dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Kominek odpuść sobie. W technologi budowy domu, którą wybrałeś brak jest akumulacji. Jak napalisz w kominku będzie momentalnie ciepło, a przy małym zapotrzebowaniu na nie przegrzewać będziesz dom.
    Nie spotkałem się z kominkami o mocy 2,5 kW, a taki byłby dla Ciebie w sam raz przy -20* C mrozach.
    Myślę że Atlanic'y wszędzie. Dodatkowo klima w salonie. Klima szumi i robi wiatr. Wiem bo mam. Jest to proteza ogrzewania.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emlem

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    30

    Domyślnie

    Dzięki. Mam możliwość kupić tez pompę ciepła powietrze woda Blaupunkt Osaka 6 w cenie 6000zl zupełnie nową. Czy warto zainteresować się tym tematem?

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @emlem
    Pompa ciepła jest o wiele lepszą inwestycją niż kominek. Zapytaj o nią w wątkach o PC.

    PS. Taką pompę i w tej cenie, to chapsnąłbym jak pies muchę.
    Trochę za duża na Twój dom, ale z małym buforem z wężownicą do CWU byłaby dobrym rozwiązaniem. Oczywiście ogrzewanie podłogowe we wszystkich pomieszczeniach.
    Ostatnio edytowane przez cezary.pl ; 18-04-2019 o 10:23 Powód: ps
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał emlem Zobacz post
    Dzięki. Mam możliwość kupić tez pompę ciepła powietrze woda Blaupunkt Osaka 6 w cenie 6000zl zupełnie nową. Czy warto zainteresować się tym tematem?
    Witam serdecznie,

    Ja również buduję szkielet i zdecydowałem się na maty grzejne na podczerwień sufit + podłoga (dom ok. 150m2, parter i użytkowe poddasze) a jeśli chodzi o ogrzewanie CWU to pompa ciepła typu split. Do tego wszystkiego będą podpięte panele PV
    Analizowałem bardzo długo za i przeciw i rozwiązanie z pompą ciepła do CO się nam nie kalkulowało, ponieważ do pompy należy jeszcze doliczyć koszty instalacji ogrzewania podłogowego a ta z całym osprzętem oraz robocizną to dodatkowy koszt kilkunastu tysięcy złotych (biorę pod uwagę tylko dobrej jakości osprzęt). Dodatkowo tak jak kolega wcześniej podpowiedział szkielet bardzo szybko się nagrzewa i bardzo szybko się wychładza więc kominek sobie odpuść, bo nie jesteś go w stanie kontrolować tak jak pompy czy mat. Dodatkowo przypilnuj przy montażu domu firmę,która Ci to będzie stawiać żeby bardzo dobrze łączyli folię paroizolacyjną, bo przez szczeliny w folii może uciekać bardzo dużo ciepła. Właściwa izolacja jest w szkielecie najważniejszym elementem. Napisałeś że będziesz używał do ocieplenia wełny mineralnej, nie zastanawiałeś się nad pianką do ocieplenia? Żeby wełna spełniała swoją funkcję to musi być bardzo dokładnie ułożona i przycięta (2cm więcej z każdej strony), w innym wypadku osiądzie i będzie przepuszczać ciepło.
    Trochę się rozpisałem ale sam przez ponad rok szukałem informacji na wykładach, w internecie nad budową domu szkieletowego i jeśli zagłębisz się w temat do zobaczysz że temat jest szeroki jak diabli, więc im więcej ludzi będzie się dzieliło informacjami tym będziemy budowali taniej i cieplej
    A i jeszcze jedno na koniec, jeśli jeszcze masz wybór to używaj płyt MFP zamiast OSB, MFP jest praktycznie w tej samej cenie a czasami nawet ciut tańsza a w każdym calu jest lepsza niż OSB
    Dobra to tyle, jak coś to zachęcam do rozmowy

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał emlem Zobacz post
    Pozwolę sobie odświeżyć temat. A zatem czy w dobrze ocieplonym parterowym domu 85m2 w technologii szkieletowej na stropie Crawl Space ogrzewanie konwektorami Atlantic + kominek + klimatyzacja ma sens? Jeśli tak to jaka klimatyzacja? Czy w ogóle może z niej zrezygnować i wybrać wyłącznie konwektory + kominek?
    Witam
    Sam już chciałem podbić ten temat dlatego że też interesuje mnie domek parterowy o niewiele większej powierzchni.
    Pzdr

  6. #26

    Domyślnie

    pompa ciepła jest dobrym rozwiązaniem. Warto nad takim rozwiązaniem się zastanowić. Do tego ogrzewanie podłogowe i mamy wygodę podczas użytkowania.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WojBronx

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Emlem, jakie decyzje zostały podjęte?

    Będziemy budować domek szkieletowy na podstawie tego samego projektu, tylko zmodyfikowanego na ciut większy, no i mam teraz podobną rozkminę jak ugryźć ogrzewanie. Gazu u nas nie ma.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WojBronx

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaywnaStodoła Zobacz post
    Ja również buduję szkielet i zdecydowałem się na maty grzejne na podczerwień sufit + podłoga (dom ok. 150m2, parter i użytkowe poddasze) a jeśli chodzi o ogrzewanie CWU to pompa ciepła typu split. Do tego wszystkiego będą podpięte panele PV
    Czy już zbudowaliście swoją chałupkę?
    Jak sprawuje się podczerwień? Też rozważam takie rozwiązanie, tylko chciałbym się przekonać "naskórnie" jak odczuwalne jest takie ciepło. Szukam kogoś w okolicach Bielska-Białej kto mógłby zaprezentować takie rozwiązanie

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podbijam

    Rownież myślę nad konwektorami, tylko chcialbym coś ładniejszego niz F119 (i podobne) i nie nagrzewającego się tak mocno i nie strzelającego.
    Coś jak wyższe modele atlantica, znacie innych producentów godnych polecenia?
    I dodatkowo splicik w salonie i w łazienkach i wiatrołapie kable grzewcze.
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony