dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Firma Pomp, instalatorzy, Opolskie

    Witam.
    Podzielcie sie krótkimi informacjami:
    - Jaką Firme pomp cieplnych powietrznych polecacie? Jakich szukaliscie przed inwestycja i kto wam doradzał? Czy drogie oznaczja lepsze a tansze gorsze?
    - Gdzie najlepiej uderzyc by ktoś mogł sprawdzic budynek, zrobic wycene i doradzic?
    - Czy jest tutaj ktos z Opolskiego, ma namiary, moze pokierowac, polecić i zna pare dobrych firm ktore specjalizuja sie mozntazem?
    Z gory dzieki za podpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    w opolskim to PC SILESIATERM napisz polecą Ci dobrego instalatora

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Sadam ja jestem z opolskiego ale pamiętaj że często zakup blisko nie oznacza że kupiłeś "dobrze" a dla mnie kupić "dobrze" wcale nie oznacza kupić najtaniej

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadam2809 Zobacz post
    Witam.
    Podzielcie sie krótkimi informacjami:
    - Jaką Firme pomp cieplnych powietrznych polecacie? Jakich szukaliscie przed inwestycja i kto wam doradzał? Czy drogie oznaczja lepsze a tansze gorsze?
    - Gdzie najlepiej uderzyc by ktoś mogł sprawdzic budynek, zrobic wycene i doradzic?
    - Czy jest tutaj ktos z Opolskiego, ma namiary, moze pokierowac, polecić i zna pare dobrych firm ktore specjalizuja sie mozntazem?
    Z gory dzieki za podpowiedzi
    Witam

    Wysłałem wiadomość na priv.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  5. #5

    Domyślnie

    Wiadomość na priv

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Leniin

    Dziękuję i pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  7. #7
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Nie chciałbym kogoś źle oceniać ale jako wieloletni mieszkaniec Ślaskiego a od ponad 3 lat Opolskiego gorąco polecam firmy z Śląskiego , są tańsi szybsi , tu ceny jakieś oderwane od rzeczywistości nie wiem z czego to się bierze ale ja wszystko zwoziłem ze Śląskiego nawet głupi tłuczeń to po 80/tona tam 30/tona .

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Panowie dajcie już spokój tym przepychankom. Zamiast skakać sobie nawzajem do gardeł, pozwólcie nam rozstrzygnąć spór i Wasze jakiekolwiek podejrzenia o jakiekolwiek łamanie regulaminu. Wystarczy zgłośić post do moderacji, na który znaczek kliknąć chyba przypominać nie muszę?
    Kolego szklara, nietaktem, delikatnie mówiąc jest rozsiewanie niesprawdzonych informacji. Pamiętajcie łatwo kogoś bez podstawie obrzucić błotem, zwłaszcza na różnych rodzajach for...Dobrze byłoby wyzbyć się takich praktyk.
    Gwoli wyjaśnienia bo nie chciałbym by bezpodstawne podejrzenia rozlały się na całe forum, kubson i TwójPan to nie ta sama osoba.
    Nie wracajmy już więcej do tego.
    Kolego kubson prosiłbym następnym razem zgłaszać takie wątpliwości co do nie czystych intencji userów, nam moderatorom. Podejrzewam, że masz zastrzeżenia odnośnie mojej pracy, (nie przeszkadza mi to) ale oprócz mojej osoby jest jeszcze czterech innych moderatorów i do tego Redakcja, która od samego początku mocno zaangarzaowana jest w moderację. Pozwól im ocenić, kto,w jaki i czy w ogóle złamał podstawy regulamin FM.
    Dla reszty nowych i już mocno zaangażowanych w życie forum userów polecam szukanie i polecanie sprawdzonych instalatorów na wątkach typu „Biała lista...”. Niestety nie pamiętam jak ten wątek się dokładnie nazywał. W ten sposób unikniemy wielu nieporozumieniom, utarczkom słownym, krótko mówiąc obrzucanie się błotem podobnym do tego w tym wątku.
    Pamiętajcie, że nie jesteśmy tu sami, każdy z nas buduje lub już dawno swój dom wybudował, każda podobna do tej wojenka może i jest istotna dla Was uczestników sporów, ale zapominacie o innych początkujących forumowiczach. Oni właśnie zamiast wygrzebać coś porzytecznego dla siebie, „brodzą” w błocie, którym co jakiś czas nawzajem się obrzucacie. Dla mnie osobiście taka, jak i podobne tu na FM zauważane postawy pachną, krótko mówiąc egoizmem.....
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 22-01-2019 o 20:57 Powód: Korekta
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Skąd taka pewnośc, ze nie ta sama, jak widzę że nawet składnie ma taka samą? Różne IP? Setki programów to umożliwia, lub w ostateczności post z kompa i post z tel gsm. IP różne. Ale składnia i gramatyka ta sama

    Koles upomniany, uśpił swojego sobowtóra. Pomogło? Pomogło Pozdro
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Szklara daj już na luz....
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Daję. też jestem adminem i w sumie jedynym modem na forum mojego portalu. Kiwają mnie jak chcą, gadają sami ze sobą czasem, normalnie rzeczywistość wirtualna - stąd wiem, dlatego łapię gramatykę i ten sam przekaz zwłaszcza postów minuta po minucie ale z innym nickiem. Ale to już lekki OT.
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony