dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaczelk

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Kod pocztowy
    02-732
    Posty
    24

    Domyślnie Czujnik ruchu do pompy cyrkulacyjnej cwu

    Witam,

    Chciałbym w salonie/kuchni zamontować czujnik ruchu, który aktywowałby pompę do cyrkulacji cwu.
    Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jaki czujnik kupić i jaki kabel trzeba pociągnąć od miejsca czujnika do kotłowni?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Można zastosować gotowe urządzenia
    https://sklep.2rsystem.pl/-proste-st...-lokalnym.html
    W zestawie : odbiornik - IB-HC-RSL-SWK- przy pompie cyrkulacyjnej i nadajnik jako bezprzewodowy czujnik ruchu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Zrób najpierw próbę grzania, czy pompa CWU po uruchomieniu jej poda Ci ciepłą wodę w kranie od razu czy po kwadransie?
    Próbę zrób od zera, czyli wyłącz na noc CWU i włącz rano pompkę....

    Ja u klientów spinałem CWU z systemem alarmowym, miałem zaprogramowane 3 funkcje:
    Ruch wykryty przez czujkę alarmową powodował uruchomienie pompki CWU na określony czas.
    Timer w alarmie odcinał CWU na noc.
    Załączenie/wyłączenie czuwania alarmu blokowało/uruchamiało pompkę.

    I właśnie ta pierwsza funkcja nie zdawała egzaminu, woda w rurach nie zdążyła się zagrzać zanim doszli do łazienki....

    Ostatecznie montowałem układ "przerywacza" na przekaźniku bistabilnym. (Praca 5 minut, Przerwa 30 minut, Praca 5 minut, Przerwa...)
    Ten przekaźnik był blokowany Zegarem i Zazbrojeniem Alarmu.
    Czasy dobierałem doświadczalnie, ale mniej więcej 5...10minut/30..45 minut.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Myślę , że autor wątku nie ma alarmu, bo by nie pytał tylko starał się zrealizować sterowanie na podstawie instalacji już istniejącej.

    Twoje sterowanie * robertsz* jest dość specyficzne, acz podobnie mam u siebie jednak ostatnia opcja jest nietrafiona - szkoda pompki i pieca, lepiej już jakby była cały czas włączona, albo interwały były większe.
    Słaba izolacja instalacji cwu może być przyczyną konieczności takiego sterowania.
    Najlepiej jest czasowe sterowanie o określonej porze - jednak w takim przypadku życie mieszkańców musi być - "stałe w czasie"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Autorze tematu - Twój pomysł raz. innych integrujących pompkę CWU z instalacją alarmową to abstrakcja. Jeśli już to w kotłowni przy pompce należy zamontować zegar wyłączający ją na noc.Banalne i sprawdzone rozwiązanie.

  6. #6

    Domyślnie

    Rozwiązanie o którym pisałem działa już 9 rok. Pompka działa, piec również.
    Interwały po mnie poprawia sobie klient, na jakie..... nie obchodzi mnie to.
    Rozwiązanie jest intrygujące, bo i niektórzy klienci są intrygujący.... np. jeździ TIRem większą część tygodnia i całe CWU oparte tylko o zegar jest bez sensu.

    Powiem w drugą stronę, miałem klienta który oprócz CWU doinstalował elektryczne przepływowe podgrzewacze wody pod umywalkami.
    Bo mu letnia woda leciała z kranu, a on chciał od razu gorącą.

    Co kraj to obyczaj, co klient to nowa wizja

    Niemniej, pomysł z zegarem jest OK pod warunkiem że ktoś prowadzi uregulowane życie.

  7. #7

    Domyślnie

    Można zastosować jeszcze czujnik przepływu wody jak kto woli. Jak wchodzisz do łazienki rano i potrzebujesz za chwile ciepłej wody to odkręcasz kran na 1 sekundę i zakręcasz - pompka cwu się włącza na określony czas. W tym czasie idziesz robić klocka czy co innego. Jak wstajesz to ciepła woda leci.
    Są rożne sposoby na cyrkulacje - co człek to inny sposób.
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaczelk

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Kod pocztowy
    02-732
    Posty
    24

    Domyślnie

    Mam instalacje alarmowa, zwykły czujnik pir satela. Jestem jeszcze przed tynkami, więc wolałbym zostawić kabel, a potem ewentualnie zdecydować czy z tego skorzystać. Czy dociągnięcie 3x1 od kotłowni do tego czujnika pir będzie na tyle uniwersalnym rozwiązaniem?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaczelk Zobacz post
    Mam instalacje alarmowa, zwykły czujnik pir satela. Jestem jeszcze przed tynkami, więc wolałbym zostawić kabel, a potem ewentualnie zdecydować czy z tego skorzystać. Czy dociągnięcie 3x1 od kotłowni do tego czujnika pir będzie na tyle uniwersalnym rozwiązaniem?
    Nie do czujnika , do centrali alarmowej
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10

    Domyślnie

    ciekawa opcja, muszę podpowiedzieć mężowi bo spuszczanie zimnej wody jest irytuące

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony