dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie red, termika lub ...

    Witam
    To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.
    Jestem na etapie wyboru kotła na pellet. Moja chałupa to stary budynek z poddaszem użytkowym ocieplonym, parter ściany ok.60cm bez ocieplenia, ogrzewanym do tej pory tzw śmieciuchem. Z uwagi na małą kotłownię pod schodami zastanawiam się nad kociołkiem typu red selecta lub termika. I tu moja prośba do użytkowników tych kotłów o podanie wad i zalet w/w.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Jak chcesz coś dobrego i niedrogiego, również włoskiego to bierz Ferroli. Jeśli masz więcej pieniążków, bierz Edilkamin Laguna. Z obu będziesz zadowolony.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  3. #3

    Domyślnie

    Laguna Edilkamina jest w cenie Reda. Jeśli ja miałbym wybierać to wybrałbym Lagunę. Super kociołek. Polecam. Kociołek z kompresją popiołu z samoczyszczącym palnikiem i wymiennikiem. Szykuje się podwyżka Laguny, jak ktoś myśli o zakupie Laguny to niech się śpieszy.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Racca

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Co prawda nie mój temat ale chciałbym podpytać o kocioł. Interesuje mnie Laguna. Jak to jest z ewentualnym serwisem? Korzystał ktoś? Jakakolwiek awaryjność tego kotła? Moduł GSM, jakie funkcje konkretnie daje? Podgląd pracy kotła za pośrednictwem strony WWW? W instrukcji słabo to opisują, wręcz tylko o takiej opcji wspominają. Od kiedy te podwyżki się szykują?

  5. #5

    Domyślnie

    lagunka też mi sie podoba ,niestety nie wejdzie do kotłowni. kotłownia 0,8x2,5m

  6. #6

    Domyślnie

    gabarytowo to pasowała by termika lub red. chyba

  7. #7

    Domyślnie

    termika się zmieści ledwo. Tam najlepszy byłby red slim
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 16-02-2019 o 18:11
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  8. #8

    Domyślnie

    znalazłem termike na allegro https://allegro.pl/oferta/kociol-pie...asa-6682941751 , ale jakby z innym sterownikiem niż standardowy czy do tych pieców montowali 2 rodzaje sterowników?

  9. #9

    Domyślnie

    Puławiak, a jakie powinny być min. odległości od ścian?

  10. #10

    Domyślnie

    To zależy jak gruby serwisant przyjedzie mi wystarcza 20-25 cm. Co do Termiki z allegro to taki pomysł polskiej firmy, która wsadziła do termiki sterowanie pluma i jakoś to się nie sprawdziło.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  11. #11

    Domyślnie

    słowem nie warto w to iść ?

  12. #12

    Domyślnie

    nie
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Był gdzieś nawet wątek na forum jak ktoś opisywał jakie ma problemy z Termiką z Plumem.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  14. #14

    Domyślnie

    Trochę szkoda, jak widze sprzedawca tego kotła mieszka niecałe 100km ode mnie i było by po sprawie. A może znacie kogoś to sprzedaje jeszcze te kociołki w zachodniopomorskim ??

  15. #15

    Domyślnie

    Puławiak sprzedaje i montuje te kociołki w całej PL.

  16. #16

  17. #17

    Domyślnie

    Na co ?
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał radik81 Zobacz post
    Puławiak sprzedaje i montuje te kociołki w całej PL.

    Cytat Napisał lighthouse_keeper Zobacz post
    A co na to Puławiak ???
    tak to powinno chyba wyglądać

  19. #19

    Domyślnie

    Ale na co ? Że montuję w PL to zadna tajemnica.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  20. #20

    Domyślnie

    czyli w Świnoujściu też? troszkę daleko od Puław

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony