dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie Pozywamsmog.eu

    Jaki jest cel pozwu?

    Celem pozwu grupowego jest przede wszystkim przesądzenie o tym, że za szkodę i krzywdę członków grupy, powstałą albo mogącą powstać w przyszłości, a wynikającą z deliktu Skarbu Państwa, odpowiedzialność ponosi Skarb Państwa.

    Takie rozstrzygnięcie otworzy członkom postępowania grupowego drogę do uzyskania odszkodowania/zadośćuczynienia w uproszczonym procesie, w którym wykazać należy wyłącznie wysokość odszkodowania. W kolejnym procesie sądowym zadaniem sądu nie będzie więc udzielenie odpowiedzi na pytanie CZY Skarb Państwa ponosi odpowiedzialność wobec członków grupy, a tylko ILE wynosi odszkodowanie/zadośćuczynienie należne członkom grupy od Skarbu Państwa.

    Co to oznacza w praktyce?

    Po zakończeniu postępowania grupowego:

    – w indywidualnej sprawie każdy członek grupy będzie mógł, koncentrując się już wyłącznie na udowodnieniu wysokości szkody (na którą składać się mogą na przykład koszty zakupu lekarstw, koszty zakupu maseczek antysmogowych, koszty filtrów/oczyszczaczy powietrza albo inne wydatki poniesione w związku ze złą jakością powietrza w Polsce), domagać się zapłaty odszkodowania od Skarbu Państwa w uproszczonym procesie;

    – ewentualnie, po wykazaniu związku pomiędzy udowodnionym w postępowaniu grupowym deliktem Skarbu Państwa a krzywdą członka grupy (cierpieniami psychicznymi, uszczerbkiem na zdrowiu) każdy członek grupy będzie miał również prawo domagać się zadośćuczynienia;

    – proces grupowy ma również za zadanie ustalenie odpowiedzialności Skarbu Państwa na przyszłość – skutki złego stanu powietrza dla życia i zdrowia mieszkańców Polski mogą bowiem ujawnić się po latach.

    Istotnym jest również, że pozew grupowy powinien skłonić władze do podjęcia szybkich i skutecznych działań – pozwany uświadomi sobie, że dalsze zaniedbania spowodują powstanie potencjalnie masowych roszczeń odszkodowawczych.

    Zbieranie chętnych do pozwu
    Termin przystąpienia do grupy upływa 31 marca 2019 roku. Honorarium w kwocie 200 zł netto nie dotyczy osób , które przystąpią do grupy po 31 marca 2019 roku.

    https://pozywamsmog.eu






    Grażyna Wolszczak wygrała proces

    https://businessinsider.com.pl/wiado...sadzie/mb3b9yb





    Możemy walczyć o zdrowie nasze i naszych dzieci .
    Wiadomo odszkodowania pójdą ze skarbu państwa , a ten składa się z naszych podatków , jednak tu nie chodzi o kasę , tylko uświadomienie Państwu ,że miarka się przebrała
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Możemy walczyć o zdrowie nasze i naszych dzieci .
    Wiadomo odszkodowania pójdą ze skarbu państwa , a ten składa się z naszych podatków , jednak tu nie chodzi o kasę , tylko uświadomienie Państwu ,że miarka się przebrała
    Tak, trzymam za Was kciuki!
    Dla czego w regulaminie, niema SZLABANU dla tych co mają samochody, kominki, piece.
    DLA CZEGO? Niema w regulaminie obowiązku dla przestępujących do koryta państwowego wymogu posiadania: kolektorów, solawrów, pomp ciepła, domów pasywnych, szamba bio,
    Dla czego? nie mają się wylegitymować abonamentem na komunikację miejską???
    O czymś zapomniałem?
    No to kto bez grzechu niech teraz rzuci śmiała kamieniem.
    Co zrobiłeś cwaniaku sięgający po kasę mojego państwa, co zrobiłeś dla zdrowia swojego i moich dzieci? Co?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wyrok w sprawie pozwu pani Wolszczak to kuriozum - kobieta jeździ wielkim samochodem na ropę.
    Podejrzewam, że pozwany zlekceważył pozew i dlatego przegrał. Odwoła się.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wyrok w sprawie pozwu pani Wolszczak to kuriozum - kobieta jeździ wielkim samochodem na ropę.
    Podejrzewam, że pozwany zlekceważył pozew i dlatego przegrał. Odwoła się.
    To że ktoś jeździ wielkim samochodem na olej napędowy nie stanowi o tym że przyczynia się do smogu więcej niż ktoś kto jeździ małym samochodem na benzynę lub na olej napędowy.
    Co ten wyrok ma wspólnego z samochodem pani Wolszczak ?
    Jeżeli samochód jest sprawny zgodnie z przepisami i z eko to w czym problem?

    Nowe Volvo XC60 z filtrem to jakiś wielki samochód i bardziej trujący niż liczne stare "diesle" z wyciętymi filtrami??
    https://wiadomosci.wp.pl/grazyna-wol...2264752219777a
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 27-01-2019 o 12:08 Powód: uzupełnienie o Volvo XC60
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Gdyby rzeczywiście leżało jej dobro powietrza na sercu, jeździłaby elektrycznym.
    a tak po prostu zrobiła to by się lansować.

    W tej akcji jest więcej celebrytów - obejrzyj ich domy. Ilu ma kominki w domach? Ilu wielkie, dużo palące samochody?
    Miałam czasopisma wnętrzarskie i budowlane, gdzie pisywali o swoich domach. W tym o piecach na węgiel.
    A teraz wielkie oburzenie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-01-2019 o 12:49

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    No to kto bez grzechu niech teraz rzuci śmiała kamieniem.
    Co zrobiłeś cwaniaku sięgający po kasę mojego państwa, co zrobiłeś dla zdrowia swojego i moich dzieci? Co?
    jeśli chodzi o mnie to np zamontowałem kocioł na pellet , który wytwarza dwutlenek węgla i popiół który rozsypuję jako nawóz ( jak zdechnie przechodzę na PC ) , zamontowałem 6kWp PV w planach rozbudowa do 10kWp , segreguję śmieci .

    Przewiozłem jako pilot kilka ładnych MW wiatraków w okolice Bełchatowa , Malborka , Obornik Wlkp , Gostynia itd
    .

    .
    .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wyrok w sprawie pozwu pani Wolszczak to kuriozum - kobieta jeździ wielkim samochodem na ropę.
    Podejrzewam, że pozwany zlekceważył pozew i dlatego przegrał. Odwoła się.
    Tylko,że latem , nie mowi się o smogu ,wskazniki tez go nie pokazują , to kwestia "palenia kaloszy"
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/vi...29969#17729969

    Pokaż miejsce gdzie latem jest taki wynik

    dodam ,że to było przed końcem roku , przy temperaturach +5 stopni



    Jeszcze dodam ,że nie domagała się milionów ,więc tu nie chodzi o kasę ( co sugeruje jej adwokat ,swą wypowiedzią , to ma być straszak (chodzi o wymuszenie podjęcia realnych działań , a nie tworzenie programów wydmuszek ) czyste powietrze , 5 milionów prosumentów) . Państwo powinno podjąć jakieś działania w celu uświadamiania 'obateli' , bo jak widać po pnai Wolszczak , rzeczywiście jest nieświadoma ,że też truje . Ale to jest pikuś przy naszych elektrowniach węglowych . Np do Ostrołęki C będzie wrzucane 270 czy 280 wagonów węgla na dobę .
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 27-01-2019 o 14:09
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Gdyby rzeczywiście leżało jej dobro powietrza na sercu, jeździłaby elektrycznym.
    a tak po prostu zrobiła to by się lansować.

    W tej akcji jest więcej celebrytów - obejrzyj ich domy. Ilu ma kominki w domach? Ilu wielkie, dużo palące samochody?
    Miałam czasopisma wnętrzarskie i budowlane, gdzie pisywali o swoich domach. W tym o piecach na węgiel.
    A teraz wielkie oburzenie.
    Nie zgadzam się z Tobą.
    Po pierwsze nikt nie udowodnił że samochód elektryczny w pełni lub hybryda jest bardziej ekologiczny niż nowy samochód z filtrami.
    Ile kosztuje środowisko produkcja elektryka, ile kosztuje jego utylizacja i ile kosztuje produkcja prądu. Zwłaszcza w Polsce.

    Reszta uwag do p. Wolszczak i tzw. celebrytów nie dotyczy tematu smogu.
    Celebryta też może być za likwidacją smogu nawet jak ma w domu kominek czy piec węglowy.

    Smog bierze się ze spalania złych paliw w piecach i kominkach a nie ze spalin samochodów spełniających wymogi EURO 6 czy EURO 6-temp.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie zgadzam się z Tobą.
    Po pierwsze nikt nie udowodnił że samochód elektryczny w pełni lub hybryda jest bardziej ekologiczny niż nowy samochód z filtrami.
    Ile kosztuje środowisko produkcja elektryka, ile kosztuje jego utylizacja i ile kosztuje produkcja prądu. Zwłaszcza w Polsce.

    .
    Równiez się nie zgadzam , a o samochodach elektrycznych tutaj
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/vi...88881#17688881
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Wszyscy na tym forum, coś robią nie świadomie bądź celowo w kierunku ekologicznym. Bo eko jest taniej. Ja osobiście mam gdzieś ekologię ale inwestuję w rozwiązania ekologiczne bo są tanie i dostępne. Nie mam samochodu elektrycznego nie dla tego, że go nie chce tylko mnie na razie nie stać na taki luksus.
    Nie odbiegajcie z daleko od tematu.
    Niech będzie ten pozew, bo też chciałbym kopnąć rząd by robił coraz więcej, zamroził podwyżki płacowe w imię czystego powietrza dla ogółu.
    Ale jak będzie wykorzystana wygrana. Gdyby założeniem było zastąpienie państwa i kierowanie wygranych na wymianę pieca u kolegi cuuube. To ok, rozumiem i popieram.
    A jakie założenia teraz, wyczepiać kasę i dalej jeździć ropniakiem? No i jak to ma się przyczynić do czystego powietrza?
    Kasa państwowa czyli niczyja. Można z niej czerpać ile się da. Rządowi wszystko jedno gdzie ją wypłacać ekoterorystom czy na do finansowanie PC dla cuube. Dla czego za PO ludzie się godzili na marne zarobki, smogi i lekceważenie. I teraz tak, w Warszawy nie wolno pozywać za smog bo są ziomale, pozwijmy skarb państwa bo pisowcy? Państwo to my wszyscy nie zależnie od wyznania i przynależności politycznej.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przykład mojej miejscowości:
    Centrum miasta to stare budownictwo, niektóre domy z XIX wieku. Część prywatna, część komunalka. Mieszkają wyłącznie mało zamożni ludzie oraz "socjal".
    Jak to ogrzać za normalne pieniądze? A ocieplenie takiego zabytku jest wyjątkowo skomplikowane.
    Nikt tego nie kupi za normalne pieniądze (bo to niby zabytek, ale wartość artystyczna niewielka, ogromne koszty remontu z konserwatorem na karku), więc rady w stylu "niech sprzeda i idzie do bloków" niczego nie rozwiązują.
    Jak rozwiązać systemowo taki problem?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Zedz ze mnie... PV założyłem za swoje , PC zapewne też założę za swoje . Elektryka nie kupię , bo za drogie , na elektrodzie stwierdzono już o nich co i jak . Jeżdżę na LPG
    Peleciak to fiołki przy kotłach węglowych .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Zedz ze mnie... PV założyłem za swoje , PC zapewne też założę za swoje . Elektryka nie kupię , bo za drogie , na elektrodzie stwierdzono już o nich co i jak . Jeżdżę na LPG
    Peleciak to fiołki przy kotłach węglowych .
    Nie chcesz? To ja chętnie wezmę, na prototyp mikrobiogazowni. Potrzebuję marnych 50 tys. Takie biogazownie kiedyś będą na każdym podwórku również osiedlowych. Będą zasilały latarnie, ogrzewały domy. Śmieciarki odejdą w niepamięć. A babcia co ciska śmieci do zsypu jak leci psując statystyki będzie pierwsza do takiego śmietniczka z pięknie posegregowanymi odpadkami. Bo taki sposób segregacji jest bardziej zrozumiały.

    No i ja całe życie jeżdżę na LPG, ale wydawało mi się to za mało i wywaliłem alternator. Oszczędność w brew mrocznym prognozom społeczności elektrodowej wyniosła +10%

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    ...
    Niech będzie ten pozew, bo też chciałbym kopnąć rząd by robił coraz więcej, zamroził podwyżki płacowe w imię czystego powietrza dla ogółu.
    Ale jak będzie wykorzystana wygrana. Gdyby założeniem było zastąpienie państwa i kierowanie wygranych na wymianę pieca u kolegi cuuube. To ok, rozumiem i popieram.
    A jakie założenia teraz, wyczepiać kasę i dalej jeździć ropniakiem? No i jak to ma się przyczynić do czystego powietrza?
    Ta pani nie jest ekoterrorystką.
    Pozwała państwo bo ma do tego prawo jak każdy w Polsce.
    Wygranie nie idzie do jej kieszeni. Doczytaj kto dostanie te 5.000 PLN
    Aktorka Grażyna Wolszczak pozwała Skarb Państwa za niewystarczającą walkę ze smogiem w listopadzie 2018 roku.
    Domagała się 5 tys. zł zadośćuczynienia na cele charytatywne. Korzystny dla niej wyrok zapadł w czwartek, 24 stycznia
    Jazda "dieslem" z EURO 6-temp jest bardziej ekologiczna niż jazda innym samochodem z paliwem ON czy Pb.
    Jak ma samochód nic nie ma do pozwu.
    To jest tylko odwracanie tematu na drugą stronę.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 27-01-2019 o 18:55
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nikt tego nie kupi za normalne pieniądze (bo to niby zabytek, ale wartość artystyczna niewielka, ogromne koszty remontu z konserwatorem na karku), więc rady w stylu "niech sprzeda i idzie do bloków" niczego nie rozwiązują.
    Jak rozwiązać systemowo taki problem?
    Dopłaty do EE lub do gazu.
    Może być 500+ to może być EE+ czy PGNiG+.
    Ile kosztuje roczne ogrzewanie tych domów / mieszkań?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ta panie nie jest ekoterrorystką.
    Pozwała państwo bo ma do tego prawo jak każdy w Polsce.
    – w indywidualnej sprawie każdy członek grupy będzie mógł, koncentrując się już wyłącznie na udowodnieniu wysokości szkody (na którą składać się mogą na przykład koszty zakupu lekarstw, koszty zakupu maseczek antysmogowych, koszty filtrów/oczyszczaczy powietrza albo inne wydatki poniesione w związku ze złą jakością powietrza w Polsce), domagać się zapłaty odszkodowania od Skarbu Państwa w uproszczonym procesie;

    Nie mogę znaleźć magicznego słówka-charytatywny.
    A po drugie, kto za to płaci? 200 zł czesne. Nie śmiesz mnie, czyżby nie wiesz ile mecenasi sobie życzą=500 zł jedna kartka wniosku? 200 zł to chyba za fatygę wpisania nazwiska na listę.

    Nic ci to już nie pomorze: ON-won!
    p.s:gdy wybuchła afera z VW w stanach, od razu powiedziałem, że się święci święta wojna, no i się zaczęło. A kto na tym najwięcej zyskał, no oczywiście winowajca!? Pozbył się za jednym zamachem trefnych samochodów odpisując od podatku. Wykosił konkurencję bo się tego nie spodziewała.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Dopłaty do EE lub do gazu.
    Może być 500+ to może być EE+ czy PGNiG+.
    Ile kosztuje roczne ogrzewanie tych domów / mieszkań?
    Trzymajcie mnie, niema tam gazu A jak jest, to tylko do bojlera. Nic tam nie da się zrobić bo konserwator czuwa. Nic tylko zostawić jak jest samo się rozwali. 10 lat nie używana kamienica już nie do odratowania.
    Ostatnio edytowane przez pkorol ; 27-01-2019 o 19:19

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Dopłaty do EE lub do gazu.
    Może być 500+ to może być EE+ czy PGNiG+.
    Ile kosztuje roczne ogrzewanie tych domów / mieszkań?
    A dlaczego oni mają dostać dopłaty a ja nie?

    Nie wiem ile kosztuje, bo tam nie mieszkam. Ale chyba nie trudno się domyślić jakie orientacyjnie parametry energetyczne będzie miał dom z XIX wieku?
    I patrz na to, przez pryzmat emeryta z niską emeryturą czy magazyniera pracującego za najniższą.
    Tam nie mieszka klasa średnia. Tam mieszkają ci, którzy nie mają żadnej alternatywy.

    Miasto też się nie kwapi na robienie eleganckich rewitalizacji dla socjal-pijaczków

    (sieć gazowa nie jest problemem)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-01-2019 o 20:08

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    10 lat nie używana kamienica już nie do odratowania.

    bez przesady...

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post

    (sieć gazowa nie jest problemem)
    Nie wiem jak na peryferiach, ale w centrum Krakowa, każdy A-pcich jest problemem. Po 10 latach nie użytkowania stropy drewniane nie do uratowania. Te rudery są z drzewa, tylko obudowane cegłą.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony