dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arek1984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-203
    Posty
    40

    Domyślnie Problem z poziomami podłogi

    Cześć,
    jestem w trakcie budowy domu. Jak to bywa z każdym następnym etapem wychodzą dotychczasowe błędy w budowie. Stoję przed dylematem różnicy poziomów wylewek. Otóż, na całej powierzchni parteru przewidziano 20 cm styropianu oraz 5 cm wylewki anhydrytowej. Jednak w miarę postępowania prac budowlanych zostały obniżone nieznacznie sufity. Mam łazienkę niewielką pod schodami i tu zaczął się problem. Przy dotychczasowej ślepej wylewce jest na tyle nisko iż komfortowe korzystanie z prysznica jest niemozliwe. Postanowiłem skuć ślepą na prysznicu dzieki temu mam 20 cm zapasu. Wiem, że powstaną schody w tej łazience, może tylko w brodziku, ale wiedząc o 20 cm styropianie i wylewce skłaniałbym się do jednego schodka przy wejściu do łazienki i drugiego zaniżenia już w brodziku. Pytanie jak to rozwiązać logicznie aby te poziomy miały ręce i nogi? Czy kopać jeszcze w dół w piasku? Nie wiem jak to rozegrać... Prosze o rady.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181108_101529.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	425562Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190118_155634.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	425563

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    W końcu coś ciekawego

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Ja bym zamienił styropian na piankę poliuretanową, zyskasz z 5 cm na całym parterze zachowując U. Te schodki do łazienki to slaby pomysl. No zaniżony prysznić to jeszcze, tylko czy dasz radę odprowadzić wodę ?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arek1984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-203
    Posty
    40

    Domyślnie

    Niestety kombinowanie z grubością styropianu na parterze nie wchodzi w grę. Okna są juz wymierzone wiec obniżanie całego parteru jest niemożliwe. Jedynie w grę wchodzi poziom łazienki. Ogólnie w projekcie jest zanizenie ale budowlaniec z kier budowy stwierdzili na etapie fundamentów iż te schodki będą źle wyglądać i zrównali poziomy. Pytanie jaka grubość slepaka wylać? Skupem 20 cm wiec jak wyleje 5 cm i dam 5 cm styro zyskam 10 cm na wysokości. Boje się ze nie wejdzie żadna bateria. Wole schodki i funkcjonalność. Tylko czy dobrze myślę ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek1984 Zobacz post
    . Boje się ze nie wejdzie żadna bateria. Wole schodki i funkcjonalność. Tylko czy dobrze myślę ?
    Jaka bateria nie wejdzie, nie łapie o czym piszesz.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arek1984

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-203
    Posty
    40

    Domyślnie

    Planuje tam deszczownice. Sufit nad prysznicem jest skosny ze względu na schody zabiegowe. Docelowo chciałbym tylko schodek w brodziku. Wygląda to tak. Dając 20 cm styro plus 5 wylewki wychodzi obecnie 45cm różnicy na brodziku. 10 cm wylewki slepej plus 10 cm styro I 5 cementowej robi mi schodek o wys 20 cm. Trochę dużo. .. zastanawiam się też nad anhydrytem w łazienkach. Ponoć nie jest polecany

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony