dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie cokół - wysokość - grubość?

    Witam wszystkich,

    przeczytałem wiele wątków odnośnie cokołu na forum, ale dalej się waham, którą opcję wybrać. Ściany fundamentowe ocieplone na całej wysokości XPS 12cm. Wysokość podłogi od chudziaka (wylany na równo ze ścianami fundamentowymi) 28 cm (20 cm styro, 7 wylewka, 1-2 wykończenie). Z racji spadku na działce, w najniższym punkcie ściana fundamentowa wystaje 18 cm na gruntem.
    Moje watpliwości:

    1. Chciałem zrobić cokoł na wysokości ściany fundamentowej, tak aby izolacja docelowa (20cm) była na całej wysyokości podłogi w domu, aby uniknąć mostka. Do tych 12 cm XPS który mam, chcę dokleić jakieś 5 cm Aqua - pasek 25cm . I wówczas cokół wyszedłby 3 cm.
    Czy to rozwiązanie technicznie jest ok?
    W tym rozwiązaniu pojawia się wątpliwości odnośnie estetyki z zewnątrz. Posiadam dwa duże przeszklenia do podłogi i czy w związku z tym patrząc z zewnątrz nie będzie to źle wyglądało, różnica wysokości cokół a okno?

    2.Kierownik budowy podpiowada, aby cokół zrobić wyżej, tj przedłużyć obecną izolację fundamentów (12cm) plus dokleić do tego kolejną warstwę 5 cm i wykonać cokół na wysokości podłogi w domu. W tym przypadku obawiam się trochę mostka, choć 17 cm ocieplenia na cokole to chyba nie najgorzej, ale przemawia za tym walor estetyki, gdzie okna tarasowe i przeszklenia do podłogi będą równo z cokołem?

    Które rozwiązanie wg Was będzie lepsze?
    Dodatkowe pytanie, być może głupie, czy izolację przeciwwilgociową fundamentów, wykonaną czarnym mazidłem przedłużyć na wysokość choćby jednego bloczka BK?

  2. #2

    Domyślnie

    Panowie i Panie ktoś coś podpowie i rozwieje wątpliwości?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    estetyka wg walory uzytkowe.
    ja zawsze najpierw zwracam uwage na parametry jakosci, trwalosci pozniej estetyki... bo jak zrobisz zle ale ladnie, to bedzie ladnie przez 2-3 lata a pozniej remoncik... wiec imo bez sensu no ale kazdy robi jak chce.
    wytyczne:
    cokol byc powinien to po pierwsze, bo bezcokolowe elewacje sa po prostu problematyczne w wykonaniu
    wysokosc cokolu : min te 20cm a najlepiej ze 35-40 lub wiecej
    budowa warstw:

    No i to jest przygotowanie cokolu tak jak powinno byc, na tak przygotowana powierzchnie mozemy sobie bezpieczne kleic i klasc co nam sie podoba, kamien, piaskowiec, plytki klinkierowe, tynki mozaikowe, mikę

    tak generalnie mika mi sie bardzo podoba i mam ostatnio wszedzie relizacje wlasnie w tym ukladzie:
    http://fighter1983.med-bud.pl/wykona...cki-2017-2018/
    http://fighter1983.med-bud.pl/wykona...acja-cekanowo/
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    czyli rozumiem, że przy obecnym stanie (ocieplone XPS 12 cm fudnamenty, wystające jakieś 15-20 cm nad gruntem) podnieść cokół do tych 30 cm i pogrubić warstwę do 17cm (na ścianę 20cm, pewnie Etix) Czy przy podnoszeniu i pogrubieniu cokołu mogę użyć jakiegoś Aqua lub zwykłego EPS czy musi być styrodur - wszystko będzie już nad gruntem.

    Dzięki fighter, na pewno wrócę do Ciebie na priv w celu realizacji towaru na izolację zewnętrzną i podłogi, ale to pewnie w połowie roku, chyba, że ceny zaczną świrować to odpowiednio wcześniej.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    no to mniej wiecej taka sytuacja jak w grodzisku byla.
    dostalismy stan surowy z docepleniem fundamentu oddane przez GW.
    docieplenie przez GW dosc ciekawie zrobione, bo tu XPS, tu Aqua tu 15cm tu 10, gdzie indziej 18cm.... takie... jakby z resztek z innych budow zrobione.
    wiec wiedzac ze dajemy 25 EPS na elewacje doprowadzilismy wszedzie wklejjac rozmaite grubosci xps-a do 22cm na cokole.
    no i xps, ja nie uznaje polsrodkow albo robimy porzadnie albo wcale.
    chyba ze ktos podpisuje w umowie ze jest swiadomy tego, ze stosuje cos niezgodnie z przeznaczeniem / wytycznymi (najlepszym tego przykladem jest kolkowanie elewacji)
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony