Witam,
W przyszłym tygodniu mam zamiar zakładać siatkę ogrodzeniowa, słupki mam zalane, czekam mniej więcej dwa tygodnie. Zastanawiam się nad zrobieniem takiej pseudo podmurówki w ziemi. Nie wychodził bym nią ponad poziom gruntu. Myślałem wykopać od słupka do słupka cienki pasek 10 cm szeroki na 20-25 cm głęboki i wsypac tam suchy beton. Teoretycznie zaciągnie wodę z gruntu i zwiąże? Chodzi mi tutaj głównie o psy żeby nie zrobiły podkopu. Siatkę puszczam dosłownie 2 cm nad gruntem.
Ma to sens? Myślałem wymieszać na taczkach cement z piachem w proporcji 1:4 i taką mieszankę sucha wsypać do ziemi. Nie musi to być pancerne, wystarczy jak odstraszy psy od podkopu.
To pierwsza sprawa, teraz druga.
Mam wykonane przez ekipę ogrodzenie betonowe od drogi, pod nim mam minimalne prześwity, obecnie mam tam ułożone kamienie taki niesort 15 cm. Chciałem je oblać betonem do panelu betonowego żeby trochę to związało. Też chodzi o psy żeby nie rozkopany kamieni. Całość jest zasłonięta przed widokiem tujami, jak zaleje takim suchym to zwiąże czy tutaj już robić mokry tradycyjny?