dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_Ha Zobacz post
    Bardziej precyzyjnie:
    - topologia linii dotyczy magistrali między modułami, z których większość zazwyczaj masz w szafie z bezpiecznikami. Jak ktoś pyta o włączniki to łączy się je do modułu Digitalin w gwiazdę,
    - aby zastosować 3 magistrale wystarczą 2 CLU - każde ma dwa złącza magistralne - lewy i prawy wtyk
    Co do drugiego - słuszna uwaga.
    Co do pierwszego - podłączenie klasycznych włączników do modułu IO w szafie to nie magistrala, a ja zrozumiałem że on konkretnie pytał o magistralę. Którą nota bene z użyciem dopuszkowych IO jak rozumiem też można wykorzystać z klasycznymi włącznikami, w celu uproszczenia instalacji i minimalizacji długości tras kablowych

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotr_Ha

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-423
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekWaw Zobacz post
    Co do drugiego - słuszna uwaga.
    Co do pierwszego - podłączenie klasycznych włączników do modułu IO w szafie to nie magistrala, a ja zrozumiałem że on konkretnie pytał o magistralę. Którą nota bene z użyciem dopuszkowych IO jak rozumiem też można wykorzystać z klasycznymi włącznikami, w celu uproszczenia instalacji i minimalizacji długości tras kablowych
    Faktycznie kolega nie wyraził się jasno, bo napisał: "wydaje mi się, że ciągnięcie magistrali pomiędzy wszystkimi włącznikami" pisze o magistrali i o włącznikach. Między włącznikami nie prowadzi się magistrali. Tak czy inaczej jest dużo możliwości, więc powinien sobie to wyjaśnić z chłopakami z Grenton.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi i wyjaśnienia - akurat chwilę po moim pytaniu pojawiły się pierwsze filmy z akademii Grenton wiec mi się już wyjaśniło.

    Co do"magistrali" i włączników, to chodziło mi o jej przeciągnięcie pomiędzy włącznikami "na zaś" gdyby w przyszłości przyszło mi do głowy wrzucić gdzieś smartpanel albo coś takiego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony