dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Ile planujesz docieplenia ?
    czy musisz mieć skrzynki schowane w ociepleniu ?

  2. #2

    Domyślnie

    Robisz tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00902.jpg
Wyświetleń:	675
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	426795

    pod obudowę wkładać aluplexa czy jak to się fachowo nazywa i chciał nie chciał izolujesz z zewnątrz 20 cm styropianu.
    U mnie tylko 1 nadproże nie zostało cofnięte murarz założył że to drugie wejście a to tarasowe pojedyncze wyjście z kuchni. Więc mam wybór albo całość zaizoluje 20 cm styropianu albo tę jedną nieszczęsną ścianę.

    Są jeszcze jakieś domorosłe pomysły w sensie robisz do okola wypust styro 20cm wycinasz do równego, a później jedziesz jak miałeś w projekcie np. 15 cm.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Robisz tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00902.jpg
Wyświetleń:	675
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	426795

    pod obudowę wkładać aluplexa czy jak to się fachowo nazywa i chciał nie chciał izolujesz z zewnątrz 20 cm styropianu.
    U mnie tylko 1 nadproże nie zostało cofnięte murarz założył że to drugie wejście a to tarasowe pojedyncze wyjście z kuchni. Więc mam wybór albo całość zaizoluje 20 cm styropianu albo tę jedną nieszczęsną ścianę.

    Są jeszcze jakieś domorosłe pomysły w sensie robisz do okola wypust styro 20cm wycinasz do równego, a później jedziesz jak miałeś w projekcie np. 15 cm.
    Styropian grubości 12cm położony więc chciałem wyciąć go tylko w miejscu montażu rolet. Roleta wystawałaby trochę z styropianu. Z tego co sprzedawca mi mówił, rolety montuje się zahaczając ją odgiętą blachą skrzynki za rowek okna. Jak u ciebie zostało to rozwiązane w tym oknie na zdjęciu, skoro pomiędzy skrzynkę a nadproże zmieściłeś matę?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca509

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Darmstadt
    Kod pocztowy
    64-297
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robi25 Zobacz post
    rolety montuje się zahaczając ją odgiętą blachą skrzynki za rowek okna. Jak u ciebie zostało to rozwiązane w tym oknie na zdjęciu, skoro pomiędzy skrzynkę a nadproże zmieściłeś matę?
    Nie slyszalem jeszcze o takim sposobie montazu.

    Wez prowadnice z odsadzeniem, lub dodatkowy profil dystansowy, to spowoduje odsuniecie skrzynki o okolo 2 cm, wystarczakaco zeby zmiescic podwojnie maty Alutherm

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaca509 Zobacz post
    Nie slyszalem jeszcze o takim sposobie montazu.

    Wez prowadnice z odsadzeniem, lub dodatkowy profil dystansowy, to spowoduje odsuniecie skrzynki o okolo 2 cm, wystarczakaco zeby zmiescic podwojnie maty Alutherm
    Przepraszam za długą zwłokę z odpowiedzi. Więc ustaliłem z sprzedawcą aby montaż był na profilu dystansowym i faktycznie wtedy powstanie 2 cm szczeliny pomiędzy skrzynką rolety a nadprożem.

    W związku, że te maty izolacyjne są strasznie drogie co myślicie aby zastosować 1cm maty i 1 cm styropianu?

    Czy ktoś ma już doświadczenie z tymi matami i faktycznie one tak dobrze izolują, że nie będzie przemarzania pomimo nieocieplonej dkrzynki rolety?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Ile planujesz docieplenia ?
    czy musisz mieć skrzynki schowane w ociepleniu ?

    To może dodam to o czym nie napisałem.

    1. Dom ocieplony, grubość styropianu 12cm.
    2. Styropian zaciągnięty tylko raz klejem i siatką, więc w miejscu montażu skrzynek rolet chciałem go wyciąć, zamontować matę izolacyjną i na nią roletę.
    3. Skrzynka rolety chciałbym aby wyglądała jak natynkowa, również żeby była w kolorze okien ponieważ wiadomo, że 12 cm styropianu jej nie przykryje więc to co będzie wystawać musi ładnie wyglądać.


    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony