dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 19
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 366
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie POS bezdrenażowe

    Ostatnio spotkałem się z taką ofertą POS
    http://www.bioeko.ires.pl
    Ponoć da się to zmieścić na niecałych 5mkw.. Co sądzicie o takich POS i technologi oczyszczalni na takim małym kawałku działki? Wydawało mi się, że taką powierzchnię (porównywalną) to może zajmować szambo, ale nie POS... Ktoś już miał doświadczenia z taką maszynerią?
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    I co nikt nie miał doczynienia z taka technologią?? Może to rzeczywiście jest jakaś nowa techonologia...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie POS

    Budowaliśmy 2 lata temu dom i inwestor postawił sobie taką oczyszczalnię, ze względu na duży spadek działki. Cała miała 3 zbiorniki (są i 2 zbiornikowe i 4). Wszystko działało bez zarzutu, nie narzekaja. Szczegółow technicznych nie powiem bo jestem od drewna ale rozmawialiśmy o tej oczyszczalni (też chcę taką u siebie ) i było OK. Tylko koszt był wyższy o około 20%. Tam jednak tobyło jedyne wyjscie.
    WOdę oczyszczoną odprowadzano do studni chłonnej a cześć szła do systemu nawadniania ogrodu.
    pozdrawiam
    Paweł Adamski
    http://republika.pl/polskiedomydrewniane

  4. #4

    Domyślnie

    ja wlasnie bede we wtorek montował oczyszczalnię POLIPLAST EP-6, na którą potrzeba dosłownie mniej niż 7m2.. (+ewentualna studnia chłonna) koszt wyższy od POS z osadnikiem gnilnym (proszę pamietać że gmina zwraca 30-50% poniesionych wydatków), ale ścieki dużo dużo czystsze i nie potrzeba drenażu..

    tutaj link:
    http://www.poliplast.pl/home.php?my=xx
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie Re: POS

    Cytat Napisał rzyraf
    Budowaliśmy 2 lata temu dom i inwestor postawił sobie taką oczyszczalnię, ze względu na duży spadek działki. Cała miała 3 zbiorniki (są i 2 zbiornikowe i 4). Wszystko działało bez zarzutu, nie narzekaja. Szczegółow technicznych nie powiem bo jestem od drewna ale rozmawialiśmy o tej oczyszczalni (też chcę taką u siebie ) i było OK. Tylko koszt był wyższy o około 20%. Tam jednak tobyło jedyne wyjscie.
    WOdę oczyszczoną odprowadzano do studni chłonnej a cześć szła do systemu nawadniania ogrodu.
    pozdrawiam
    Paweł Adamski
    http://republika.pl/polskiedomydrewniane
    Dzięki za info. A jaki to był producent? Poliplat, Bioeko?
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Boowa
    ja wlasnie bede we wtorek montował oczyszczalnię POLIPLAST EP-6, na którą potrzeba dosłownie mniej niż 7m2.. (+ewentualna studnia chłonna) koszt wyższy od POS z osadnikiem gnilnym (proszę pamietać że gmina zwraca 30-50% poniesionych wydatków), ale ścieki dużo dużo czystsze i nie potrzeba drenażu..

    tutaj link:
    http://www.poliplast.pl/home.php?my=xx
    Dzięki za namiary. A jaki to jest koszt? Ciekawe, czy moja gmina też zwraca...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    na stronie jest pełen cennik do pobranie

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzyraf
    na stronie jest pełen cennik do pobranie
    Na stronie, którą mi podałeś nie ma adresu.. Są tylko informacje o drewnie...
    http://republika.pl/polskiedomydrewniane
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    Na stronie Poliplast )
    Ale cena ! 9990

  10. #10

    Domyślnie

    chodziło mi o stronke ze strony Boowa jak pisałem, ja się tylko w drewnie bawię
    Pozdrawiam

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał w40
    Na stronie Poliplast )
    Ale cena ! 9990
    No 10tyś to spora kwota... Ale z drugiej strony szczelne szambo to 6-7tyś...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzyraf
    chodziło mi o stronke ze strony Boowa jak pisałem, ja się tylko w drewnie bawię
    Pozdrawiam
    Może ja dziś mam gorszy dzień (np. ukradli mi komórę), ale jaki jest adres www Boowa?
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    9990 to cena netto, ale to tylko cennikowa oferta, pytajcie dystrybutorów ze strony Poliplastu o rzeczywistą kwotę do zapłaty..

    za szambo gmina nie oddaje, a za oczyszczalnie TAK, poza tym jak masz szambo i wybydują sieć kanalizacyjną to masz obowiązek przyłączenia się do niej (pieniądze wydane na szambo można traktować jako wyrzucone w błoto), a mając POS nie trzeba przyłączać się do kanalizy..

    poza tym opróżnianie szamba to stały koszt przez cały rok, a z POS powiedzmy raz na dwa lata..

    pzdr
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    To zaczyna już rozumieć. Są 2 firmy (konkurencyjne) Bioeko i Poliplat. A ja w pierwszej chwili myslałem, że znacie jakąś trzecią... Coś dziś mam chyba pod górkę...
    10tyś + vat, ale może da się jakiś upust uzyskać? Ciekawe, czy wszystkie gminy zwracaja część kasy za POS i czy w kazdej gminie nie trzeba podłaczać się do kanalizy....
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał w40
    Na stronie Poliplast )
    Ale cena ! 9990
    Doszukałem się tej ceny w końcu... Była na .. 54 (na 56) stronie pliku PDF... Rzeczywiście samo przez się wychodzi, że w tym miejscu będzie ta cena..
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  16. #16

    Domyślnie

    w każdej gminie mająs POS nie trzeba się podłączać do sieci kanalizacyjnej, a co do możlwiości odzyskania części poniesionych wydatków to zadzwoń do urzędu gminy i tam rozmawiaj z kompetentną osobą czy instalując oczyszczalnie w danym miejscu jest to możliwe..

    Upust? na pewno da się coś wytargować.. i to nie mało
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Boowa
    w każdej gminie mająs POS nie trzeba się podłączać do sieci kanalizacyjnej, a co do możlwiości odzyskania części poniesionych wydatków to zadzwoń do urzędu gminy i tam rozmawiaj z kompetentną osobą czy instalując oczyszczalnie w danym miejscu jest to możliwe..

    Upust? na pewno da się coś wytargować.. i to nie mało
    To jak będę negocjował, to powołam się na Cieie, że upust mozna dostać...
    Musze tylko do tej gminy przejść się z zorientować się w temacie.

    W każdym wypadku dzięki za info i jestem niezmiernie ciekaw opinii na temat działania tej maszynerii.
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    Bioeko mają ok 7000 netto, do końca kwietnia była promocja za ok 6000 netto, więc chyba można się targować )
    Bioeko sprzedają oczyszczalnie słowackie, ciekaw jestem możę nie jest to jedyny dystrybutor.

    Kze, daj znać czego się dowiesz w gminie. Możliwe że wszystko ($$$) planują na "Czajkę" i dla ind. inwestorów nic nie zostanie z funduszy unijnych

  19. #19

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze
    http://www.ja-ck.com.pl/oczyszczalnie.htm (nie znalazłem na ich stronie ceny)
    http://www.sumax.com.pl/ocz_neb_opis.html - raczej dla okolic Krakowa i Łodzi (producent, cena ofertowa 9000 netto + 2zł/km za transport
    )
    Ogłoszenie z Rzeszowa, nie wiem jakiego producenta ale wydaję się że też słowackie przez Bioeko (tekst reklamy podobny), za 6300 (chyba brutto, transport gratis)

  20. #20

    Domyślnie

    U mojego sąsiada zamontowali oczyszczalnię biologiczną ze względu na brak miejsca na działce koszt całkowity zamknął się kwotą 8000 +7 % VAT, montowali szybko i sprawnie 1 dzień. Ze względu na fakt że oczyszczalnia może pbsługiwać do 12 osób namawiam teścia i jego 3 sąsiadów do zamontowania. Firma montująca oczyszczalnię robiła mi drenaż opaskowy wokół domu i stąd ich znałem. Polecam wiedzą o co chodzi w tym temacie - tel 063-289-30-40

Strona 1 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony