dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sandzia43

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    1

    Domyślnie Boazeria do salonu

    Witam, jestem w trakcie remontu mojego mieszkania. W dużym pokoju (salonie) chciałabym zrobić na jednej ścianie tapetę gładką a na drugiej boazerię. Przeglądałam wiele stron min. coś takiego jak tu http://www.domzpomyslem.pl/pomysly-i...ane,pr429.html gdzie znalazłam kilka aranżacji, które przypadły mi do gustu. jednak mój chłopak jest bardzo przeciwny, ponieważ sam musiałby ją wyłożyć i nie wiem sama jak go przekonać Czy ktoś z Was ma boazerię drewnianą w domku? jeśli tak , to proszę o jakieś fotki i rady, pozdrawiam gorąco

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandzia43 Zobacz post
    Witam, jestem w trakcie remontu mojego mieszkania. W dużym pokoju (salonie) chciałabym zrobić na jednej ścianie tapetę gładką a na drugiej boazerię.
    Przykro mi, ale boazeria jest w obecnej modzie w odwrocie. Teraz modny jest kamień, cegła, itp. Piszę to celowo z cynizmem, gdyż dobra, zadbana boazeria bardziej mi się podoba niż surowa cegła. Sam w domu planuję mała wstawkę drewnianą z szerokich, prawdziwych desek, ale to jeszcze odległa przyszłość. Póki co jestem ciekawy Twoich pomysłów, gdyż sam też kocham drewno.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar kamsomka
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-086
    Posty
    6

    Domyślnie

    mi prawdę mówiąc boazeria w ogóle sie nie podoba. moja mama ma cały korytarz i część pokoju w baozerii i skutecznie się do tego zniechęciłam. jak dla mnie to troche staroświeckie

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę, że za 10-20 lat nasze/Wasze dzieci moga powiedzieć "mi prawdę mówiąc kamień i surowa cegła w ogóle sie nie podobają. moja mama ma cały korytarz i część pokoju w kamieniu i skutecznie się do tego zniechęciłam. jak dla mnie to troche staroświeckie"
    Przepraszam, ale to naprawdę tylko i wyłącznie kwestia mody. Fakt, że niektóre stare boazerie były tandetne, brudne i niskiej jakości. Ale mam dokładnie takie samo wrażenie co do imitacji kamieni (zwłaszcza tych gipsowych), które dzisiaj ludzie tak chętnie używają do "upiększania" wnętrz.
    Nie bronię boazerii, ale mam po prostu dystans do mody i nie-mody.

  5. #5

    Domyślnie

    Np. taki element z desek jest dla mnie cudowny w porównaniu z "ołtarzykami telewizyjnymi" , które są obecnie tak popularne Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	top-5-friday-the-winners-in-our-may-2-4-diy-contest-10.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	335973

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spchod

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Pietrowice Wielki
    Posty
    22

    Domyślnie

    Można też zastosować kamień naturalny, ale w połączeniu z po prostu pomalowaną ścianą, bądź właśnie deskami. Jest to na pewno oryginalniejsze rozwiązanie i bardziej efektowne dzięki różnorodnej kolorystyce kamienia. Przykład poniżej (obudowa kominka a w tyle ściana w salonie)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Cannes-1 (1).jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	337081

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Niestety, załączona strona nie otwiera mi się, więc nie wiem o jakiej boazerii myślisz. Możesz wkleić zdjęcie? Mam mnóstwo czasopism ze zdjęciami zdjęć w boazeriach, pewnie coś przypadłoby Ci do gustu.

    Mieszkam w domu drewnianym, w pokojach ściany wyłożone są surowymi deskami modrzewiowymi - takiego rozwiązania nie polecam do codziennego mieszkania, bo jest ciemno, buro i przygnębiająco. Jasne meble trochę ratują sytuację, ale nie tak to powinno wyglądać. Więcej światła by było, gdyby pomalować deski na jasny kolor, ale właściciel się nie zgadza.

    W drugim domu będę mieć boazerię angielską, która wg mnie jest piękna i dodaje elegancji we wnętrzach, np Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dc764e6e3a9531580fd02eece59cc04d.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	26,8 KB
ID:	337090

    Imitacje kamieni na ścianach nie podobają mi się, niestety oglądam je w co 3 domu. Najgorzej, gdy gospodarze z zachwytem pokazują taką ścianę i oczekują takiegoż zachwytu ode mnie Uważam, że niech każdy mieszka, jak mu się podoba, ale nie oczekuje od gości, że będą mieć ten sam gust/styl.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  8. #8
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Powrót boazerii do naszych wnętrz ma swoje skandynawskie korzenie. Tam drewno jest podstawowym materiałem budowlanym, a ze względu na małą ilość światła Szwedzi, Norwedzy i Duńczycy malują je na kolor biały lub jasno szary. Warto trzymać się takiej inspiracji by nie popełnić błędu. Zamiast gładkiej tapety proponowałabym jednak zwykłą farbę w odpowiedniej kolorystyce. I tak np. do białej (A400 biały Emalia Akrylowa) boazerii szara kolorystyka ścian (558 srebrzysty blask). Lub do szarej błyszczącej boazerii (F585 POPIELATY POŁYSK) ściana w kolorze ciepłej, złamanej bieli ( 542 porcelanowa biel). Kilka właściwie dobranych przedmiotów, tkanin (drewno, len, korek, metal) i skandynawskie wnętrze gotowe.
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  9. #9

    Domyślnie

    Mnie również boazeria się nie podoba, zresztą wydaje mi się, że boazeria i tapeta w jednym pomieszczeniu to już za dużo, decydowałbym się albo na jedno, albo na drugie

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    boazeria z tapetą:


    i drewnine panele z tapetą:

  11. #11

    Domyślnie

    Podbijam temat. Przeczytałem bardzo ciekawy artykuł i tam jest taka fajna boazeria która mi się bardzo podoba: http://www.urzadzamy.pl/galeria/wnet...i/14242/86957/ . Jednak nie mogę tego nigdzie znaleźć? Zwykła drewniana boazeria którą robią stolarze z tą taką wielką szparą między deskami zupełnie mi nie leży. Natomiast ta mi się bardzo podoba - jej szerokość też jest super. Czy ktoś wie może co to jest?? Wklejam jeszcze zrzut ekranu jak by się komuś link nie otwierał:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wnetrze-domu-cale-w-boazerii_2535875.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	425007  

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to nie jest boazeria tylko dechy na stelażu, bo dom jest szkieletowy.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    to nie jest boazeria tylko dechy na stelażu, bo dom jest szkieletowy.
    A to nie boazeria?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    raczej o boazerii myśli się w kontekście deszczułek mocowanych do ściany, a nie jako samej ścianie domu szkieletowego sensu stricte.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    raczej o boazerii myśli się w kontekście deszczułek mocowanych do ściany, a nie jako samej ścianie domu szkieletowego sensu stricte.
    Owszem , tak się myśli Jednakże formalnie każde obłożenie ścian ( nawet tych w systemie szkieletowym) drewnem, jest w nomenklaturze już boazerią.
    Bez względu czy są to deszczułki, płycina ( ew.filung lub korek), deski etc boiserie oznacza dosłownie "obłożenie drewnem".
    Chociaż pod tę nazwę podchodzi współcześnie też np. boazeria gipsowa ( alabastrowa - francuska) czy syntetyczna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony