dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Problem z wentylacją. Zaparowane okna. Skraplanie wody z wentylacji

    Witam. Mam problem z wentylacją w mieszkaniu. Mieszkam w kamienicy na ostatnim pietrzę. Dach papowy. Podczas remontu kominiarz powiedział, żeby wykonać wentylacje w łazience. Wentylacja wykonan jest z rury 110 owiniętej wełną i na nią nałożona jest rura chyba 160(taką went. zalecił kominiarz). Odległość między kratką w suficie a daszkiem wywienym to jakieś 100cm( w tym strop 50cm) czyli ponad dachem rura wystaje jakieś 50-60cm. Rura w stropie nie jest ocieplona. Po nocy okna są zaparowa. Woda skrapla się z tej rury wentylacyjnej i robi plamy na suficie. Wilgotność w mieszkaniu jakieś 60-65%. Nie znam się na tym i dlatego bardzo bym prosił o pomoc jak sobie z tym problemem poradzić, jak wykonać prawidłową wentylacje, może potrzebne są jakieś nawiewniki w oknach itd. Oczywiście odpowiem na wszystkie pytania jednak nie chciał bym komentarzy na temat wykonania wentylacji czy samego kominiarza bo wiem, że to jakaś porażka. W załączniki na prędce narysowany rzut mieszkania. Z góry dziękuję za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Went.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	71,6 KB
ID:	421957  

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj.
    Masz odkurzacz. ma dwie dziurki . wlot i wylot. zatkaj ręką wlot i zobacz jak działa. nie będzie działał . Twoja wentylacja nie ma wlotu świeżego suchego powietrza więc nie może działać.Zrób wlot i będzie zdecydowanie lepiej.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Czyli w moim przypadku wystarczy montaż nawiewników w oknach?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matnowy Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź. Czyli w moim przypadku wystarczy montaż nawiewników w oknach?
    Klasycznie montowane nawiewniki w górnej części okna średnio działają , nawiew powinien być najniżej jak się da , wywiew najwyżej, jeżeli położenie domu i okap dachu nie powoduje problemu zacinania deszczu na okna to można zacząć od wycięcia obu uszczelek w dolnej części okna na szerokości np.20 cm , utworzy się szpara wlotowa.uszczelki zawsze można wyjąć z ramy i założyć wycięciem do góry jakby zacinało deszczem i przeciekało .próba nic nie kosztuje a da wiedzę czy to działa.Najlepiej jest wywiercić spory otwór pod kaloryferem min 50 mm ,ocieplić go i założyć kratkę , ale nie zawsze się tak da. podetnij drzwi w łazience lub załóż kratkę u dołu by powietrze mogło wietrzyć przy zamkniętych drzwiach łazienki.
    Tomraider.

  5. #5

    Domyślnie

    Okna caly czas mam rozszczelnione a w drzwiach lazienkowych mam 3 tuleje czy pomimo tego mam usunac uszczelke?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matnowy Zobacz post
    Okna caly czas mam rozszczelnione a w drzwiach lazienkowych mam 3 tuleje czy pomimo tego mam usunac uszczelke?
    Rozszczelnienie mikrouchyłami kompletnie nic nie daje w temacie wentylacji natomiast świetnie wychładza dom. wytnij uszczelki u dołu i zobaczysz różnicę , jak napływ zimnego powietrza okaże się nieprzyjemny i upierdliwy ,biurko czy łóżko przy oknie, to włożysz ją z powrotem i dopiero wtedy zamontujesz nawiewniki, no chyba że nie masz nożyka do wycięcia uszczelki a za to za dużo kasy , wtedy od razu nawiewniki.
    Tomraider.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 18-11-2018 o 12:55

  7. #7

    Domyślnie

    Zgodnie z zaleceniem usunąłem po 20cm uszczelek w oknach, teraz kilka dni na testy czy przyniosło to efekt. Dam znać jak efekty. Jak narazie dziekuję

  8. #8

    Domyślnie

    te 3 tuleje w drzwiach łazienkowych, to taki pic na wode, chyba, ze kazda ma powyzej 70cm2 przekroju.


  9. #9

    Domyślnie

    Dokładnie. Ja takie 3 tuleje miałem w drzwiach łazienki w bloku. Kontrola "kominiarzy" wykazała uchybienie i nakazali podcięcie drzwi lub zamontowanie kratki.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matnowy Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź. Czyli w moim przypadku wystarczy montaż nawiewników w oknach?
    Czy wystarczy to trudno powiedzieć. Ale na pewno jest to krok w dobrym kierunku.
    Usuwanie uszczelek to taki partyzancki sposób. Nawiewniki po to montuje się w górnej części okna, żeby nie wpływały negatywnie na komfort cieplny mieszkańców.

  11. #11

    Domyślnie

    Witam

    U mnie chyba wiekszy problem, okna są mokre w srodku, na ramie! Szklak mnie juz trafia.
    Krótko:
    Domek szkieletowy, nowy, nowe okna, nawiewniki są.
    a wyglada to tak:


    I tylko w oknach na pietrze!
    Prosze o porady i opinie

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Generalnie to ja tu nic nie widzę na tych foto, ale woda/para wodna pomiędzy szybami oznacza najczęściej rozszczelnienie pakietów szybowych. Gaz szlachetny uleciał w sina dal... Dzwoń do instalatora.
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    i przeciąga na tej małej maskownicy połączenia szyby / profil
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  14. #14

    Domyślnie

    To nie jest miedzy szybami.


    tutaj wiecej fotek:
    Zdjecia:





  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Skryty

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-229
    Posty
    37

    Domyślnie

    Czym się różni rozszczelnienie okna od wycięcia uszczelki?
    W zasadzie odpowiednia ilość powietrza musi się dostać do mieszkania i w obu przypadkach to tak działa.
    Dla pewności można sobie pomierzyć szybkość wyciągu w łazience w zależności od poziomu rozszczelnienia (do tego wypadało by mieć sprzęt).

    Co do wyziębienia mieszkania to nie ma znaczenia w jaki sposób zrobi się rozszczelnienie i tak musisz odpowiednią ilość zimnego powietrza wpuścić do środka. Wiec bez reku zawsze się wyziębi jeśli chcemy mieć odpowiednią ilość świeżego powietrza.
    Z własnego odczucia nie lubię nawiewników bo z nich idzie taki pocisk zimnego powietrza. Jak się rozszczelni okno to jakoś to się rozbija na większą powierzchnię.

    Ale prawda jest taka, że w zimie przy WG jak się chce mieć świeże powietrze to musi walić zimnem :|

    Do całości dodam, że aby taka wentylacja działała to drzwi do pokoju i łazienki muszą być co najmniej uchylone. Podcięcia drzwi nie bardzo działają (zanieczyszczone powietrze nie bardzo chce śmigać po podłodze).
    Ostatnio edytowane przez Skryty ; 10-02-2019 o 15:10

  16. #16

    Domyślnie Problem na jednej kondygnacji

    Hej, to mój pierwszy post a piszę, ponieważ szukam odpowiedzi i nie mogę znaleźć. Od półtora roku wynajmuję 2 kondygnacje w domu jednorodzinnym, w którym są 4 kondygnacje. Jedna to wysokie podpiwniczenie. Kolejna jest zamieszkana przez właścicielkę, następna przeze mnie, na ostatniej mam biuro i pralnię. Na mojej kondygnacji jest wilgoć. Bardzo rosieją okna, przy mrozach powyżej 10 stopni woda leje się z parapetów. W tym roku pojawił się grzyb. Podejrzewam, że był też wczesnej, ale zamalowany. Co może być przyczyną wilgoci tylko na mojej kondygnacji? Na wyższej przecież piorę i suszę. A u sobie nawet nie gotuję. Tej zimy jest gorzej niż poprzedniej. Okazuje się również, że domu nigdy nie sprawdzał kominiarz. Namówiłam właścicielkę, żeby przyszedł. Docelowo miałam kupić ten dom a okazuje się, że kolejnego roku raczej tu nie doczekam ze względu na grzyb

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Elasz - opisz jak wygląda kwestia wentylacji w budynku. Grawitacyjna czy mechaniczna. Czy są, gdzie i ile wloty /wyloty powietrza (nawiewniki/kratki). Jakie ogrzewanie (jeśli grzejniki, to w jakich miejscach). Kup w markecie (nie musi być drogi - 20-30zł wystarczy) higrometr (miernik wilgotności) i pomierz wilgotność przez kilka dni w różnych miejscach.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Elasz - opisz jak wygląda kwestia wentylacji w budynku. Grawitacyjna czy mechaniczna. Czy są, gdzie i ile wloty /wyloty powietrza (nawiewniki/kratki). Jakie ogrzewanie (jeśli grzejniki, to w jakich miejscach). Kup w markecie (nie musi być drogi - 20-30zł wystarczy) higrometr (miernik wilgotności) i pomierz wilgotność przez kilka dni w różnych miejscach.
    Wentylacja jest grawitacyjna. Wlotów nie ma żadnych

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Elasz - opisz jak wygląda kwestia wentylacji w budynku. Grawitacyjna czy mechaniczna. Czy są, gdzie i ile wloty /wyloty powietrza (nawiewniki/kratki). Jakie ogrzewanie (jeśli grzejniki, to w jakich miejscach). Kup w markecie (nie musi być drogi - 20-30zł wystarczy) higrometr (miernik wilgotności) i pomierz wilgotność przez kilka dni w różnych miejscach.
    Ucięło mi wiadomość... wlotów nie ma. Kratki są po jednej w łazience i kuchni. Drzwi do łazienki są zawsze uchylone, bo nie schną nam ręczniki. Temperatura w mieszkaniu to 19-20 stopni. Grzejniki są pod każdym oknem. Różnica między moją kondygnacją a kondygnacją pode mną, to okna. Tam są drewniane a u mnie plastikowe. Ale właścicielka wszytko uczelniła. Zakleiła nawet dziurkę od klucza

  20. #20

    Domyślnie

    wlotów nie ma
    i tu jest Twój problem. Aby coś gdzieś wyleciało, to najpierw musi którędyś wlecieć. Musisz rozszczelnić okna lub zrobić nawiewniki.


Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony