dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 23
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 444
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Słuchaj z tego co widzę to masz dom 93m2 użytkowej. Jak możba wyliczyć w tak małym domu z naddatkiem 380tyś a ostatecznie wyszło 500tyś?? Tzn. twoje wyliczenia nie mialý nic wspólnego z prawdziwym kosztorysem budowy. No sorry. Musiałeś kompletnie nie policzyć istotnych rzeczy. Zresztą poł bańki na taki domek to jest masakra. Przychodzi mi na myśl blaty z trawertynu i marmurowe parapety
    500tyś z działka która kupiłem powiedzmy w kwocie 100tyś co było bardzo okazyjnie w moim mieście. Sam domek mysle że kosztował 400tyś bez obejścia. Żadnych ekstrawagancji, nadroższą rzeczą była PC (22tyś) i kuchnia z AGD (okolo 22tyś bo pierwszego stolarza wyrzuciłem w polowie roboty co kosztowalo mnie z 2-3tys). Do zrobienia została kostka (mysle że 20tyś)i ogrodzenie frontowe (mysle że 10tyś). Domek mam rowno 100m plus garaz 18m2. Jak myslisz że 400tys to dużo za taki domek to znaczy że za duzo czytasz marzycieli z tego forum albo nic nie budowales w ostatnich dwoch latach.
    Ostatnio edytowane przez Pod ; 26-02-2019 o 06:59
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  2. #62
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    @Pod - A jak to nie tajemnica to mógłbyś powiedzieć, który etap miał największy rozjazd cenowy. Mówię tu o największej różnicy między szacunkami, a rzeczywistymi kosztami? Czy wzrost cen materiałów tak wywindował cenę? Ja do tej pory słyszę "nie da się, bo nie", bez konkretów. A warto o takich rzeczach pisać, żeby inni mogli się nauczyć na naszych błędach (nie wiem jak to inaczej ująć).

  3. #63

    Domyślnie

    kolejny który podaje 500 tysi z działka urządzeniem itp itd ... jakby spotkało sie dwóch właścicieli audi q7 gdzie jeden dał 300 tyś, a drugi uparcie twierdzi, że nie da się poniżej 500 tysi bo ma wszystkie dodatki ...

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Najwiecej kasy pożerają instalacje i niektore elementy wykonczeniowki oraz dach jesli ktoś robi dachowke (ja mam plaski wiec koszty male) no i ocieplenie/elewacja. Najdrożsi fachowcy to panowie na dachach i stolarze (kuchnia, schody). Ja początkowo na kuchnie planowałem 12tyś z byle jakim sprzetem... ale po poltora roku okazało sie że zaden normalny stolarz nie zrobi jej ponizej 11tyś, a do tego doszlo prawie 9tyś na sprzęty.
    Dużo osob kompletnie nie zdaje sobie też sprawy z kosztów okolobudowlanych typu goedeci, doprowadzenie mediów do domu i projekty tych instalacji. Nie piszę o przyłaczach bo tu są opłaty ryczałtowe.
    Nie znam też żadnej budowy która przebiegła z planem i harmonogramem. Jak jakis znajomy czy sąsiad mówi mi w polowie budowy np "wprowadzę się do wrzesnia" to ja się tylko szeroko usmiecham i życze powodzenia, a myslach życze mu żeby udalo sie do wiosny.
    Jak pytasz gdzie była najwieksza różnica miedzy kosztorysem a rzeczywistością to odpowiem że na wszystkim po troche bez wskazania faworyta. Wszedzie te 10-15% wiecej, ocieplenie moze 20% wiecej. Plus jakies kilkanaście tyś na rzeczy niby drobne ktorych nie uwzględniasz w kosztorysach a na koncu wychodzi ogromna kwota.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    kolejny który podaje 500 tysi z działka urządzeniem itp itd ... jakby spotkało sie dwóch właścicieli audi q7 gdzie jeden dał 300 tyś, a drugi uparcie twierdzi, że nie da się poniżej 500 tysi bo ma wszystkie dodatki ...
    Naucz sie czytac. 400tys sam budynek bez otoczenia i ogrodu. Dom porównałbym conajwyżej do sredniowyposażonego kompakta a nie Q7.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Heh oj przekonasz sie za kilka lat kto miał rację. Ja też wyliczałem wszystko pięknie na papierze i jeszcze doliczałem spory naddatek na podwyżki cen itp. Z obliczen wychodziło 380tyś. Wydalem jakies 500 i nie mam jeszcze kostki i ogrodzenia z jednej strony. Każdy zakup był głeboko przemyslany i nie wydalem kasy na żadną głupotę.
    .

  7. #67

    Domyślnie

    Pod.
    Nie pisałeś wcześniej o działce tylko, że wyszlo więcej za wszystko o 120tyś.
    Napisałeś, że ogólnie wszystko wyszło drożej niż przy kalkulacji chociaż dawałeś nadwyżkę więc dalej twierdzę, że słabo policzyłes ale ok tak wyszło
    P.s. jak poczytasz poprzednie posty to zobaczysz, że mam trochę pojęcie. Wybudowałem się w latach 2017-2019.

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Miałem bardzo dokładny kosztorys zatwierdzony przez bank. Miałem wyceny firm wykonawczych i wszystkich materiałów z 15% nadwyżką. Do tego do koncowej sumy dodalismy 10% na nieprzewidziane wydatki. Po budowie okazało sie że i tak wydalismy prawie 120tyś wiecej także tyle jesli chodzi o przewidywalnosc kosztów przed budową Oczywiście doszla PC a mial byc gaz ale to może z 8tys wiecej. Innych wiekszych zmian nie było.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Miałem bardzo dokładny kosztorys zatwierdzony przez bank. Miałem wyceny firm wykonawczych i wszystkich materiałów z 15% nadwyżką. Do tego do koncowej sumy dodalismy 10% na nieprzewidziane wydatki. Po budowie okazało sie że i tak wydalismy prawie 120tyś wiecej także tyle jesli chodzi o przewidywalnosc kosztów przed budową Oczywiście doszla PC a mial byc gaz ale to może z 8tys wiecej. Innych wiekszych zmian nie było.
    Czyli gdzieś przehulałeś ponad 100 kafli hehe spox

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Czyli gdzieś przehulałeś ponad 100 kafli hehe spox
    Dobra, wykiwales system, przechytrzyles budowlańców, nikt u Ciebie złotówki nie zarobił a cała reszta w tym ja to banda frajerów do dojenia. Pozdro i proszę o założenie tematu pt. Kto taniej wybudował.

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Ale po co tyle jadu wszędzie. Forum jest po to żeby pomagać i przestrzegać, a nie wywyższać się. Prawda leży zawsze gdzieś po środku. Druga sprawa to region, w którym jest budowa. Ceny są bardzo mocno zróżnicowane. Z tego co widzę wśród znajomych kosztorysy do banku są z reguły niedoszacowane.

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Idzie tych pieniędzy od groma. Sam po sobie wiem bo obecnie buduję. Jak ktoś wybudował za 250 tyś to ok Parę lat temu i dom w okolicach 100 m2 użytkowej o prostej bryle w dodatku robiąc większość sam. Jestem w stanie uwierzyć w takie coś. U mnie koszty budowy już przekroczyły 500 tyś (bez działki i papierologii) i końca nie widać Fakt , że dom ponad 170 m2 użytkowej.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Dobra, wykiwales system, przechytrzyles budowlańców, nikt u Ciebie złotówki nie zarobił a cała reszta w tym ja to banda frajerów do dojenia. Pozdro i proszę o założenie tematu pt. Kto taniej wybudował.
    Grubo pojechałeś. Nikt nikogo nie oskarża i nie nazywa frajerem. U mnie też mnóstwo kasy poszło na fachowców bo koparka, przyłącza, zbrojenia, dach, tynki, wylewki, ogrzewanie - poszła gruba kasa na robociznę ale jak chce się oszczędzić to trzeba pomyśleć co tu zrobić, żebym nie musiał komuś dawać za to kasy. Ja tez praktycznie nie znałem się na niczym ale jak ktoś sobie nie umie nawet styropianu przykleić na ścianę to trzeba płacić.

    p.s. tak z ciekawości bo nie mam styczności z kredytami czy ktoś brał np. 500tys na budowę z banku? jaka jest mniej więcej rata miesięczna?
    Ostatnio edytowane przez stingeros ; 26-02-2019 o 11:59

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Grubo pojechałeś. Nikt nikogo nie oskarża i nie nazywa frajerem. U mnie też mnóstwo kasy poszło na fachowców bo koparka, przyłącza, zbrojenia, dach, tynki, wylewki, ogrzewanie - poszła gruba kasa na robociznę ale jak chce się oszczędzić to trzeba pomyśleć co tu zrobić, żebym nie musiał komuś dawać za to kasy. Ja tez praktycznie nie znałem się na niczym ale jak ktoś sobie nie umie nawet styropianu przykleić na ścianę to trzeba płacić.

    p.s. tak z ciekawości bo nie mam styczności z kredytami czy ktoś brał np. 500tys na budowę z banku? jaka jest mniej więcej rata miesięczna?
    https://www.ing.pl/indywidualni/kred...ator-kredytowy

  15. #75

    Domyślnie

    hehe dzięki tyle wiem. Chodziło mi raczej o realne rzeczy bo jak wiadomo kalkulatory sporo zaniżają. Na miejscu kwota zawsze jest większa. Mniejsza o to spox.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    hehe dzięki tyle wiem. Chodziło mi raczej o realne rzeczy bo jak wiadomo kalkulatory sporo zaniżają. Na miejscu kwota zawsze jest większa. Mniejsza o to spox.
    nie zaniżają ani nie podwyższają jest bardzo zbliżona do tego co podają kalkulatory w zależności od wariantu pewnie +/- 50pln

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Idzie tych pieniędzy od groma. Sam po sobie wiem bo obecnie buduję. Jak ktoś wybudował za 250 tyś to ok Parę lat temu i dom w okolicach 100 m2 użytkowej o prostej bryle w dodatku robiąc większość sam. Jestem w stanie uwierzyć w takie coś. U mnie koszty budowy już przekroczyły 500 tyś (bez działki i papierologii) i końca nie widać Fakt , że dom ponad 170 m2 użytkowej.
    A budujesz firmami czy coś sam bo zaraz szwagierka startuje z takim samym metrażem i tez nie mogą się doliczyć na kosztorysie Patrzą na nas i mówią, że jak my 100m2 za 235tyś to oni 170m2 za 335tys. na gotowo ale ja bym chyba tego tak nie przeliczał. Wydaje mi się, że wyjdzie dużo więcej.

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    A budujesz firmami czy coś sam bo zaraz szwagierka startuje z takim samym metrażem i tez nie mogą się doliczyć na kosztorysie Patrzą na nas i mówią, że jak my 100m2 za 235tyś to oni 170m2 za 335tys. na gotowo ale ja bym chyba tego tak nie przeliczał. Wydaje mi się, że wyjdzie dużo więcej.
    Nie ma szans. Ja buduje firmami, tylko elektrykę robiłem własnymi siłami. Fakt, że można robić w różnym standardzie, u mnie w stosunku do kosztorysu z Archonu cenę podniosły na pewno rolety okienne i dachowe jak i w lepszym standardzie okna + HS. Tak to wychodzi mniej więcej jak z ich kosztorysu.

  19. #79

    Domyślnie

    Marcin225, budujesz w Szczecinie ? Jaki projekt z archonu ?

  20. #80
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    A budujesz firmami czy coś sam bo zaraz szwagierka startuje z takim samym metrażem i tez nie mogą się doliczyć na kosztorysie Patrzą na nas i mówią, że jak my 100m2 za 235tyś to oni 170m2 za 335tys. na gotowo ale ja bym chyba tego tak nie przeliczał. Wydaje mi się, że wyjdzie dużo więcej.
    No nie wiem, ja też buduję podobny metraż (170 użytkowej) i abstrahując już od wykończenia, konstrukcji to same instalacje wyjdą ponad 100 tys.(mam bardzo świeże wyceny na wszystkie). Czy zatem 200 z hakiem wystarczy na resztę? Buduję na Mazurach, więc teoretycznie w "tanim" regionie...Nic bardziej mylnego. Fachowców jak na lekarstwo, a tych kumatych to już ze świecą szukać. Więc jak już jakiegoś się znajdzie to drogo się ceni. Hitem była dla mnie oferta na PC PW za 50 tys. zł

Strona 4 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony