dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Farba odchodzi podczas malowania

    Witam.

    Maluje mieszkanie i w jednym miejscu podczas malowania drugiej warstwy odeszla mi farba razem z gruntem. Zrobiła się dziura, kawalki tej farby wystrzeliły mi z wałka nad tą dziure... Pytanie co teraz najlepiej byłoby zrobić? Ściana ma 10m długości i nie chce zdzierać całej farby bo to będzie dla mnie dramat... Myslalem żeby zeskrobać farbę na szerokości 1m i na całej wysokości, przytrzeć paca z papierem sciernym albo siatką co by wyrównać granice, zagruntować od nowa i zamalować dwa razy. Ma to sens? Dodam, że stało się tak w tym jednym miejscu, a obleciałem całe mieszkanie już dwa razy...

    Pod farba Atlas grunt, dwie warstwy gładzi gotowej Cekol i na to biały grunt Śnieżka.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bri

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Polska Wieś
    Kod pocztowy
    11-111
    Posty
    32

    Domyślnie

    metoda mega partyzancka ale przy malowaniu starego mieszkania zadziałało - szpachla z wiaderka na miejsce gdzie odeszła farba, po nałożeniu i wyschnięciu przetrzeć papierem ściernym, pomalować farbą, przy kolorze może być problem, przy białej nie powinno być specjalnie różnic, przy czym ten sposób to ostateczna ostateczność

  3. #3

    Domyślnie

    A jaka jest niepartyzancka?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bri

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Polska Wieś
    Kod pocztowy
    11-111
    Posty
    32

    Domyślnie

    pojęcia nie mam dziwi mnie, że odchodzi farba na gruncie, ale wiadomo co w tych mieszkaniowych ścianach siedzi

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pioterrr Zobacz post
    A jaka jest niepartyzancka?
    To zeskrobanie całej ściany do tynku,odpowiednie zagruntowanie,wyrównanie po całości i dopiero malowanie...

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał pioterrr Zobacz post
    Witam.

    Maluje mieszkanie i w jednym miejscu podczas malowania drugiej warstwy odeszla mi farba razem z gruntem. Zrobiła się dziura, kawalki tej farby wystrzeliły mi z wałka nad tą dziure... Pytanie co teraz najlepiej byłoby zrobić? Ściana ma 10m długości i nie chce zdzierać całej farby bo to będzie dla mnie dramat... Myslalem żeby zeskrobać farbę na szerokości 1m i na całej wysokości, przytrzeć paca z papierem sciernym albo siatką co by wyrównać granice, zagruntować od nowa i zamalować dwa razy. Ma to sens? Dodam, że stało się tak w tym jednym miejscu, a obleciałem całe mieszkanie już dwa razy...

    Pod farba Atlas grunt, dwie warstwy gładzi gotowej Cekol i na to biały grunt Śnieżka.
    Odeszła sama farba czy farba z gładzią?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Jeśli odpadł jedynie płat farby to zagruntuj i uzupełnij ubytek drobna masą szpachlową, przeszlifuj delikatnie i pomaluj fragment jeszcze raz. Widziałem kiedyś jak taki ubytek uzupełniano jakąś niebieska masą (kojarzy mi się że polimerową, ale pewien nie jestem). Dokładnie to robiono to u mnie na klatce schodowej i trzyma już parę lat więc sposób chyba nie jest zły.

  8. #8

    Domyślnie

    Witaj pioterrr.
    Za odpadanie farby najczęściej winne jest niewłaściwie przygotowane podłoże. Dzieje się tak zarówno w przypadku nowych, jak i starych ścian. Rozwiązaniem tego problemu będzie usunięcie odpadających fragmentów za pomocą metalowej szpachelki. Następnie ścianę należy dokładnie przeszlifować, oczyścić je z nagromadzonego pyłu, zabrudzeń oraz tłustych zacieków. Wszelkie ubytki i nierówności wypełniamy za pomocą gotowej masy szpachlowej i szpachelki budowlanej. Kiedy ściana przeschnie, wyrównujemy naprawiane fragmenty gruboziarnistym papierem ściernym, następnie wygładzamy drobnoziarnistym papierem ściernym. Odpylamy ścianę. Powierzchnię należy zagruntować używając np. emulsji wodnej Dulux Primer. Posiada ona właściwości gruntujące, czepne, szorstkujące, co pozwala na wykorzystanie go jako warstwy poprawiającej efekt krycia farb nawierzchniowych. Po upływie doby można nakładać nową warstwę malarską.
    Pozdrawia Ekspert Dulux

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony