dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Kominek z PW + kocioł na pellety - ogrzewanie podłogowe.

    Witam wszystkich,
    Posiadam dom w stanie surowym zamkniętym i zastanawiam się nad instalacją centralnego ogrzewania.

    Głównym źródłem ciepła będzie piec na pellety - ogrzewanie podłogowe + grzanie CWU. Zastanawiam się nad włączeniem kominka z PW do instalacji CO.

    Skoro mam kominek to chciałbym mieć z niego pożytek. Plan jest taki żeby kominek wspomagał pracę kotła a w cieplejsze dni gdzie będę palił w nim dla atmosfery, przejmie rolę (może nie w 100%) głównego źródła ciepła.

    Kolejna kwestia to opłacalność takiego rozwiązania. Potrzebuje sterownika, dodatkowej pompy, mieszalnika wody do podłogówki i pewnie dodatkowych gratów.
    Zastanawiam się także nad realizacją takiego przedsięwzięcia. Kocioł pracuje w zamkniętym obiegu z tego co słyszałem kominki też potrafią pracować w zamkniętym obiegu.

    Liczę na sugestię i twórczą rozmowę za i przeciw takiego rozwiązania. Zależy mi na funkcjonalności kominka.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak sama podłogówka to dołożyłbym bufor

  3. #3

    Domyślnie

    Może opiszę metraż i coś o ociepleniu - 170m2 podłogówki, ściany ocieplone 15cm styropianu.

    Pytanie czy bufor ma grzać CWU czy zastosować oddzielny zasobnik, żeby piec w lecie nie grzał całego buforu.

    Kolejna kwestia to połączenie całej instalacji z solarami (za 2, max 3 lata). W tym wypadku grzanie CWU przejmą solary i pewnie wszystko będzie opierało się o bufor cieplny. Jak duży powinien być bufor (1000l)?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony