dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aga8282

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    3

    Domyślnie Pomocy, piec eko groszek

    Witam, jestem nowa. Potrzebujw pomocy odnosnie pieca Stąporków geo tech. Nowy dom, piec odkupiony, uzywany ale podobno w dobrym stanie.
    ROK TEMU SIE wprowadziliwmy i chyba bylo ok z jego dzialaniem.
    W tym sezonie maz juz nie wie co robic...piec nie chce nagrzac domu, temp na czujniku, takim na korytarzu pokazuje 20,5 st C i to ostatnio jest najwięcej. Piętra nie wykonczylismy więc nie uzywamy-zatem tylko dól domu do ogrzania.
    Nie chce sie zwiekszyc temperatura na piecu (chyba temperatura spalania)-dochodzi max do 42 i spada w dol, zazwyczaj pokazuje na sterowniku ok 38-39
    Nie spala do konca eko groszka a idzie go w cholere, dopiero kupowalismy pol tony a juz dokupujemy kolejne worki.
    Próbował maż ustawiac rozne opcje U1, U2 , ale bez wiekszego powodzenia.Wiatrak ciagle chodzi.. Ostatnio po otworzeniu podajnika uciekalo duzo bialego dymu.
    Wdomu malutkie dzieci a temp czesto 19 st albo mniej
    Nie znam sie wiec wiem,ze pisze chaotyczne
    Pomocy
    Ostatnio edytowane przez aga8282 ; 08-02-2019 o 19:31

  2. #2

    Domyślnie

    nie no, na trzeźwo się nie da....

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aga8282

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    To sie napij , a potem doradz coś

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    @dolby dajże spokój nie ma tragedii, nie zniechęcaj dziewczyny.
    @aga8282 pisz troszkę "dokładniej", a ktoś na pewno pomoże, ja niestety nie mam pojęcia o takich kotłach, ale mogą być pomocne takie informacje jak czas podawania, czas pomiędzy podawaniem paliwa, z jaką mocą dmuchawa pracuje oraz może zdjęcia instalacji.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ARTUR_EMI
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Niemstów
    Kod pocztowy
    59-322
    Posty
    90
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    "Ostatnio po otworzeniu podajnika ociekało duzo białego dymu." - to jest normalne jak wentylator chodzi .
    Może spróbuj bardziej kaloryczny węgiel kupić .
    "Nie chce się zwiększyć temperatura na piecu (chyba temperatura spalania)-dochodzi max do 42 i spada w dol, zazwyczaj pokazuje na sterowniku ok 38-39 ." U mnie pompa nie włączy się poniżej 40 stopni na piecu , nie wiem czy możesz tak ustawić w swoim sterowniku .
    Ostatnio edytowane przez ARTUR_EMI ; 08-02-2019 o 19:52 Powód: cytat

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga8282 Zobacz post
    To sie napij , a potem doradz coś
    no i już, zakąsiłem i ....czy wiesz, co to jest telefon do producenta ?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aga8282

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dolby to albo za malo, albo za slebe piles
    ...i Tak, wiem.
    Artur_Emi, dziękuję ,za podpowiedz, sęk w tym,że wlasnie nie wiemy jak zwiekszyc i utrzymac na takim poziomie spalanie zeby bylo powyzej 40

  8. #8
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Zacznijmy od pompy do centralnego ogrzewania , daj ją na 1 bieg to po pierwsze , skoro nie spala ekogroszku to koniecznie zwiększ czas przerwy w podawaniu , następna sprawa to taka że palnik nie może przypominać turbiny gazowej tam ma się spalać spokojnie z płomieniem raczej żółtym a broń boże nie białym , biały ogień to wyrzucanie ciepła zanim ono odda to do kotła z braku czasu , pamiętaj nie za dużo powietrza ot tak na styk byle nie kopciło z palnika , piec musi długo dochodzić do temp właściwej bo szybkie nagrzewanie to nic dobrego . dym z komory załadunkowej to norma u każdego jak otworzy klapę zwłaszcza jak jest mało opału .

  9. #9

    Domyślnie

    Nie chce dzwonić do producenta...bo pewnie tam jej nie powiedzą co robić...niech zamiast węglowego złomu zamontuje coś z Kospela. Nie będzie problemu z opałem itepe.

  10. #10
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał dolby Zobacz post
    Nie chce dzwonić do producenta...bo pewnie tam jej nie powiedzą co robić...niech zamiast węglowego złomu zamontuje coś z Kospela. Nie będzie problemu z opałem itepe.
    Po co to napisałeś ? pomogłeś w jakiś sposób ? nie masz nic do powiedzenia to odpuść bo nikt cię nie zmusza .

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Po co to napisałeś ? pomogłeś w jakiś sposób ? nie masz nic do powiedzenia to odpuść bo nikt cię nie zmusza .
    zadajesz niewłaściwe pytania

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony