dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ecogosc

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dobieszowice
    Kod pocztowy
    42-584
    Posty
    8

    Domyślnie Vaillant 256 duże spalanie gazu.

    Proszę o pomoc. Od 3 m-cy posiadam kocioł Vaillant 256 eco plus. Nie wiem co jest ale mam Bardzo duże zużycie gazu. Może coś z ustawieniami. Pomóżcie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    A może byś tak pierw opisał lub przedstawił swoją instalację na fotkach. Doszukiwanie się problemów w objawach bez zawężenia zakresu poszukiwań bywa męczące i w takiej sytuacji równie dobrze mogę powiedzieć ze jest zima i jeśli to 3 m-ce to masz u siebie dopiero rozruch instalacji więc objawy bywają złudne.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 13-01-2019 o 12:41
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ecogosc

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dobieszowice
    Kod pocztowy
    42-584
    Posty
    8

    Domyślnie

    Kocioł Vaillant 256eco Tec plus z pogodowka i multiMATIC 700f i zasobnik cwo 220l. Dom niocieplony 2 piętrowy + piwnica. Razem ok 220-230m. Na piecu nic nie zmieniałem od czasu urochomienia.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Podłogówka, grzejniki czy instalacja łączona, mieszacze sterowane czy stałe moduł VR70 lub VR71.....
    Takie rzeczy mnie interesują.
    Spalanie to sprawa płynna. Podaj temperatury zewnętrzne i wewnętrzne krzywe grzewcze ilość kWh lub m3 i przelicznik czyli wskaźnik z FV

    Niedziela u mnie nie jest dniem nudy więc nie zamęczaj mnie bo nie mam zamiaru dopytywać się o podstawowe rzeczy
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 13-01-2019 o 12:53
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ecogosc

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dobieszowice
    Kod pocztowy
    42-584
    Posty
    8

    Domyślnie

    Proszę powiedzcie jakie powinny być ustawione parametry na piecu. Ja powiem jakie mam.
    Zużycie gazu mam 30m3/dobę!!!!!!!

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ecogosc

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dobieszowice
    Kod pocztowy
    42-584
    Posty
    8

    Domyślnie

    Bez podłogówki. Tylko grzejniki

  7. #7

    Domyślnie

    Przy "takiej" ilości informacji o problemie, sugeruję wyłączenie kotła. Zużycie spadnie.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ecogosc

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dobieszowice
    Kod pocztowy
    42-584
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie dość ze tyle gazu bierze to aż takiego wielkiego komfortu ciepła w mieszkaniach nie ma. 20-21stC

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ecogosc

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dobieszowice
    Kod pocztowy
    42-584
    Posty
    8

    Domyślnie

    Rozumiem ze czasem nie może dogrzać bo chata niedocieplona i ciepło może uciekać. To obniżyłem temp i kocioł się normalnie wyłączał. Normalne zachowanie.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ecogosc

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dobieszowice
    Kod pocztowy
    42-584
    Posty
    8

    Domyślnie

    Gdzie znajdę jaki to moduł? Temp zewn 3stC wewn 20,5teraz. KG teraz 1,5

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ecogosc

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dobieszowice
    Kod pocztowy
    42-584
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mam sterownik VRC 700f

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ecogosc Zobacz post
    Proszę powiedzcie jakie powinny być ustawione parametry na piecu. Ja powiem jakie mam.
    Zużycie gazu mam 30m3/dobę!!!!!!!
    Czyli my Tobie mamy zdradzić swoje ustawienia a Ty nam wtedy zdradzisz swoje.
    Co to jest jakaś transakcja wiązana.

    Człowieku obudź się.
    To forum jest także po to aby wymieniać doświadczenia i pomagać sobie na wzajem.

    Dopytuję się Ciebie o konkretne informacje bez szczegółów z którymi nie dał byś sobie rady. Zadałem tyle pytań a Ty kwitujesz to krótkim słowem że posiadasz same grzejniki i przy okazji zdradzasz to co najważniejsze że " CHATA JEST NIE DOCIEPLONA"

    Musisz zrozumieć że nie ma jednych uniwersalnych ustawień kotła bo każdy dom i mieszkanie są inne.

    Masz same grzejniki i krzywą grzewczą 1,5. Ja natomiast mam na grzejnikach krzywą 0,8,
    Jedyny malutki szczególik różnicy w 15 cm styropianu na ścianie i 30 cm wełny na dachu czyli ociepleniu domu no i dodatkowo w jego powierzchni.
    Takie szczególiki dają przy +3*C różnicę pomiędzy 6m3 a 30m3 na dobę i nie ma tu się czego dopatrywać.
    Nie chcesz mieć spalania to ustaw krzywą grzewczą na 1,2, poskręcaj grzejniki w pokojach w których nie użytkujesz a na wiosnę ruszaj z ociepleniem.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 13-01-2019 o 21:32
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony