dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 96
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 1901
  1. #521
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Na jakich parametrach jedziesz przy obecnych temperaturach?
    Teraz jest -7st i na CO jest 46st.
    KG 7/40 i -13/48st
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  2. #522

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Teraz jest -7st i na CO jest 46st.
    KG 7/40 i -13/48st
    To dość wysoko. Ja na grzałkach o mocy 6kW do (-5 *C niżej nie było) mam 38-40*C W sumie cały sezon grzewczy to 40*C max.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 01-01-2020 o 23:17
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #523
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gucio-tm

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Sieradz
    Kod pocztowy
    98-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Zużycie za grudzień (tylko CO) 390 KWh, COP 4,0, KG -15/44 13/31
    Pompa ciepła - Panasonic t-cap 9KW, bufor 100l w szeregu. CWU - bojler el. 100l. OZC:6,4KW,13000KWh. Taryfa G12W. Dom 110m2 (ściany keramzytobeton24 cm + 10cm styropianu, podłoga 6 cm styropianu, poddasze 20cm wełny, okna dwuszybowe, bez rekuperacji), ogrzewanie grzejnikowe + kuchnia i łazienka 18m2 podłogowe na zaworze RTL.

  4. #524

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio-tm Zobacz post
    Zużycie za grudzień (tylko CO) 390 kWh, COP 4,0, KG -15/44 13/31
    Zużycie masz jak przy podłogówce w całym domu;
    - aż trudno uwierzyć,
    - a masz ;
    ...150 l - pojemność całego układu grzewczego,
    ...100 l - bufor w szeregu,
    ...2,0 kW - moc cieplna grzejników 45/35 C plus 18 m2 podłogówka.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  5. #525
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Zużycie masz jak przy podłogówce w całym domu;
    - aż trudno uwierzyć,
    - a masz ;
    ...150 l - pojemność całego układu grzewczego,
    ...100 l - bufor w szeregu,
    ...2,0 kW - moc cieplna grzejników 45/35 C plus 18 m2 podłogówka.
    Mniejszy dom od mojego i nie grzeje pompą zbiornika CWU, gdyby grzał dodatkowo CWU wyszło by porównywalnie z moim.
    Mi też, wszyscy mówili, że przy grzejnikach moje zużycie musi być większe o ok. 30% niż na podłogówce, ale brak zimy i jest jak jest.

  6. #526

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Mi też, wszyscy mówili, że;
    - przy grzejnikach moje zużycie musi być większe o ok. 30% niż na podłogówce, ale brak zimy i jest jak jest.
    Ale mnie chodzi tylko o zużycie na CO z tym, że;
    ...1/ jak kolega gucio-tm sam podał, ma tylko ;
    ...2/ grzejniki o mocy 2 kW w budynku o powierzchni 110 m2,
    Mała moc grzejników i b.małe zużycie kWh,
    Nie za bardzo umiem sobie to wytłumaczyć!!!!
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  7. #527
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Ale mnie chodzi tylko o zużycie na CO z tym, że;
    ...1/ jak kolega gucio-tm sam podał, ma tylko ;
    ...2/ grzejniki o mocy 2 kW w budynku o powierzchni 110 m2,
    Mała moc grzejników i b.małe zużycie kWh,
    Nie za bardzo umiem sobie to wytłumaczyć!!!!
    Przy tych temperaturach zewnętrznych jakie do tej pory mamy, to prawdopodobnie całą robotę grzejną, robi mu na dole ta podłogówka w kuchni ( bo te grzejniki by mu tego nie zagrzały ), dom niewielki, więc te 10m2 jest mu w stanie to ogrzać, do tego temperaturę jaką utrzymuje to 21st/c ( czy ciut powyżej ), a to duże oszczędności w energii.
    Na górze pewnie tyle nie ma, bo nie ma czym ogrzać ( mała powierzchnia grzejna ), ale jak się domyślam, to sypialnie.
    Wszystko by mogło się zmienić na niekorzyść, przy takich zimach jak kiedyś,
    cytat ,,gucio-tm"- ,,Dzisiaj w nocy było -6 i do godz 10.40 zuzyte 11,2 KWh przy COP 2,7. Czas pracy pompy teraz to na pewno ponad godzinę"
    Czyli średnie z tych godzin mu wychodziła 1.07 kWh, a to już sporo, jak na taki mały dom, a jeszcze by to zużycie rosło gdyby sie utrzymywały takie temperatury, bo dom by się wychładzał.
    Ale skoro mamy takie temperatury jakie mamy, to jest to co jest i tylko korzystać.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  8. #528
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gucio-tm

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Sieradz
    Kod pocztowy
    98-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Ale mnie chodzi tylko o zużycie na CO z tym, że;
    ...1/ jak kolega gucio-tm sam podał, ma tylko ;
    ...2/ grzejniki o mocy 2 kW w budynku o powierzchni 110 m2,
    Mała moc grzejników i b.małe zużycie kWh,
    Nie za bardzo umiem sobie to wytłumaczyć!!!!
    Zużycie energii mam małe i sam sobie też nie umiem do końca tego wytłumaczyć.
    Grubość ocieplenia nie jest powalająca, ale całe ocieplenie było wykonanie dość starannie, robiłem to sam i dla siebie, styropian frezowany.
    Temperatura w całym domu na dole i na górze 21,5 - 22*C. Dom ma wg. projektu 110 m2, ale po podłogach jest 120 m2.
    Grzejniki jak przeliczył mi kolega Andrzej5101 faktycznie mają tylko 2 KW, ale przy pompie ciepła są one całe ciepłe i oddają dużo ciepła przez promieniowanie a to jest dużo przyjemniejsze ciepło. Przy ogrzewaniu ekogroszkiem grzejniki były z termostatami i były ciepłe tylko 10 cm od góry, prawie całe ciepło było oddawane przez konwekcję. Przy ogrzewaniu ekogroszkiem miałem w domu 22,7*C, a odczucie ciepła takie samo jak teraz przy 21,7*C
    Pompa ciepła - Panasonic t-cap 9KW, bufor 100l w szeregu. CWU - bojler el. 100l. OZC:6,4KW,13000KWh. Taryfa G12W. Dom 110m2 (ściany keramzytobeton24 cm + 10cm styropianu, podłoga 6 cm styropianu, poddasze 20cm wełny, okna dwuszybowe, bez rekuperacji), ogrzewanie grzejnikowe + kuchnia i łazienka 18m2 podłogowe na zaworze RTL.

  9. #529
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio-tm Zobacz post
    Zużycie energii mam małe i sam sobie też nie umiem do końca tego wytłumaczyć.
    Grubość ocieplenia nie jest powalająca, ale całe ocieplenie było wykonanie dość starannie, robiłem to sam i dla siebie, styropian frezowany.
    Temperatura w całym domu na dole i na górze 21,5 - 22*C. Dom ma wg. projektu 110 m2, ale po podłogach jest 120 m2.
    Grzejniki jak przeliczył mi kolega Andrzej5101 faktycznie mają tylko 2 KW, ale przy pompie ciepła są one całe ciepłe i oddają dużo ciepła przez promieniowanie a to jest dużo przyjemniejsze ciepło. Przy ogrzewaniu ekogroszkiem grzejniki były z termostatami i były ciepłe tylko 10 cm od góry, prawie całe ciepło było oddawane przez konwekcję. Przy ogrzewaniu ekogroszkiem miałem w domu 22,7*C, a odczucie ciepła takie samo jak teraz przy 21,7*C
    Ile masz w chwili obecnej załącz/czas pracy, oraz jaka temperaturą grzejesz? bo przy T-CAP 9kW, to to musi się dość często załączać, bo nie ma co to ciepło odebrać, oczywiście, nie twierdzę, że to źle dla sprężarki, bo tak jak gdzieś to pisałem, to sie dopiero po czasie okaże.
    Moja pompa dopiero przy średniej na dworze w dzień +4. w nocy -4st/c zaczyna pracować prawie ciągle ( przy zasilaniu 37-38st/c ) i wtedy tak jak piszesz grzejniki są cały czas ciepłe i wtedy rzeczywiście oddają przez promieniowanie i w domu jest odczucie przyjemnego ciepła. Ale pozostałą część czasu ( przy tej samej tem zasilania ) pracuje na zasadzie załącz, wyłącz i przy tej samej temperaturze w domu - 22,6-23st/c, odczucie ciepła jest gorsze.
    Chętnie obniżył bym temperaturę zasilania, tak, żeby grzejniki ciągle były ciepłe, ale wtedy to będzie wyglądało tak, że pompa pogrzeje chwilę a następnie sie wyłaczy, dalej pompka będzie mielić i od nowa - za dużo być może będzie załączęń, było by przyjemniej w domu i być może jeszcze oszczędniej, ale szkoda mi sprężarki.
    Na tę chwilę mam 1400zał/925h, pompa pracuje od 05.09.2019.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  10. #530
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gucio-tm

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Sieradz
    Kod pocztowy
    98-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Ile masz w chwili obecnej załącz/czas pracy, oraz jaka temperaturą grzejesz? bo przy T-CAP 9kW, to to musi się dość często załączać, bo nie ma co to ciepło odebrać, oczywiście, nie twierdzę, że to źle dla sprężarki, bo tak jak gdzieś to pisałem, to sie dopiero po czasie okaże.
    Moja pompa dopiero przy średniej na dworze w dzień +4. w nocy -4st/c zaczyna pracować prawie ciągle ( przy zasilaniu 37-38st/c ) i wtedy tak jak piszesz grzejniki są cały czas ciepłe i wtedy rzeczywiście oddają przez promieniowanie i w domu jest odczucie przyjemnego ciepła. Ale pozostałą część czasu ( przy tej samej tem zasilania ) pracuje na zasadzie załącz, wyłącz i przy tej samej temperaturze w domu - 22,6-23st/c, odczucie ciepła jest gorsze.
    Chętnie obniżył bym temperaturę zasilania, tak, żeby grzejniki ciągle były ciepłe, ale wtedy to będzie wyglądało tak, że pompa pogrzeje chwilę a następnie sie wyłaczy, dalej pompka będzie mielić i od nowa - za dużo być może będzie załączęń, było by przyjemniej w domu i być może jeszcze oszczędniej, ale szkoda mi sprężarki.
    Na tę chwilę mam 1400zał/925h, pompa pracuje od 05.09.2019.
    1782 włączenia, 621 godzin pracy. Pompa średnio załącza się raz na godzinę i pracuje 20 minut.
    Pompa ciepła - Panasonic t-cap 9KW, bufor 100l w szeregu. CWU - bojler el. 100l. OZC:6,4KW,13000KWh. Taryfa G12W. Dom 110m2 (ściany keramzytobeton24 cm + 10cm styropianu, podłoga 6 cm styropianu, poddasze 20cm wełny, okna dwuszybowe, bez rekuperacji), ogrzewanie grzejnikowe + kuchnia i łazienka 18m2 podłogowe na zaworze RTL.

  11. #531
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychmalina Zobacz post
    To w takim razie uzupełnię informacje:

    W grudniu zużycie prądu 937 Kwh. Tylko CO.

    Ogółem pompa działa od początku września do 31 grudnia wg. podlicznika zużyła na CO. 2131 kwh. Temperaturę ustawiam na 21* w dzień i 19* w nocy.
    Instalacja PV o mocy 7kwp na południowo - wschodniej połaci dachu od 22 marca do dziś wyprodukowała 5960 kwh.
    Po odliczeniu 20% za przechowanie mam jeszcze prawie 2000 kwh nadwyżki. Tylko diabli wiedzą co z tą nadwyżką się stanie. Czy przepadnie, czy przejdzie na następne półrocze?
    Parę dni temu dociepliłem strop na górze wełną o 15 i 20 cm, różnica jest. W pokoju na dole ( 30 m2 ) na płytki położyłem matę alufox i 1cm panela i mogę wreszcie chodzić na boso bez uczucia chłodu. W drugim pokoju, który jest nad garażem chcę położyć dwie warstwy Alufoxa, tylko nie wiem czy nie będzie za gruba warstwa i czy panel nie będzie się uginał.
    Jak wszystko poocieplam, łącznie ze ścianami zewnętrznymi, piwnicą, to ciekaw jestem jak zmniejszy się zużycie prądu na pompie ciepła??
    Bo pytanie jest zasadnicze, czy dołożyć do instalacji PV jeszcze 3Kwp, czy ocieplać ściany od zewnątrz??


    Dom ponad 160m2 pow. mieszkalnej plus 110 m2 piwnica z 50 metrowym garażem (nieogrzewane). Instalacja CO - 95% purmo i 5% żeberka żeliwne. Ściany 40 cm. SUPOREX nie ocieplone. Strop- wełna 30cm i deska podłogowa 4cm, i skosy - wełna 12cm, deska podłogowa 4cm. Okna plastikowe dwuszybowe. Masa najróżniejszych mostków termicznych - w trakcie modernizacji i uszczelniania. Instalacja PV 7KWP.. Pompa p/w Fujitsu Waterstage high power 11Kw.
    Hej.
    Ja bym spróbował ocieplić sufit w garażu. Mam odizolowany 10 cm styro i do dzisiaj nie grzałem w nim. Nad nim są dwie sypialnie i jeszcze 5 cm w podłodze styro plus deska 1 cm. Nie jest to jak na podłogówce ale tez nie ziębi.
    Pozdr
    Dom w II strefie po podlogach 230 m. Uzytkowe 180 m. Okna Oknoplast 3 szyby, podloga 15 cm grafit, sciana 15 cm Etixxa, skosy 30 cm welny 0,032 a strop 38 cm welny 0,035, garaz odizolowany od domu. PC PW Daikin 8 kW, bufor 300 l, CWU Daikin 200l. Grzejniki Kermi V33 na 110 m plus 70 m podlogowki. OZC Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 8192 W; Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH- 14596 kwh/rok;Kubatura ogrzewana budynku VH- 617 m³. Rekuperacja Thessla Green Home 400.

  12. #532
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Hej. Ja zakończyłem pierwszy rok grzania- na CO poszło 3200 kWh. Mieszkamy od lipca i nie ma CWU w podsumowaniu ale na 4 osoby wyjdzie nam ok 1200 kWh na rok.
    W grudniu 496 kWh na CO, 97 KWh na CWU i 25 kWh na obiegówki. Rekuperator dostał prefiltry w aktywnym weglem na testy i od listopada nawet jak jest mgła to nie czuje spalenizny od sąsiadów. Polecam.
    Moja instalacja PV- 5,12 kWp zrobiła 5800 kWh w 2019.
    Pozdrawiam i pomyślności w Nowym Roku !
    Dom w II strefie po podlogach 230 m. Uzytkowe 180 m. Okna Oknoplast 3 szyby, podloga 15 cm grafit, sciana 15 cm Etixxa, skosy 30 cm welny 0,032 a strop 38 cm welny 0,035, garaz odizolowany od domu. PC PW Daikin 8 kW, bufor 300 l, CWU Daikin 200l. Grzejniki Kermi V33 na 110 m plus 70 m podlogowki. OZC Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 8192 W; Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH- 14596 kwh/rok;Kubatura ogrzewana budynku VH- 617 m³. Rekuperacja Thessla Green Home 400.

  13. #533
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    romnos

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-313
    Posty
    20

    Domyślnie

    Powiedzcie niedoświadczonemu - pompy ciepła macie na której ścianie domu wg stron świata? Moja stara kotłownia po stronie północnej, od południa powietrze zawsze dużo cieplejsze. Ma to znaczenie dla COP? Bo wydaje mi się, że tak ....

  14. #534

    Domyślnie

    Cytat Napisał romnos Zobacz post
    Powiedzcie niedoświadczonemu - pompy ciepła macie na której ścianie domu wg stron świata? Moja stara kotłownia po stronie północnej, od południa powietrze zawsze dużo cieplejsze. Ma to znaczenie dla COP? Bo wydaje mi się, że tak ....
    Czy od poludnia czy od polnocy temperatura powwietrza jest prawie taka sama.To ze wyjdziesz na slonko i wydaje sie cieplej to dla pompy i ilosci powietrza jaka przedmuchuje nie ma znaczenia.
    Zato od poludnia gdy swieci slonko moze miec korzystny wplyw na odszronienie wymiennika z kolei latem w gorace i upalne dni moze sie przegrzewac
    Jak dla mnie to nie ma znaczenia czy od pn czy pd zato musisz zwrócic uwage na odleglosc jednostek od siebie

  15. #535
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Jednostka zewnętrzna od południa to potencjalna szansa na wystawienie czujnika temperatury na promienie słoneczne. To z kolei może fałszować wskazania i mieć wpływ na pracę pompy.

  16. #536

    Domyślnie

    No oszukiwac to oszukuje nieraz jest np.5st a pokazuje 8st na pompie moze to powodowac prace pompy z inna temperatura na zasilaniu jesli jedziemy na krzywej grzewczej ale to ma maly wplyw na grzanie domu bo np.yemperatura zasilania jest o 2st nizsza niz powinna byc wg krzywej ale za to sloneczko grzeje przez szyby i nadrabia z nawiazka tak wiec moze i dobrze ze oszukuje gdy slonce grzeje

  17. #537

    Domyślnie

    Cytat Napisał romnos Zobacz post
    Powiedzcie niedoświadczonemu - pompy ciepła macie na której ścianie domu wg stron świata? Moja stara kotłownia po stronie północnej, od południa powietrze zawsze dużo cieplejsze. Ma to znaczenie dla COP? Bo wydaje mi się, że tak ....
    Ja zamierzam założyć od wschodu ,ponieważ większość wiatrów jak i zawiej śnieżnych jest u mnie od zachodu. Jak będzie zawieja to wprost na jednostkę zewnętrzną . A na wschodzie zawsze mam ciszej nawet jak deszcz pada to chodnik od wschodu przy budynku jest suchy. Następna sprawa to temp. jak zaświeci słonko przy np.( -10*C ) to termometr zewnętrzny na pompie będzie przekłamywał . Ma to wpływ przy grzaniu krzywą.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #538

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio-tm Zobacz post
    Zużycie za grudzień (tylko CO) 390 KWh, COP 4,0, KG -15/44 13/31
    Witam jako świeżak rok się skończył małe podsumowanie umnie zużycie co-cwu od października do końca roku z licznika pompy 1450 w sumie tragedii niema jak bym w całym domu podłogowe to by była bajka obecnie na dole 22-23 na górze 20-21 ewidentnie muszę grzejniki zmienić na v33 długo trwa dobicie temp. na poddaszu jak na zewnątrz koło 0 w grzejniki idzie 45
    Piec zasypowy skasowany od 08.2019 t-cap 9kw OZC wyliczone 9.8 dom 2010 160 M2 po podlodze z poddaszem, ściany max +15 styro strop beton plus 17 styro, podłoga 12 xps instalacja mieszana 30% podłogowa reszta grzejniki koszty się robią zobaczymy po zimie, ewidentnie zmascilem ocieplenie stropu na poddaszu.Na dachu 3,6 KW PV niestety zarobek dopiero za rok działa dopiero od grudnia

  19. #539
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzychmalina

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    54

    Domyślnie

    U mnie dzisiaj rano -5,6*C, temperatura zadana 21*, temperatura CO na zasilaniu 44*C.

    Jeżeli chodzi o mój garaż w piwnicy, to ociepliłem już strop około 6 cm styropianem. Jeszcze tylko dołożę matę ALUFOKSA, najlepiej dwie warstwy, bo jak dokleję styropian to za nisko będę miał. Mam ponad 190 wzrostu. Tylko nie wiem czym tą matę do sufitu przykleić, żeby mi na głowę nie spadła. Pewnie silikonem jakimś. Pomysł z garażem pod domem to chory pomysł. Jeszcze trzeba dodać, że kilka razy po ulewie mi go zalało. Do tego trzeba dodać nadproże nad drzwiami garażowymi z czystego żelbetu, którego nie ma szans ocieplić...., i tak dalej.


    Dom ponad 160m2 pow. mieszkalnej plus 110 m2 piwnica z 50 metrowym garażem (nieogrzewane). Instalacja CO - 95% purmo i 5% żeberka żeliwne. Ściany 40 cm. SUPOREX nie ocieplone. Strop- wełna 30cm i deska podłogowa 4cm, i skosy - wełna 12cm, deska podłogowa 4cm. Okna plastikowe dwuszybowe. Masa najróżniejszych mostków termicznych - w trakcie modernizacji i uszczelniania. Instalacja PV 7KWP.. Pompa p/w Fujitsu Waterstage high power 11Kw.

  20. #540

    Domyślnie

    Od 17 kwietnia 2019 do 2 stycznia 2020 na CWU i CO poszło 2070 kwh (pompy cyrkulacyjnej nie mam podpiętej pod licznik).
    Temperatury zadane: pomieszczenia 22 stopnie, CWU 49 stopni. Temperatura wody w CO ustawiona cały czas na 35 stopni.
    Bliźniak, parterowy, podpiwniczony, z poddaszem użytkowym, 150 m2 - 4 osoby. Podłogówką 50 m2, grzejniki 100 m2. Ściany: pustak max, wełna 5 cm, cegła pełna 12cm, 10 cm grafit . Dach: wełna 25 cm. Okna: wkłady szybowe dwukomorowe. Pompa LG Therma V 9KW. Brak kominka.

Strona 27 z 96

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony