to proszę kryzować ten grzejnik/i, gdzie przegrzewa pomieszczenie.

    Bufor 500l, rozumiem, że nastawienie na pracę w taniej taryfie?

  4. #1384
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Petronelli masz bufor 500L na zasilaniu jako sprzęgło czy na powrocie. Jaką temp masz na PC na zasilaniu , Też mam same grzejniki i przy wczorajszym paskudnym dniu - cały dzień śnieg, wiatr i minus trzy stopnie to PC nie mogła dobić do 40 st i defrost co ok godzinę . Jestem lekko przestraszony , też mam PC od tej jesieni i to moje pierwsze doświadczenia., Czy masz pompkę obiegową za buforem i sterowaną przez PC czy osobno niezależnie.HEJ

  5. #1385

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrrrrrr Zobacz post
    Petronelli masz bufor 500L na zasilaniu jako sprzęgło czy na powrocie. Jaką temp masz na PC na zasilaniu , Też mam same grzejniki i przy wczorajszym paskudnym dniu - cały dzień śnieg, wiatr i minus trzy stopnie to PC nie mogła dobić do 40 st i defrost co ok godzinę . Jestem lekko przestraszony , też mam PC od tej jesieni i to moje pierwsze doświadczenia., Czy masz pompkę obiegową za buforem i sterowaną przez PC czy osobno niezależnie.HEJ
    Moja gruntowa pompa ciepła zasila bufor, z którego pompa obiegowa wg sterownika pokojowego zasila grzejniki. U mnie pompa ma tez problem z osiągnięciem zadanej temperatury na buforze, nie ma tego problemu z osiągnieciem zadanej temperatury na sterowniku pokojowym w domu.
    pokaż na cię stać , ale nie jeden raz...

  6. #1386
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Mam dwa pytania . Pierwsze techniczne - mam bufor 200L równolegle na zasilaniu za PC a za buforem pompkę obiegową = jaka powinna być różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem do bufora, pytam bo próbuję prawidłowo ustawić pracę pompki. Drugie pytanie pod polemikę - bardzo dużo osób zaleca krzywą grzewczą czyli że PC zadaje temperaturę wg zewnętrznej temperatury i ustawionych zakresów temperatur do niej dopisanych a ja zadam pytanie po co ma w nocy i nad ranem gdy notujemy największe mrozy PC podnosić temp. i męczyć się w gorszych warunkach gdy śpimy. Przecież dom nie jest szwajcarskim serem z przewiewem by kilka godzin spadku temperatury na zewnątrz powodowało duże wychłodzenie budynku .Czy nie lepiej praca ze stałą temperaturą zadaną a ciepło pomieszczeń regulowane termostatami. Ja mam dopiero drugi miesiąc pracy PC i na tę chwilę testuję opcje z harmonogramem. Moje ustawienia to w dzień od godz 13 =42 st , od godz 22 =40 st , w nocy pomiędzy godz 12 a 1 CWU =45 st. wyprubowałem że CWU raz na dobę nam starcza na trzy osoby a tak naprawdę 2.5 bo syna więcej niema jak jest. W domu 21 stopni zużycie ok 40 - 45 kwh

  7. #1387

    Domyślnie

    Witam, jestem nowy na forum. Ile wam bierze teraz pompa na dobę prz takich temp. Jak teraz tzn -1 do +1

  8. #1388

    Domyślnie

    U mnie średnio od pięciu dni 40kW/24h z aplikacji ale aplikacja oszukuje Ok 20% Więc z 48kW. Mam pompę niecałe dwa miesiące więc przy dłuższym okresie będzie dokładniejszy procent okłamywania aplikacji.

  9. #1389

    Domyślnie

    [email protected]

    To nie jest tak chop siup .. mi tyle , a mi tyle.

    Przedewszystkim to zależy od budynku i od zapotrzebowania OZC.
    Oprócz temp. powietrza pobór prądu jest też zależny od wilgotności.
    A w trzeciej kolejności od temp. wody podawanej na grzejniki i sprawności samej pompy.

    U mnie OZC budynku 7,2 kW. Grzejniki niskotemperaturowe policzone na wodę +45°C przy mrozie -20°C.
    Najwyższa temp. wody podawana w ciągu ostatnich trzech dni to było +37,8*C a częściej +37*C z wahnięciami w dół przy defrostach.

    22 listopada 0*C do +2*C cały dzień mgła, że dalej jak na 200 metrów nie było widać nawet w południe, a w powietrzu można było zauważyć fruwające drobinki wody - prądu pobrała 34,22 kWh/doba - defrosty robione co 30 minut również w dzień;
    23 listopad - podobna temp. ale mgła dużo słabsza (widoczność powyżej 1 km może do 3 km) - prądu pobrała 23,85 kWh/doba; defrosty w nocy co 2 ; 2,5 lub 3 godziny (od wschodu do zachodu słońca bez defrostów)
    24 listopad - mgła ustąpiła grunt częściowo przesechł - na razie do 21:40 poszło 18,1 kWh.

    a wcześniej
    18,11, - 24,2 kWh
    19,11, - 28,1 kWh
    20,11, - 25,7 kWh
    21,11, - 15,5 kWh
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 29-11-2022 o 07:49
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  10. #1390

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrrrrrr Zobacz post
    Mam dwa pytania . Pierwsze techniczne - mam bufor 200L równolegle na zasilaniu za PC a za buforem pompkę obiegową = jaka powinna być różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem do bufora, ...
    . Drugie pytanie pod polemikę - bardzo dużo osób zaleca krzywą grzewczą czyli że PC zadaje temperaturę wg zewnętrznej temperatury i ustawionych zakresów temperatur do niej dopisanych a ja zadam pytanie po co ma w nocy i nad ranem gdy notujemy największe mrozy PC podnosić temp. i męczyć się w gorszych warunkach gdy śpimy. ...
    . W domu 21 stopni zużycie ok 40 - 45 kwh
    Po kolei
    ad 1) po części to zależy od wydajności grzejników. Normalnie do grzejników średniotemperaturowych do +55*C zalecają deltę 10*C.
    Natomiast jeśli starcza niższa temp. wody i przy okazji chce się uzyskać wyższą wydajność grzewczą grzejników można ustawić deltę 5*C lub coś pomiędzy 5 a 10*C. Z uwagą, że niższa delta niż 10*C nie jest zalecana przy temp. powyżej +50*C.

    ad 2) Dzięki krzywej pogodowej temp. wody a co się z tym wiąże - moc grzewcza promienników jest dostosowywana na bieżąco do warunków temperaturowych na dworze. U siebie w Daikinie ustawiłem uśrednianie do temp. odczytywanej w ciągu ostatnich 12 godzin.
    Tu nie chodzi o poranne wahnięcia temp., a dostosowanie mocy grzewczej do zapotrzebowania budynku na ciepło wraz z postępującym mrozem.
    U mnie przy pogodzie +10*C starcza ciągłe grzanie temp. wody +28 do +30*C.
    Przy 0*C = woda +37*C.
    Przy -10*C - woda w okolicy +40*C do może 42*C.
    Wyższa temp. wody transportuje więcej energii i podnosi moc grzewczą promienników.

    ad 3) Przy obecnych temp. i grzaniu krzywą pogodową wychodzi, że moja PC pobiera połowę tego prądu co Twoja.
    Z tym ,że nie wiem jakie jest Twoje OZC.
    Moje OZC to 7,2 kW i mam grzejniki niskotemperaturowe policzone do +45*C dla mrozu -20*C. A bufor 100L mam wpięty przepływowo do zwiększenia zładu wody, nie grzeję bufora jako sprzęgło.
    Temp. w domu między +21*C do +22*C.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 29-11-2022 o 07:50
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  11. #1391
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi , co do pierwszej to założę miernik temp na powrocie i wtedy zobaczę na którym ustawieniu będzie obiegówka - teraz chodzi na AUTO . Co do drugiej to napisałeś że nie chodzi o poranne wahania temperatur a mnie dokładnie o to chodzi bo nie poranne a często pół nocy i cały ranek to duże obniżki temperatury właśnie wtedy gdy śpimy a potem ja się zmywam do pracy a w domu aż tak mocno tych spadków nie czuć - w końcu po to te ocieplanie . A PC ustawiona na krzywej do tych skoków się dopasowuje i w większy mróz podnosi TZ i męczy siebie i licznik zużycia . Oczywiście to nie jest stwierdzony prze ze mnie fakt tylko przemyślenia . Poza tym przeczytałem cały temat o tzw DELTACH i stwierdzam że byłem w błędzie i nadal dla mnie masło maślane a w tym temacie kilku kol też nie mogło się zrozumieć . Niestety instrukcja Rotenso nie pomaga a tam do grzania CWU dwie delty do ustawiania dT5 On i dT1S5 a do grzania CO tez dwie delty załączania jednostki i myślę że mam pokrzanione i dlatego PC nie działa prawidłowo.

  12. #1392

    Domyślnie

    Daikin akurat nie rozróżnia grzejników nisko- , średnio-, czy wysokotemperaturowych.
    Wszystkie grzejniki wrzuca jakby do jednego worka.

    Przypuszczam, że inni robią tak samo.
    A dla PC jest różnica grzać wodę dla grzejników do +45*C,
    czy dla grzejników do +55*C.
    Co więcej, większość PC LT podczas mrozu -20*C może podnieść temp. wody do przedziału między +43*C do +47*C, a resztę musi podbić grzałką.

    W katalogu LG można znaleźć taki wykres, dodałem grzejniki nisko-temp.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_LG temperatury.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	462412


    A wracając do delt.
    W sterowaniu Daikina można wybrać rodzaj promienników i do danego wyboru automatycznie PC dobiera pewien schemat pracy.
    W instrukcji piszą:
    1) dla grzejników jest sztywna delta 10*C. Przypuszczam, że domyślnie instrukcja przewiduje grzejniki do +55*C (a patrząc na wykres LG to być może do +65*C).
    2) dla klimakonwektorów (grzejnik z wentylatorem) jest delta ruchoma w zakresie od 3*C do 10*C. Wybranie K-K wiąże się z ograniczeniem grzania wody do +55*C (PC narzuca taki limit i wyżej jak do +55*C nie pozwoli grzać).
    3) dla ogrzewania podłogowego delta jest ruchoma w zakresie 3 do 10*C. Na forum widziałem, że ci co mają ustawienie delty, to dla podłogówki najczęściej ustawiają deltę 5*C.

    Początkowo rozumiałem instrukcję, że się ustawia jakąś deltę z możliwością ustawienia jej w zakresie 3-10, ale po ustawieniu K-K widzę, że PC sama sobie dobiera deltę wg jakichś zaprojektowanych nastaw. W zależności od uzyskanych temperatur zmienia sama zarówno przepływ wody w zakresie od 6 do 16 i rzadziej przy rozruchu 25 L/min. oraz deltę. Raz widzę deltę 4 a innym razem deltę 7, gdy zaglądam na odczyty czujników w sterowaniu PC.


    W m3 to by był przepływ od 0,4 do 0,9 m3/h najczęściej, rzadziej przy rozruchu 25 L/min. = 1,5 m3/h. A największe przepływy uzyskuje podczas defrostów 30 L/min. = 1,8 m3/h.
    I jak przy grzaniu czy próbkowaniu można jej ustawić ograniczenia obrotów od 50%, to przy defrostach zawsze jest 100% obrotów pompki obiegowej, bez możliwości redukcji programowej.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 26-11-2022 o 18:45
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  13. #1393
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Tyle co doczytałem to mogę w Rotenso zmieniać deltę przy CWU osobno i CO osobno a prędkość wbudowanej pompki czyli przepływ PC robi sama.

  14. #1394

    Domyślnie

    Skoro masz dwie delty, to może jedna z nich odpowiada za tzw. w uroszczeniu taktowanie. ?!?
    Rozwijając, jest to zakres temp. który mówi PC po jakim spadku temp. ma ponownie uruchomić kompresor (właściwie to byłaby histereza temp. wody) - a może to tylko kwestia nazewnictwa.
    PC zagrzeje wodę w CO, dojdzie do zaprogramowanej delty i gdy temp. wody nadal wzrasta, a PC nie może niżej modulować to wyłącza kompresor.
    Następnie próbkuje uruchamiając cyklicznie obieg wody i mierzy temp. wody. I może to jest ta twoja druga wartość, która mówi PC po jakim spadku temp. wody może ponownie uruchomić kompresor. U mnie akurat nie widzę możliwości ustawiania tej wartości (chyba że przeoczyłem to w instrukcji).
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 26-11-2022 o 20:01
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  15. #1395
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Załamnę kolegę bo są dwie delty na CWU i dwie na CO i dlatego tak mnie wkurza ta sytuacja bo nie wiem którą co i jak..

  16. #1396

    Domyślnie

    Ciężko jest wróżyć z fusów.
    Pobrałem instrukcję Roteso i niestety temat delt nie jest w niej opisany.
    Natomiast patrząc na opis krzywej grzewczej jest tam T1S oraz T1SETC1.
    Może w przypadku delty również odbywa się to na zasadzie krzywej? Tak że przy niskiej temp. wody dobiera niższą wartość delty, a wraz ze wzrostem temp. wody zwiększa deltę. Podobne działanie obserwuję w Dakinie - inna delta jest dobierana przy różnych temp. wody.
    Ale z mojej strony jest to gdybanie = nie znam Rotenso.
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  17. #1397
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Hej Marko , wiem w instrukcji ani słowa chociaż jest tabela z opisem , podyktuję słowo w słowo. Dla CWU / dT5 On- różnica temp. uruchomienia PC- zakres 1-30 fabryka 10.. / dT1S5 -różnica między temp. wyjść z PC a temp. zadaną w zbiorniku cwu - zakres 5-40 fabryka 10.. Dla CO / dT1SH-różnica temp uruchomienia jednostki T1-zakres2-20 fabryka 5../ dTSH- różnica temp uruchomienia jednostki Ta- zakres 1-10 fabryka 2.. Tak wyglądają te delty i opis. Dziś z samego rana założyłem czujniki temp i co o tym sądzisz PC ustawiona na 42 st i tyle podaje na bufor na nim strata 1 st. i wyjście z bufora to 41 st do bufora z obiegu wraca 37 st a pompka obiegowa na drugim biegu - do wyboru mam trzy + auto . Powrót z bufora do PC to 39.5 st Czyli różnica dużego obiegu to 4 st a małego 2.5 st . HEJ

  18. #1398

    Domyślnie

    Na ile to rozumiem - to delta jest twoją interpretacją (nie do końca słuszną).

    CWU dT5 ON - to jest histereza CWU, fabrycznie ustawiona na 10*C. Gdy masz ustawiony harmonogram na +50*C - to spadek temp. CWU o 10*C aktywuje grzanie CWU po spadku poniżej +40.0*C.
    dT1S5 - różnica między temp. wyjść - w tym jest odpowiedź, to dopiero jest delta, różnica temp. na rurach wychodzących z PC.

    CO - różnica temp. uruchomienia jednostki - rozumiem jako histerezę, ale w obu przypadkach pisze temp. uruchomienia? to już coś zamieszane.
    Należałoby poszukać, czy gdzieś jeszcze (w innym dziale) są opisy tych oznaczeń dTSH oraz dT1SH. Oznaczenia przy krzywej grzewczej są inne.

    hmm.. łącząc ze sobą wyniki i zestawiając to z opisem CWU - podejrzewam, że:
    T1 - to jest histereza gdy kompresor się zatrzyma, to po spadku temp. w instalacji CO o fabryczne 5*C ponownie uruchomi kompresor;
    Ta - to delta na rurach zasilających od PC, zadane 2*C, a zmierzone przez ciebie 2.5*C - wartości są zbieżne.

    Fabrycznych 2*C nie traktowałbym obligatoryjnie na sztywno. 2*C to wartość do której PC dąży, ale zaczyna pracę kompresora przy różnicy 5*C, po uruchomieniu wpierw zagrzeje zasilanie, potem musi rozgrzać zawartość bufora z którego na bieżąco jest pobierane ciepło na grzejniki.
    Po osiągnięciu delty 2*C też nie od razu się wyłączy, obniży przepływy wody, zmoduluje moc kompresora i dopiero jak moc kompresora będzie zbyt duża by stale pracować na osiągniętej delcie 2*C i zacznie przekraczać te wartości to wyłączy kompresor.

    Mogę się mylić co do oznaczeń dT1 i dTa, ale wydaje się że właśnie tak to działa.
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  19. #1399
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Dzięki Marko za wysiłek , w sąsiednim temacie o pompach Rotenso 8 kw kol. Paolo rozjaśnił mi znaczenie oznaczeń i innych ustawień. Masz rację ja po prostu słowo delta używam jako znaczenie - różnica temperatur- może przez to w moich wpisach fachowcy myślą o co temu gościowi chodzi.

  20. #1400
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Takie małe i głupie pytanie czy różnica wyjście a powrót PC te ok 2.5 st co ja mam to nie jest za mało bo większość pisze że prawidłowa delta to 5 st a wychodzi po wszystkich info które uzyskałem tu na forum że tę deltę moja PC robi automatycznie przepływem a ja mogę tylko ustawić zakres różnicy temp. załączania . Chyba że mój typ tak ma a PC innych producentów maja to rozwiązane inaczej.

Strona 70 z 96

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony