dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 19
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 366
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arko
    U mojego sąsiada zamontowali oczyszczalnię biologiczną ze względu na brak miejsca na działce koszt całkowity zamknął się kwotą 8000 +7 % VAT, montowali szybko i sprawnie 1 dzień. Ze względu na fakt że oczyszczalnia może pbsługiwać do 12 osób namawiam teścia i jego 3 sąsiadów do zamontowania. Firma montująca oczyszczalnię robiła mi drenaż opaskowy wokół domu i stąd ich znałem. Polecam wiedzą o co chodzi w tym temacie - tel 063-289-30-40
    Dzięki za namiary. A może znasz strone www? Żeby przed zadzwonienem być przygotowanym...
    A swoją drogą to okazuje się, że jednak na małej działce da się postawić POS i wcale nie potrzeba drenażu...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  2. #22

    Domyślnie

    A czy orientujecie się czy będzie zgodne z prawem zastosowanie zamiast drenażu studni chłonnej do której będzie odprowadzona oczyszczona woda?
    W pozwoleniu mamy napisane: " wydaję pozwolenie na budowę budynku ... oraz przydomowej oczyszczalni ścieków"
    I do całej dokumentacji dołączyliśmy materiały dotyczące oczyszczalni z drenażem.

  3. #23

    Domyślnie

    [quote="kze"]Dzięki za namiary. A może znasz strone www? Żeby przed zadzwonienem być przygotowanym.[quote]

    Niestety nie znam, znam tylko nr szefa na kom. 501-553-441

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Byłem w gminie. Okazało się, że są bardzo pozytywnie nastawieni na POS. Pani powiedziała: "Szamba są niby szczelna, a POS to POS." Jestem pod wrażeniem. A jak pokazałem jej w internecie info na temat bioeko to okazało się, że ... w gminie Białołęka jestem pierwszym, który pyta sie o POS bezdrenażowe. Pani słyszała o takich POS, ale w mojej gminie nie ma jeszcze takiego POS.. Cuż okazuje się, że jestem pionierem...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Fajne te POSy.
    Ale mając już zatwierdzony projekt domu z szambem można go zamienić na POS?
    Czy raczej trzeba wprowadzić zmiany i zgłosić ponownie do urzędu i odczekać swoje?

  6. #26

    Domyślnie

    A w jakiej odlelosci mozna zaistalowac POS bezodplywawa od domu ??
    Jak sie buduje studnie chłonna i jakie ona musi zachowad odleglosci od innych mediow??

  7. #27

    Domyślnie

    Witam
    Z własnej ciekawości zebrałem informacje od wykonawcy oczyszcalnie biologicznej u moich teściów co do budowy studni chłonnej do POS i wprowadzania wód do fruntu lub cieku
    Właściwy organ może nałożyć, obowiązek uzyskania pozwolenia na wykonanie określonego obiektu lub robót budowlanych objętych obowiązkiem zgłoszenia, jeżeli ich realizacja może naruszać ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub spowodować: zagrożenie bezpieczeństwa ludzi lub mienia, pogorszenie stanu środowiska lub stanu zachowania zabytków, pogorszenie warunków zdrowotno - sanitarnych, wprowadzenie,
    utrwalenie będzie zwiększenie ograniczeń lub uciążliwości dla terenów sąsiednich.

    info
    Na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 20 listopada 2001r. (Dz.U. 140/01 poz. 1585)w sprawie rodzajów instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia, oczyszczalnie ścieków o przepustowości do 5m3 na dobę, wykorzystywane na potrzeby gospodarstw domowych lub rolnych w ramach zwykłego korzystania z wód nie wymagają pozwolenia wodnoprawnego na wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi.
    Rozporządzenie MŚ z dnia 29 listopada 2002 r. w sprawie warunków jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska naturalnego (Dz.U. Nr 212/02r. poz. 1799 §11).
    Wprowadzanie do wód lub do ziemi oczyszczonych ścieków w ilości poniżej 5 m /d określane jest na podstawie Ustawy Prawo Wodne, jako zwykłe korzystanie z wód. Odprowadzanie ścieków w ramach zwykłego korzystania z wód przysługuje jedynie właścicielowi gruntu, w granicach terenu stanowiącego jego własność.
    Oczyszczalnie ścieków o przepustowości do 5m na dobę, nie wymagają pozwolenia wodnoprawnego na wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi.
    Instalacje tego typu wymagają natomiast zgłoszenia odpowiedniemu organowi ochrony środowiska,
    którym jest wójt, burmistrz lub prezydent miasta, z uwagi na wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Willie

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.093
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Białołeka wymaga opinii swojego wydziału Ochrony Środowiska żeby mozna było zgłosic budowe do architektury, a skoro nie było do tej pory tego typu POS to kze będzie pionieremw przetarciu szlaku dla standardowej opinii dla oczyszczal;ni bezdrenażowej.
    Trzymam kciuki

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal9
    Fajne te POSy.
    Ale mając już zatwierdzony projekt domu z szambem można go zamienić na POS?
    Czy raczej trzeba wprowadzić zmiany i zgłosić ponownie do urzędu i odczekać swoje?
    Jak masz szambo to możesz zgłosić do gminy informację, że budujesz POS. Jak rozmawiałem w naszej gminie (p.227) to ustaliłem z nia, że wpisze szambo do papierów potrzebnych do uzyskania PnB. A w między czasie będę prowadził rozmowy z firmą (chyba zdecyduje się na Bioeko - jak mi prospekt przyślą) oraz Panią z gminy. W przypadku jesli ona zaopiniuje pozytywnie to rozwiązanie to po prostu zgłosze (podczas budowy), że zamiast szamba będe budował POS (dlatego Rafał9 dopytywałem się w którym miejscu będzie studnia na Twojej działce, bo chyba trzeba zachować 15m. Ale nie jestem pewnien, bo w tych przepisach mówią o drenażu, a tu takowego nie ma.. ).

    Tak więc na mój stan wiedzy nie trzeba pozwolenie, tylko trzeba zawiadomić gminę.
    Sam jestem pełen obaw i nie mam za dużo czasu na chodzenie po urzędach, ale... chcę jak najszybciej uzyskać PnB, a równolegle będę drążył temat takiego POS bezdrenażowego...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Willie
    Białołeka wymaga opinii swojego wydziału Ochrony Środowiska żeby mozna było zgłosic budowe do architektury, a skoro nie było do tej pory tego typu POS to kze będzie pionieremw przetarciu szlaku dla standardowej opinii dla oczyszczal;ni bezdrenażowej.
    Trzymam kciuki
    Dzięki!
    Na razie Pani z Urzędu Gminy Wydział Ochrony Środowiska powiedziała, że w ciagu kilku dni ... oddzwoni do mnie. Byłem in plus zaskoczony. Zobaczymy. Generalnie będę raportował o postępach prac...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  11. #31

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal9
    Fajne te POSy.
    Ale mając już zatwierdzony projekt domu z szambem można go zamienić na POS?
    Czy raczej trzeba wprowadzić zmiany i zgłosić ponownie do urzędu i odczekać swoje?
    Mi Pani z nadzoru powiedziała, że przy odbiorze mam dokonać zmiany z szamba na POŚ, bo jak zgłosze przy pozwoleniu POŚ to będe miał jazdy..

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Dostałęm prospekty z firmy Bioeko.
    Nawet napisali co powinienem zrobić, by uzyskac zgode na budowę POS...
    Jedyna niedogodnoiśc, to odległośc tej maszyneri od studni z wodą pitną: 30m. A reszta jest spoko. Dla domku zamieszkałego przez 1-6 osób potrzeba 4,52mkw powieżchni + studnia chłonna (np. stare, wyczyszczone szambo lub coś w tym rodzaju)
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yvonne

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    4

    Domyślnie POŚ Bioeko

    Witam,
    czy ktoś zainteresowany tą oczyszczalnią - sprawdzał czy już są gdzieś zainstalowane te oczyszczalnie, jak się sprawdzają i czy nie ma problemu przejścia przez urzędy - czy gminy czy ochrony środowiska?
    Prawdopodobnie muszę zrobić operat wodno-prawny i wypuścić ścieki do przepływającego trochę dalej potoku - stąd obawy o urzędy, zwłaszcza że to chyba stosunkowo nowa POŚ.
    Yvone

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    No właśnie,
    Ciekawe jak taki POS sprawdza się w praktyce.
    Czy nie wydziela "ciekawych" zapachów,
    Czy nie będzie problemów po jakimś czasie użytkownia,
    itp, itp.

    Jest to w sumie nowa technologia i trochę obawiam się eksperymentowania.

  16. #36
    oczyszczalnia
    Guest
    oczyszczalnia

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal9
    No właśnie,
    Ciekawe jak taki POS sprawdza się w praktyce.
    Czy nie wydziela "ciekawych" zapachów,
    Czy nie będzie problemów po jakimś czasie użytkownia,
    itp, itp.

    Jest to w sumie nowa technologia i trochę obawiam się eksperymentowania.
    Witam,
    technologia idzie do przodu i obecnie są oczyszczalnie bio-aktywne-woda 95% doczyszczona, oczyszczalnie 3-komorowe I-faza 65% podczyszczenie, II-faza doczyszczenie w drenażu rozsączającym-95%do98% do wody z kranu. Co do nowości to mamy oczyszczalnie które 6lat już pracują przy pełnym obciążeniu tj.0,9m3/dobę. Co do zapaszków to powodem ich wyczuwania może być: brak prawidłowego przepływu powietrza, żle zamontowana oczyszczalnia, nie czyszczenie kosza filtracyjnego, nie dożucanie bio-preparatów raz w miesiącu, brak stałego dostarczania ściekow (np.domki letniskowe).

    Pozdrawiam Robert

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie Re: POŚ Bioeko

    Nie chcę wyjść na jakiegoś rzecznika POS bezdrenazowego, bo nie mam w tym żadnego ukrytego interesu, ale...

    Cytat Napisał yvonne
    Witam,
    czy ktoś zainteresowany tą oczyszczalnią - sprawdzał czy już są gdzieś zainstalowane te oczyszczalnie, jak się sprawdzają i czy nie ma problemu przejścia przez urzędy - czy gminy czy ochrony środowiska?
    Prawdopodobnie muszę zrobić operat wodno-prawny i wypuścić ścieki do przepływającego trochę dalej potoku - stąd obawy o urzędy, zwłaszcza że to chyba stosunkowo nowa POŚ.
    Yvone
    Do rowu melioracyjnego lub studzienki chłonnej z której odprowadzane jest do gruntu. U nas (ul.Sprawna) jest bardzo sucho, więc powinno dać się takie coś zainstalować.

    Cytat Napisał Rafal9
    No właśnie,
    Ciekawe jak taki POS sprawdza się w praktyce.
    Czy nie wydziela "ciekawych" zapachów,
    Czy nie będzie problemów po jakimś czasie użytkownia,
    itp, itp.

    Jest to w sumie nowa technologia i trochę obawiam się eksperymentowania.
    Rozmawiałem z kilkoma osobami, które mają POS (tyle że z drenażem) i mówili, że nic nie czuć.
    Też obawiam się eksperymentowania, ale mnie przekonują koszty oraz fakt, ze można więcej wody zurzyć Myslę, że nie powinno być problemów, bo skoro woda po deszczu wsiąka w ziemię, to czemu woda z POS ma nie wsiąkać?
    A poza tym w gminie w Ochronie Środowiska Pani (p.227) była raczej na tak, niż na nie. Tylko musi chwilę poczytać, bo byłem pierwszy w Gminie z takim pomysłem. W końcu szamba też zdarzają się nieszczelne i jakoś ludzie nie maja kłopotów (pomijam fakt wybijania) i żyją. A tu odprowadza się wodę podczyszczona w 95-98%... Stąd ze wzgędu na wygode i koszty jestem na tak.
    We wniosku PnB pewnie wpiszę szambo, a potem zgłoszę oczyszczalnię...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  18. #38

    Domyślnie

    Ale na glinie to chyba nie za bardzo z takimi POS'ami?
    pozdrawiam
    Iw.
    jeśli nie można a bardzo się chce to wolno

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał anowi*
    Ale na glinie to chyba nie za bardzo z takimi POS'ami?
    No, ale u mnie jest piasek... Moja działka jest ok.1-1,5km od Wisły.
    A z gliną to nie wiem, w końcu tą wodę trzeba gdzieś odprowadzić... Trzeba by było spytac firmę od POS.
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    "...Ponieważ całość procesów oczyszczania zachodzi w komorach oczyszczalni nie ma konieczności stosowania drenażu ani ograniczeń w instalacji wynikających z charakteru gruntów czy poziomu wody gruntowej...."
    To dokładny cytat z jednej ze stron internetowych, które podawane były wyżej. Mnie się też taka oczyszczalnia szalenie podoba! Jak to dobrze, że jest nasze forum, inaczej nie miałabym pojęcia o jej istnieniu.

Strona 2 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony