dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zakup domu od dewelopera - działka zabudowa zagrodowa.

    Witam,
    chciałbym kupić gotowy bliźniak od developera. Inwestor pod upoważnieniem rolnika w danej wsi buduję na sprzedaż osiedle bliźniaków. Inwestor ma pozwolenie na budowę. Działka jest i będzie rolna w zabudowie zagrodowej. Po wybudowaniu domu będzie przeniesienie własności na kupującego (który nie będzie rolnikiem) a działka na którym stoi dom będzie dalej rolna. I tutaj przychodzą mi wątpliwości. Ja rolnikiem nie jestem i nie będę. Dzwoniłem do starosty i do gminy to nie widzą w tym problemu. Jeżeli jest pozwolenie na budowa to wszystko jest wg prawa - twierdzą. Jedyne co wiem to może być problem w przyszłości z ewentualna przebudową domu np wybudowanie garazu, bo ja jako nie rolnik nie dostane pozwolenie na budowa. Jako plus takiego rozwiązania może być niższy podatek od nieruchomości.
    Czy widzicie może inne problemy w takim zakupie (teraz, kiedyś, przy ew. późniejszej sprzedaży)? Proszę o Wasze oponie do aktualnej sytuacji.
    Dziękuję.
    Adrian.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak dużą działkę ma kupić nabywca?
    Co jest w MPZP dla tej działki?

  3. #3

    Domyślnie

    Działki maja odrębną KW i są w wielkości ok 900m2 na cały bliźniak co wypada 450 na kupującego, czyli pół domu. W systemie informacji przestrzennej aktualnie mają status grunty rolne a na który stoi już dom i został oddany status jest: Grunty rolne zabudowane. Znalazlem jeszcze dokument gdzie MPZP wg mapki to cały ten teren gdzie budowane są domy to: Teren zabudowy zagrodowejKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mpzk.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	425908
    Ostatnio edytowane przez chomikkk ; 31-01-2019 o 21:36

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Czy to co stoi to jest zabudowa zagrodowa? No, no...

  5. #5

    Domyślnie

    Bliźniak wg prawa może zostać postawiony na działce zagrodowej i juz conajmniej 3 takie stoją i ludzie mieszkają. Nawet z nimi rozmawiałem to bank dał im kredyt sprawdzając wcześniej wszystkie dokumenty.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Deweloper będzie sprzedawał własność budynku czy odrębną własność lokalu?

    Pozdrawiam Tomasz Trubisz

  7. #7

    Domyślnie

    Domy będą oddane z pozwoleniem na użytkowanie i zaświadczeniem o samodzielności.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony