Ponieważ kończe remontować dom więc przyszedł i czas na podwórko . Na zdjęciach poniżej widnieje część działki którą chciałbym zagospodarować , na pierwszym miejscu wjazd koparko ładowarki w celu usunięcia betonowych starych chodników i wyrównanie terenu ,( miejscami jest wyżej a miejscami niżej ).
Dopuszczam usunięcie wszelkich krzaków i roślin poza tujami które oddzielają mnie od sąsiada wzdłuż wjazdu do garażu .
Zamierzam wykonać podjazd do garażu z kostki brukowej oraz chodniki z tyłu domu oraz dojście do furtki też z kostki , Ponieważ słabo u mnie z twórczością i wyczuciem dopasowania a nie jeden (jedna) z was jest tutaj fachowcem to miałbym do was kilka pytań :
1- Jaką kostkę najlepiej wybrać aby nie zarosła zaraz mchem i była w miare trwała i niedroga
2- Wykonać jeden szeroki pas jako wjazd do garażu czy może lepiej 2 węższe pojedyncze ?
3 Jak zagospodarować miejsce pomiędzy dojazdem do garażu - chodnikiem - domem a płotem od strony drogi ? Chodzi o ten plac od strony drogi przed domem . A może w jakiś sposób zrobić tam miejsce na samochody ewentualnych gości ?
4 . Jaką roślinność zastosować w miejscu z punktu 3 . dotychczas nie chce rosnąć tam nawet trawa bo przez większość dnia świeci tam ostre słońce .
5 . Jaki kolor kostki będzie pasować do koloru elewacji ?
6 . Z tyłu za domem chciałbym postawić altanę grillową gdzie byście ją postawili ?
Wszelkie sugestie mile widziane , w planie montaż systemu nawadniania , oświetlenia punktowego w kostce brukowej . Mam również możliwość przywieźć duże głazy pełniące funkcje ozdoby .