dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FuterM

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Witkowo
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    1

    Domyślnie 3 domki letniskowe na działce o pow. 700m2

    Witam,
    Planuje wybudowanie 3 domków letniskowych na działce o pow. niecałe 700m2.
    Powierzchnia zabudowy wszystkich domków nie przekracza dopuszczalnych 19% zabudowy działki, jedyną rzeczą jaką przekracza mój projekt jest szerokość elewacji frontowej jest 12m a ja potrzebowałbym 18m.
    Do działki posiadam ogólne warunki zabudowy, w których jest napisane o możliwości wybudowania budynku letniskowego (nie budynków).
    Czy w takiej sytuacji nie będzie problemu ze zmianą warunków zabudowy?
    Wiem, że ustawa mówi o jednym domku na działce o powierzchni 500m2.

    Kolejne pytanie dotyczy pozwolenia na budowę, bo zdaję sobie sprawę że bez pozwolenia nie wybuduję 3 domków. Czy najpierw starać się o zmianę warunków zabudowy a potem o pozwolenie na budowę?
    Czy pozwolenie pisać na wszystkie 3 od razu (będą najprawdopodobniej z dwóch projektów) postawione na bloczkach betonowych?
    Czy np. uzyskując pozwolenie na 3 domki mogę wybudować 2 a ostatni np. za rok?
    Przepraszam może to banalne pytania ale ustawa jakoś nie rozwiewa moich wątpliwości.
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Ustawa dopuszcza jeden obiekt na każde 500m2 działki. Więc trzech nie postawisz pomimo zachowania części biologicznie czynnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Na tzw zgłoszenie możesz zbudować tylko 1 domek na tej działce. Jeżeli warunki zabudowy dopuszczają funkcję zabudowy letniskowej to możliwe jest zbudowanie dowolnej liczby domków przy zachowaniu 19% powierzchni zabudowy. Szerokość elewacji dotyczy jednego budynku a nie sumy wszystkich.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony